Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!

Публикувано от palamud 
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 19:16:56
Quote
valsodar
В случая брокера може да се оправдае с нотариуса, който трябва да проверява за тежести ( и да изисква справки за такива ) преди изповядване на сделката. Просто, брокерите трябва да са честни с клиентите си по отношение на това, кой, каква отговорност приема и на какъв етап.
На предварителен договор се дава най-много капаро, нищо повече.
А за парите, най-лесно е когато се открият сметки на продавача и на купувача в една и съща банка - до един час има потвърждение за превода на сумите и така най-лесно се процедира. Може да се мине и на вариант с авизо, но там се оскъпява процеса.
1+
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 19:24:03
Quote
камелия
Quote
darkside
А какво има? Само един предварителен договор? и срещу него 100000 Е примерно? Тва е несериозно!
Кажи, как ша защитите парите на купувача при покупка на ипотекиран имот за периода от внасянето на парите до подписа при нотариуса!

А, кое е сериозно?
Да отидеш и да внесеш по сметката на някой, когото не познаваш, една шапка пари срещу честна дума?
И след това да хукнеш да търсиш Нотариус?
Ти така ли влезе с двата крака?
Първо, нотариус са пише с малка буква. Второ, нотариусите как изповядват сделка, без осъществено плащане след като после се внасят парите, и трето, кво мое да се случи по пътя до банката ако некой размисли??
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 19:41:10
avatar
Quote
darkside

Първо, нотариус са пише с малка буква. Второ, нотариусите как изповядват сделка, без осъществено плащане след като после се внасят парите, и трето, кво мое да се случи по пътя до банката ако некой размисли??

Аха, що ли си мисля, че ще схванеш причината да напиша Нотариус, след като не си в състояние да осмислиш нещо, което съм ти обяснила просто и ясно в няколко поста?
Продължавай да си питаш, аз по- елементарно, не мога да ти обясня.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 19:42:46
Второ, нотариусите как изповядват сделка, без осъществено плащане след като после се внасят парите,
------------------
Просто е, но не е за прости хора.Само за теб, отново - нотариусът НЕ подписва нот. акт, докато не се осъществи плащането, така че за каква сделка говориш? Освен това понякога хората идват при нотариуса след като са се разплатили, но и в двата случая няма сделка, докато няма плащане.
---------------
кво мое да се случи по пътя до банката ако некой размисли??
-------------
Същото, както и в случаите, когато няма ипотека, ти и това ли не знаеш ?
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 19:44:57
цаца, пак ще се оплачеш от липса на аргументи и обидни слова , ама ти наистина си много прост , какво друго да ти кажа ?! От аргументи не отбираш.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 19:47:38
И се пак кажете ми кой идиот ша иде първо да погаси ипотечния заем на некой непознат, и после ша тръгне към нотариуса, щото нотариуса искал да има плащане?
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 20:07:52
И се пак кажете ми кой идиот ша иде първо да погаси ипотечния заем на некой непознат, и после ша тръгне към нотариуса, щото нотариуса искал да има плащане?
--------------
От всичко написано дотук , това ли разбра, че нотариуса иска да има плащане ?! И имаш претенции ?! Е, има все пак някаква полза от теб - аз току що разбрах, че всички, които купуват имоти по този начин са идиоти. А ти - не.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 20:31:51
Quote
имотен
И се пак кажете ми кой идиот ша иде първо да погаси ипотечния заем на некой непознат, и после ша тръгне към нотариуса, щото нотариуса искал да има плащане?
--------------
От всичко написано дотук , това ли разбра, че нотариуса иска да има плащане ?! И имаш претенции ?! Е, има все пак някаква полза от теб - аз току що разбрах, че всички, които купуват имоти по този начин са идиоти. А ти - не.
Не отговаряш на въпроса как ще гарантираш клиента си, че няма да погаси чужда ипотека и да не получи нищо! Вие подлагате клиентите си на риск, тва е......
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 21:04:33
Абе почвам да си мисля, че тия пичове Дарки, 149 и Паламуда са некви 20 годишни пикльовци, дето са ги наели тука да правят форума интересен, като всъщност нямат грам опит от живота и всичките им познания и прочие са от нета и гугъла.
То бива да не знаеш нищо, бива, ама чак толкова бъкел представа да си нямаш не е възможно, поне от обща култура можеше да са чули и подочули нещо.
Re: Двустаен за 20'300 ? в София? Да, може!
06-04-2012 - 21:24:51
Quote
Imotko
Абе почвам да си мисля, че тия пичове Дарки, 149 и Паламуда са некви 20 годишни пикльовци, дето са ги наели тука да правят форума интересен, като всъщност нямат грам опит от живота и всичките им познания и прочие са от нета и гугъла.
То бива да не знаеш нищо, бива, ама чак толкова бъкел представа да си нямаш не е възможно, поне от обща култура можеше да са чули и подочули нещо.
Тва, че си решил да почваш да мислиш е мноу хубаво, щото ша ти са наложи...........ма и ти май не моеш да отговориш на въпроса, който зададох. С обиди нема а се измъкнете, требва да покажете некви познания, баси!
При покупка на ипотекиран има некои особености, които простите брокери и имотковци явно не знаят. Купуващия такъв имот чрез тъпи и необразовани брокери има сериозен проблем! Има един момент от час, два, или ден два до сделката, през което време той е изчистил с парите си дълга на ипотекаря, а той самия няма гаранция (надежден документ) , че сделката ще бъде финализирана! Тук присъстващите брокита побеснехте, баси, като го написах тва нещо! Що ли?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход