Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!

Публикувано от palamud 
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 14:18:33
avatar
Quote
darkside
1.имотен:
" нотариусът НЕ подписва нот. акт, докато не се осъществи плащането, "

2.камелия:
"Редът е следния:
1.Продавачът се снабдява с документ за заличена ипотека. (кой плаща, нали той нема пари, затва продава?)
2. Предава този документ на нотариуса.
3.Нотариусът написва проекта на НА.
4.В деня на изповядване на сделката, Нотариусът прочита акта, страните се подписват под него и отиват да си прехвърлят парите. "
(кои пари? Най-често с плащане или прехвърляне на ипотеката сичко е приключило. При кредит 100К. и сегашна пазарна цена 70К. за кво "доплащане" говорим? Тва е при 99% от случаите....)
------------------------------------------------------------------------------------------
"Да отидеш и да внесеш по сметката на някой, когото не познаваш, една шапка пари срещу честна дума?
И след това да хукнеш да търсиш Нотариус? "

Дарки:
Последно, кое от двете.........

:]Всичко според ситуацията, Дарки.
Ако така стръвно четеше, както пишеш, еша ти нямаше да има.winking smiley
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 14:38:13
avatar
Quote
palamud


Ситуацията е както с предварителния договор - при него само интереса на брокера е защитен!
Затова и казах на Ками че вярвам на честна дума повече отколкото на предварителен догоевор, ама тя пак изригна в плюнки и клетви smiling smiley[/quote

Няма плюнки, рибок, има необорима истина- пишеш глупост след глупост.
Ако аз имам Предварителен договор и съм изрядната страна, а ти имаш "честна дума и ръкостискане", и си изрядна страна, като не можеш да използваш защитата на закона, какво ще правиш, освен изпиването на чашата студена вода?
Кой от двама ни е с шанс да си довърши с делката и да си влезе в имота?
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 14:48:10
Quote
darkside
Точно така Паламуде, купувача не е защитен в един момент (от няколко часа до дни) между внасянето на парите по ипотеката и нотариуса. В тоя период банката е удовлетворена, т.е. задължението е изплатено, но купувача не е станал собственик!!! За тва се нерват брокитата, щото немат интерес тва да се научава от широк кръг хора! Хората требва да са задръстени и да си мислат, че сичко е О.К.!

Ма много се правиш на ударен, когато ти изнася. Нали ти написах няколко поста по-горе, че първо се "минава" през нотариус, подписва се нотариалния акт и после се отива в банката и се плаща ипотеката. След плащането нотариуса вписва сделката. нотариусът е най-важния в сделката като гарант, ама на тях това им е ежедневието и спазват елементарната процедура - след подписването се изчаква плащането, потвърждаването за плащането от продавача, ако имота е ипотекиран се получава и документ от банката, че Сульо вече не дължи нищо по кредита /ипотеката се заличава след седмица-две/ и чак тогава нотариуса вписва нотариалния акт.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 17:22:16
тоя период банката е удовлетворена, т.е. задължението е изплатено, но купувача не е станал собственик!!! За тва се нерват брокитата, щото немат интерес тва да се научава от широк кръг хора! Хората требва да са задръстени и да си мислат, че сичко е О.К.!
--------------
Дарки, от сърце те моля да напишеш, че с тези си думи се шегуваш, защото много искам да не съм прав, като ти казвам, че не си само упорит ! По въпроса с обидите - брокерите сме прости, клиентите ни - идиоти, това са все твои думи, какво очакваш, провинциално лигаво неграмотниче ?
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 17:33:09
Quote
имотен
тоя период банката е удовлетворена, т.е. задължението е изплатено, но купувача не е станал собственик!!! За тва се нерват брокитата, щото немат интерес тва да се научава от широк кръг хора! Хората требва да са задръстени и да си мислат, че сичко е О.К.!
--------------
Дарки, от сърце те моля да напишеш, че с тези си думи се шегуваш, защото много искам да не съм прав, като ти казвам, че не си само упорит ! По въпроса с обидите - брокерите сме прости, клиентите ни - идиоти, това са все твои думи, какво очакваш, провинциално лигаво неграмотниче ?
=========================================
имотен:
" нотариусът НЕ подписва нот. акт, докато не се осъществи плащането, "
=====================================
Тва е твое твърдение.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 17:56:10
avatar
Quote
darkside
Точно така Паламуде, купувача не е защитен в един момент (от няколко часа до дни) между внасянето на парите по ипотеката и нотариуса. В тоя период банката е удовлетворена, т.е. задължението е изплатено, но купувача не е станал собственик!!! За тва се нерват брокитата, щото немат интерес тва да се научава от широк кръг хора! Хората требва да са задръстени и да си мислат, че сичко е О.К.!

Дарки, в понеделник влез в първата банка и попитай как се прави. Документчето е не повече от две страници. Бих ти сканирал едночко, но не ми се търкат лични данни.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 18:05:59
Тва е твое твърдение
-----------
На Камелия пишеш, че "нотариус" се пише с малка буква , а ти пишеш "тва", или ти можеш да пишеш с провинциалния си лигав изказ, а правиш забележки на другите ?! Иначе си прав, мое твърдение е, точно толкова е вярно, както и всичко останало, което съм ти написал, опитвайки се да се боря с вятърни мелници,т.е. да те ограмотявам. Че не си правил сделка през живота си, този път стана ясно даже на твоите съотборници тук, ама защо се опитваш да кажеш, че еди кое си не се прави, или не трябва да се прави така , та ти понятие нямаш ?! Според теб всички , купили по този начин са идиоти /това ти го написа/, съответно всички нотариуси - също, брокерите са какви ли не, а ти, който никога не си виждал нотариус или брокер, си по в час, по-знаещ, по- умен , не ти ли става мъъъничко смешничко, както на мен ми е ?
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 18:18:50
Aбе той е като десетгодишно дете.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 19:01:31
Quote
имотен
Тва е твое твърдение
-----------
На Камелия пишеш, че "нотариус" се пише с малка буква , а ти пишеш "тва", или ти можеш да пишеш с провинциалния си лигав изказ, а правиш забележки на другите ?! Иначе си прав, мое твърдение е, точно толкова е вярно, както и всичко останало, което съм ти написал, опитвайки се да се боря с вятърни мелници,т.е. да те ограмотявам. Че не си правил сделка през живота си, този път стана ясно даже на твоите съотборници тук, ама защо се опитваш да кажеш, че еди кое си не се прави, или не трябва да се прави така , та ти понятие нямаш ?! Според теб всички , купили по този начин са идиоти /това ти го написа/, съответно всички нотариуси - също, брокерите са какви ли не, а ти, който никога не си виждал нотариус или брокер, си по в час, по-знаещ, по- умен , не ти ли става мъъъничко смешничко, както на мен ми е ?
Е що се прайш на луд? Въпроса е не "как" се прави" а "кога" се прави плащането по ипотеката! Ти твърдиш, че е преди нотариуса, щото без да има удостоверено плащане, нема сделка! Аз твърдя, че тва е риск за купувача!

Оунъре, ти сериозно ли......? Кога ша прайм кошарата с бееееееееекинг-вокалистките къдрави?

Имотко, ти ша ме искараш и че не съм се раждал, баси! Големи сте чешити! Нищо конкретно досега не чух освен квалификации за моята особа!
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
07-04-2012 - 19:10:08
Е що се прайш на луд? Въпроса е не "как" се прави" а "кога" се прави плащането по ипотеката! Ти твърдиш, че е преди нотариуса, щото без да има удостоверено плащане, нема сделка! Аз твърдя, че тва е риск за купувача!

-----------------
Нямам коментар. То бива,бива, ама то твойто на нищо не прилича, толкова да си ограничен, не вярвах. И се пише "това". Неграмотник.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход