Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
03-03-2012 - 21:07:59
Quote
панелообитателя САХИБ
[
а речем имаш 1000 пари на влог. Понеже си добър влогар чакаш 5% годишна лихва. Така за една година имаш 1050 левчета-кефчета.
Но ооооуууууууу ужас!!! Преди една година си могъл да си купиш 4000 яйца, а след олихвяването /примерно по великден/- 2100 яйца от щастливи кокошки снасящи златни яйца. ЧЕСТИТО!!!:}:}:}:]smoking smileysad smileyeye popping smiley:cry:

Вече яйцата са по 0,40 лв.бройката,от днес , или 2,5 яйца за лев ,половинки не дават! smiling smiley Великден още е далеч ,но ще бъдат 2 за лев.
Въпроса е срещуположно ли ще е движението яйца -имоти. или ще вървят .
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 09:21:23
avatar
Quote
фло
Quote
панелообитателя САХИБ
[
а речем имаш 1000 пари на влог. Понеже си добър влогар чакаш 5% годишна лихва. Така за една година имаш 1050 левчета-кефчета.
Но ооооуууууууу ужас!!! Преди една година си могъл да си купиш 4000 яйца, а след олихвяването /примерно по великден/- 2100 яйца от щастливи кокошки снасящи златни яйца. ЧЕСТИТО!!!:}:}:}:]smoking smileysad smileyeye popping smiley:cry:

Вече яйцата са по 0,40 лв.бройката,от днес , или 2,5 яйца за лев ,половинки не дават! smiling smiley Великден още е далеч ,но ще бъдат 2 за лев.
Въпроса е срещуположно ли ще е движението яйца -имоти. или ще вървят .

От горния пример е ясно, че влога поевтинява с около 50% за година спрямо инфлацията на някои стоки. От друга страна НИ имат спад за 4 години криза от около 40% общо. Тоест по 10% годишно. В дългосрочен план /период от 30-50 години/ влога още повече издиша. Най-странното е че все още някои хора го считат за инвестиция, докато инстинските инвеститори спорят за акции, НИ, златни и петролни деривати.
PHD
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 10:08:17
Толкова ли е трудно да разберете, че от това за което говорите (инфлация), най-зле е за този, който е набутал собсвени средстава, и в допълнение е взел заробващ кредит... Следва: по-малко яйца, по-малко храна и там каквото искате.... И това за отатъка от живота му/им...
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 10:16:27
avatar
Quote
PHD
Толкова ли е трудно да разберете, че от това за което говорите (инфлация), най-зле е за този, който е набутал собсвени средстава, и в допълнение е взел заробващ кредит... Следва: по-малко яйца, по-малко храна и там каквото искате.... И това за отатъка от живота му/им...

Твърде относително, както съм набутал собствени средства през, 1981г., 1994г и 2002-ра в НИ, така както съм закупил с кредит на 1/3 от цената през 2007-ма и така както съм закупил злато през 90-те , не виждам нищо до момента да ми намалява яйцата. Само ги увеличава*yes*
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 11:26:21
Quote
PHD
Толкова ли е трудно да разберете, че от това за което говорите (инфлация), най-зле е за този, който е набутал собсвени средстава, и в допълнение е взел заробващ кредит...

Аааааааа, как не се бях сетил, че хората с огромни кредити, взети преди катастрофата 96/97-а, загубиха страхотно от инфлацията.......
Може би защото някои ги нарекоха "кредитни милионери" и ги определиха като едни от малкото, спечелили от тази криза.....
Имам познат, който точно преди събитията бе теглил заробващия кредит от близо 8 000 000 лева, а няколко месеца по-късно заплатите се измерваха в милиони, той каква загуба инкасира.......не е истина просто.......
winking smiley
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 11:30:54
Quote
ivorad
Quote
PHD
Толкова ли е трудно да разберете, че от това за което говорите (инфлация), най-зле е за този, който е набутал собсвени средстава, и в допълнение е взел заробващ кредит...

Аааааааа, как не се бях сетил, че хората с огромни кредити, взети преди катастрофата 96/97-а, загубиха страхотно от инфлацията.......
Може би защото някои ги нарекоха "кредитни милионери" и ги определиха като едни от малкото, спечелили от тази криза.....
Имам познат, който точно преди събитията бе теглил заробващия кредит от близо 8 000 000 лева, а няколко месеца по-късно заплатите се измерваха в милиони, той каква загуба инкасира.......не е истина просто.......
winking smiley
Да сравняваш "ония" кредити със сегашните е чист популизъм.....или разсъждения на пенсионер.........просто за пореден път показваш ниското стъпало на което се намираш в социума. Все по-изморително е да слизам при тебе, баси......
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 11:38:18
Quote
darkside
Все по-изморително е да слизам при тебе, баси......


Мдамммм, вероятно поради натрупаната умора пак не си дал поне един смислен аргумент?
Съчувствам на положението ти - пий витамини!
:]
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 15:38:43
Тъй като спорът тук е "депозити или имоти", мисля че е редно да измерваме инфлацията на парите, вложени на депозит в имоти, а не в яйца.
Парите във влоговете са предназначени за имоти и според едните (влогари: ще чакаме по-добри цени и тогава ще купим) и според другите (ъпъри: по-добре купувайте имоти отколкото да държите парите на влог).

А инфлацията се измерва с индекса на цените, т.е. ако я мерим с цените на имотите имаме дефлация.
Нека бъдем реалисти - едва ли някой спестява, за да си купи яйца за великден.
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 15:50:27
Quote
buyer
Тъй като спорът тук е "депозити или имоти", мисля че е редно да измерваме инфлацията на парите, вложени на депозит в имоти, а не в яйца.
Парите във влоговете са предназначени за имоти и според едните (влогари: ще чакаме по-добри цени и тогава ще купим) и според другите (ъпъри: по-добре купувайте имоти отколкото да държите парите на влог).

А инфлацията се измерва с индекса на цените, т.е. ако я мерим с цените на имотите имаме дефлация.
Нека бъдем реалисти - едва ли някой спестява, за да си купи яйца за великден.

Защо да не спестява за великден? Теб как ти хрумна, че спестеното е за имот? Погледни спестяванията масово са под 10000 лв. тъкмо за великден.
Re: За ужас на сривльовците
04-03-2012 - 16:16:11
Не мисля да влизам в спор за какво са предназначени спестяванията.

Приемам за даденост неподлежаща на доказване факта, че спестеното е за имот, защото това е форум за имоти и в него се обсъждат имотите и съответно финансирането на техните покупки. Ако спестеното е за Великден, то тогава то не е предмет на настоящата дискусия.

Мисля, че 10 хиляди лева са достатъчни за самоучастие ако банките финансират 90% - ипотека за 45 хил. евро, самоучастие 5 хил. и ето ти 50 хиляди за двустаен.

В този случай собствениците на депозити от по 10 хиляди лева биха могли да бъдат участници на имотния пазар.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-04 16:18 от buyer.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход