Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
14-02-2012 - 23:58:16
avatar
Quote
Panther1
Поредната брокерка дето си мисли, че като плати за една статийка и открива топлата вода. И колегите й и баламурниците с кредитите се плацикат във "водата" и се хилят.

Ама то не било топла вода, ами било конска п.кня. *angel*

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 08:34:24
Quote
Imotko


Уахаха, уахаха, големия срив го преместиха от март за есента. Много жалко, а март почти дойде. Не разбирате даже колко сте смешни.
Нищо не е преместено............знам, че ти се иска, ма реалноста е друга! Ставай йога! Почва се с дъска с един пирон!:}:}:}
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 08:44:55
Quote
darkside
Quote
Imotko


Уахаха, уахаха, големия срив го преместиха от март за есента. Много жалко, а март почти дойде. Не разбирате даже колко сте смешни.
Нищо не е преместено............знам, че ти се иска, ма реалноста е друга! Ставай йога! Почва се с дъска с един пирон!:}:}:}

На Имотко, Камеия, Продавач и компания единтвеният аргумент им е, че нещо се бави. 2007-2008 две години се подхилкваха, къде бил срива, пак ли се е отложил и до кога. Ами отлага се, отлага се пък накрая купилите на 1000 еврака у Люлин гризнаха дръвцето. При срива на имотите никога не могат да се дават дати, още по-малко краткосрочни. Все едно аз да тръгна да се подхилквам, къде е фалита на Гърция, пак ли се отлага. Еми ще се отлага ще се отлага, пък накрая е ясно как ще свърши. Положението на ипотекарите в България е сходно. Играят един интересен танц с банките подобен на кредиторите на Гърция. Когато обаче стане ясно, че нито могат нито имат намерение да връщат кредитите ще заиграе голямата сопа!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 08:59:36
Ето ти един пример какво значи заинтересована страна. Ти искаш да наемеш офис в Бизнес парка. Няма как да отидеш и да се пазариш със собственика на офисите. Той е дал ексклузивни права на нашите хора да го представляват и да отдават всички площи под наем от негово име, но срещу комисионна, която не е твърда сума, а процент от събраните наеми. Реално те се явяват страна по сделката за отдаване под наем, която е пряко свързана с наемодателя и оттук и тяхната заинтересованост цените на отдаваните площи да са възможно най-високи.
----------------------
Абе човек, ти мъничко срам нямаш ли , съвест нямаш ли ? След тази изключителна излагация която спретна, продължаваш да пишеш за имоти ?! Мислех, че си по-разумен от лудия счетоводител, ама явно не си.
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 09:22:02
Няма по-луд от този, който си мисли, че посредниците на НИ нямат интерес от вдигането на цените на имотите и на наемите им. На мен ми е през оная общо взето дали цените са нагоре или надолу, защото аз не си изкарвам хляба от комисионни, ама да ми се изхвърля брокер, че той не бил заинтересована страна по никави сделки с НИ - това ми звучи като тежка форма на шизофрения.
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 09:28:26
Quote
Seira
Няма по-луд от този, който си мисли, че посредниците на НИ нямат интерес от вдигането на цените на имотите и на наемите им. На мен ми е през оная общо взето дали цените са нагоре или надолу, защото аз не си изкарвам хляба от комисионни, ама да ми се изхвърля брокер, че той не бил заинтересована страна по никави сделки с НИ - това ми звучи като тежка форма на шизофрения.

Интелектуалецо неграмотен, ако имаше поне ден в частния бизнес, щеше да знаеш, че възнагражденията на търговците навсякъде и винаги се определят от оборота, а не толкова от цените.
Преведено за кретени от твоя тип - умните хора знаят, че върху сделки от по 50-60 000 водещи до оборот от 1 000 000 ще получат повече пари, отколкото от една-единствена сделка на ниво 500 000!
Започвай усилено да мислиш върху тази непосилна информация:]
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 09:53:31
Няма нормален човек, който да напише това -


"Няма по-луд от този, който си мисли, че посредниците на НИ нямат интерес от вдигането на цените на имотите и на наемите им. На мен ми е през оная общо взето дали цените са нагоре или надолу, защото аз не си изкарвам хляба от комисионни, ама да ми се изхвърля брокер, че той не бил заинтересована страна по никави сделки с НИ - това ми звучи като тежка форма на шизофрения. ",

това ми звучи като тежка форма на интелектуална недостатъчност.
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 10:11:54
Quote
ivorad

Интелектуалецо неграмотен, ако имаше поне ден в частния бизнес, щеше да знаеш, че възнагражденията на търговците навсякъде и винаги се определят от оборота, а не толкова от цените.
По голема глупост отдавна не бех чел, баси...........освен ако немаш предвид заплатата (на процент) на продавачката в магазин за дамско бельо! Само, че бикини се продават по лесно от коптори......
Пак работническо мислене.....излез от таа схема, почни да мислиш по мащабно, баси! А такова понятие като "печалба след данъка" не участва ли във формиране на възнаграждението? Ти бъркаш "печалбата на търговеца" с "заплатата на работниците на търговеца"!
Всъщност, твоя начин на формиране на печалба доста прилича на горния пример.......с бикините.
Re: За ужас на имотковците!
15-02-2012 - 10:12:41
Всъщност, интересът на брокерите е доста по-прозаичен.
Много по лесно е да тласнеш някой към покупка с: "купи днес, че утре е по-скъпо, а и взеха да свършват", отколкото с: "купи днес, че утре за тез пари ще вземеш два. Някак си демотивиращо звучи.
И понеже, както "уважаваните" сами посочиха по-горе, се печели от оборот.... смятай за к'ви локуми иде реч.


п.п. Горната схема не работи единствено при парвенютата.

Като в вица, 'дето се се срещнали двама и първият казал:
- скивай каква натокана вратовръзка си купих за 300 евро, а другият му отговорил:
- аааа, набутал си се бе. Аз си взех същата за 400 евро, две преки от тука.
Re: За ужас на сривльовците
15-02-2012 - 10:34:51
Quote
OwnerBG
Quote
bota156
Ужасен съм.
Току що внесох едни 30к лв на 6 месечен влог.
Имотите ще почакат. Аз докато не станат 10% лошите кредити нищо не купувам.

Ужас направо. Това за тристаен ли го беше приготвил. Я го вържи на 50 годишен влог. Може и да стане.

Ха ха.
Това ми е 6-тия ВЛОГ и само 3-ри в лева.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход