Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 16:40:50
Quote
buyer
Тъй като спорът тук е "депозити или имоти", мисля че е редно да измерваме инфлацията на парите, вложени на депозит в имоти, а не в яйца.
.

Вложителя,любител на застроената супа,рулото Стефани и крем карамела ще плаща повече за храна,или парите му са поевтинели.Значи и депозита му е поевтинял.Това е връзката между депозита и яйцата! Само,че яйцата влизат къде ли не в храните. Това е в най-общ смисъл,разбира се.Повишаването на цените на стоките и горивата понижава покупателната стойност на лихвите от депозити.Затова бати Бойко призовава населението да тегли парите си и да ги инвестира! Не трябва обаче да му се вярва,тъй като мащехата -държава не е създала условия парите от населението да се въртят и да му носят на населението доходи,по-големи от обезценяващите се лихви по депозитите.Точно обратното е положението,между фирмите се въртят задължения! Държавата е мащеха за народа и майка на монополите и всеки лев инвестиция се прибира от компилацията държава-монопол.Кръгът е затворен,спасение няма!
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 17:40:20
avatar
Quote
buyer

Парите във влоговете са предназначени за имоти
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Значи средният размер на влога за населението е около 2000лв. Ако приемем условно, че във форума има 500 сривльовци и 5 ъпъри, то средностатистическия сривльо не би могъл да се различава от средностатистическия българин. Тоест влога му е около 2000 лв. средно. За какви имоти става въпрос? Нали за това е мантрата /мечтата, бляна, утопията, розовия сън/ за Е149 на жълтите павета. Виж за една великденска ваканция да. Аз имам 2000лв. дялов капитал във ВСК, но не го тегля и внасям в банка, защото това е смешна сума. Стои ми на 0% лихва. А тука какви мечтатели има! Не е истина.:]
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 19:06:14
Quote
панелообитателя САХИБ
средностатистическия българин. Тоест влога му е около 2000 лв. средно. За какви имоти става въпрос? Нали за това е мантрата /мечтата, бляна, утопията, розовия сън/ за Е149 на жълтите павета. Виж за една великденска ваканция да. Аз имам 2000лв. дялов капитал във ВСК, но не го тегля и внасям в банка, защото това е смешна сума. Стои ми на 0% лихва. А тука какви мечтатели има! Не е истина.:]
Ми нали тва ви е проблема на собствениците, бре Сахибчоу.....потеншънълбайърите немат кинти за даване, брато! Секи си мисли"по-добре за ядене, кви тухли, кви five лева"!
Годината вече е 97-ма, ма не го осъзнавате, баси! 149$ са все по-близка реалност и стига с тия жълти павета сякаш са нещо най-желано в държавата.
Не разбрахте ли, че никой не ви сака паветата?
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 19:59:13
avatar
Quote
darkside

Годината вече е 97-ма, ма не го осъзнавате, баси! 149$ са все по-близка реалност и стига с тия жълти павета сякаш са нещо най-желано в държавата.
Не разбрахте ли, че никой не ви сака паветата?

За да твърдиш Даркчо, че е 97-ма, трябва да е настанала хиперинфлация, а сега де факто от септември месец насам има стагфлация.
Когато беше хиперинфлация, аз бях първа година студент, та си спомням как застивахме в ужас от променените цени в кафето на СУ от сутринта, през обяда до вечерта. Тогава за първи път прочетох "Черният обелиск" на Ремарк. Не пожелавам на никой млад човек такава фрустрация и чувство на несигурност в бъдещето. Не случайно построихме барикадите от "Орлов мост" до пл. "Възраждане".
В ония времена Даркчо, имотите си стояха в $-ри и хиперинфлацията въобще не ги засегна. Златото също. Оттогава съм им вечен фен.
Със спестяванията и застраховките е излишно да спомена какво се случи.:cry:
PHD
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 20:42:04
Е да, но тогава цените бяха в долари, а левът развързан. Сега цените на имотите са в евро или в лева в краен случай - но все тая. Инфлацията нагоре, цените на НИ надолу - и това неизбежно се случва при консервативна финансова политика и липса на инвестиции. Дано си искрен за златото, защото цените на неджижимостите с изключение на земеделската земя ще падат.
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 22:35:00
Quote
PHD
Е да, но тогава цените бяха в долари, а левът развързан. Сега цените на имотите са в евро или в лева в краен случай - но все тая. Инфлацията нагоре, цените на НИ надолу - и това неизбежно се случва при консервативна финансова политика и липса на инвестиции. Дано си искрен за златото, защото цените на неджижимостите с изключение на земеделската земя ще падат.


Умниче, я пофантазирай какво следва да се случи в една финансова система, в която съвсем наложително трябва да се понапечатат няколко хиляди милиарда евро, за да се осигури някаква минимална ликвидност в няколко съвършено закъсали държавици?
Може би този акт действа стабилизиращо или даже повишаващо на курса на еврото?
Хе, хе - наивници, най-бързогорящият ресурс в ситуация на инфлация, разбира се, са парите. И това го знае всяко хлапе, с изключение на инфантилите в този форум....Е, споко, в групата си!
winking smiley
Re: За ужас на сривльовците
05-03-2012 - 04:13:48
avatar
Факторите, стимулиращи пазара на недвижими имоти, са няколко. На първо място то е свързано с нарастване на доходите на населението и политическа и икономическа стабилност. За нарастване на доходите на населението все още сме в сферата на желанията.
Вторият важен фактор е кредитната подкрепа от банките и приемливия лихвен процес. И по този въпрос е излишен коментара, че и в най-добрите условия на някои банки, клаузата, че банката си запазва правото да коригира едностранно лихвения процент и да подлага подводни камъни от такси по кредита.
Наскоро в една от телевизиите се проведе коментар, точно за нелоялността на банките, които преди кризата даваха големи кредити, без да премерват риска по тях. Цените на жилищата се сринаха с по ¼ от пазарната цена, на която бяха купувани и сега, при невъзможност да се обслужва кредита от длъжника, се отнема апартамента и отново дълга остава.

Банката не трябва ли да носи своя риск? Нали неин оценител е посочил висока цена? Клиентът –длъжник ли е виновен, че има икономическа криза и жилището му като цена не покрива вече кредита? Къде остава рискът на банката? Тя винаги иска и трябва да печели!

Като прибавим и несигурността за служебна ангажираност, тоест да има човек постоянна работа, картината не е никак оптимистична. Имотният пазар чака храбрите си „бойци”.
Казват, че котката има няколко живота! За нас българите казват, че живеем „на магия”. Е, нямаме седем живота, като котките. Ние се родеем с лъва и сме си го избрали за емблематичен знак. Да можехме и с лъвски скок да прескочим кризата!
Остава ни само надеждата и добрата ни воля!

"Няма по-страшно робство от робството на парите, а най-поробените са тези ,които ги нямат."
Re: За ужас на сривльовците
05-03-2012 - 04:48:12
а провизиите на банковата система са вече 9,2 милиарда
Re: За ужас на сривльовците
05-03-2012 - 04:54:49
avatar
Роден съм в София и тук съм израстнал, но мога да кажа, че софиянци са ужасни хора - свинарник да имат, пак ще го дадат под наем или ще го обявят за продан на безумна цена. На приемливи цени се продават само стари и занемарени гълъбарници, които изискват основен ремонт и огромни инвестиции. Инфраструктура почти няма, а и да има, тя също е занемарена от десетилетия. В заключение, никой не иска да работи, всеки иска пари, тоест друг да му работи, затова и в София качеството на живот е толкова ниско в сравнение с други европейски градове дори и на по-бедни... още страни.
Ситуацията ще става още по зле. Икономикара върви на зле, няма тенденция за увеличаване на доходите. . Притока на хора от провинцията към София намалява. Хората от София мигрират на запад. Строителството е некачествено. Брокерите лъжат в квадратурата. Строителите правят измами като вкарват гаражите в общите части и така ги продават 2 пъти. Няма добра инфраструктура. Кредитите са с нереално високи лихви. Хората препочитат да си държат парите в банките. Тенденцията е цените на имотите... още да спадат. Изобщо нищо положително не виждам за НИ в близките 5 години.
Re: За ужас на сривльовците
05-03-2012 - 08:10:55
Отворко, от чие име се изказваш , та твърдиш, че "никой не ви иска жълтите павета" ? Ти би купил имот, ама при определени условия, те хората и сега купуват такива имоти, но само тези, които могат да си го позволят. За разлика от теб. Ти си един поплювко и нищо повече. И никога няма да се отървеш от провинциалния синдром.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход