Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 14:32:43
Quote
Inform
Quote
buyer
Не мисля да влизам в спор за какво са предназначени спестяванията.

Приемам за даденост неподлежаща на доказване факта, че спестеното е за имот, защото това е форум за имоти и в него се обсъждат имотите и съответно финансирането на техните покупки. Ако спестеното е за Великден, то тогава то не е предмет на настоящата дискусия.

Мисля, че 10 хиляди лева са достатъчни за самоучастие ако банките финансират 90% - ипотека за 45 хил. евро, самоучастие 5 хил. и ето ти 50 хиляди за двустаен.

В този случай собствениците на депозити от по 10 хиляди лева биха могли да бъдат участници на имотния пазар.


Домакинствата в България имаха следните депозити на стойност над 10 хиляди лв. в банковата й система:
1)
- в края на 2005г. бяха 237,781 депозита, а сумата в тях беше 6,144,136 хил. лв. или по-малко от 6.2 милиарда лв.
2)
- в края на 2011г. бяха 660,148 депозита, а сумата в тях беше 21,495,840 хил. лв. или над 21.4 милиарда лв.


Между другото населението на възраст над 19 години в България:
1)
- в края на 2005г. беше 6,160,877 души
2)
- при преброяването през 2011г. беше 6,011,713 или с над 149 хиляди души по-малко в сравнение с края на 2005г.


[www.bnb.bg]
[www.nsi.bg]


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 14:47:48
avatar
Quote
Krokodil


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley

Недей така да ги шашкаш сривльовците, те и без това са затаили дъх от ужасeye popping smiley Бедна им е фантазията, когато тръгнат цените с часове нагоре! Да не се мислят за непредупредени.:]
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 14:58:20
Quote
Krokodil
Quote
Inform
Домакинствата в България имаха следните депозити на стойност над 10 хиляди лв. в банковата й система:
1)
- в края на 2005г. бяха 237,781 депозита, а сумата в тях беше 6,144,136 хил. лв. или по-малко от 6.2 милиарда лв.
2)
- в края на 2011г. бяха 660,148 депозита, а сумата в тях беше 21,495,840 хил. лв. или над 21.4 милиарда лв.


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley
Малко допълнение от мен към полезните данни на колегата Информ:
Кредити на домакинства и НТООД:

1) в края на 2005 бяха 6 927 834 хил лв или малко под 7 милиарда лв.
2) в края на 2011 бяха 18 902 160 хил лв. или малко под 18 милиарда лв.


Задача с повишена трудност:
Има ли наистина парична маса и ще излезе ли тя на някакъв пазар? *angel*
Или има поредното ограбване на едва мъждукащата средна класа от нагли банки, монополи, чиновници паразити с бонуси и прочие сволочь, все "елитни" кандидати за Сибир...
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 15:14:43
Quote
Panther1
Quote
Krokodil
Quote
Inform
Домакинствата в България имаха следните депозити на стойност над 10 хиляди лв. в банковата й система:
1)
- в края на 2005г. бяха 237,781 депозита, а сумата в тях беше 6,144,136 хил. лв. или по-малко от 6.2 милиарда лв.
2)
- в края на 2011г. бяха 660,148 депозита, а сумата в тях беше 21,495,840 хил. лв. или над 21.4 милиарда лв.


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley
Малко допълнение от мен към полезните данни на колегата Информ:
Кредити на домакинства и НТООД:

1) в края на 2005 бяха 6 927 834 хил лв или малко под 7 милиарда лв.
2) в края на 2011 бяха 18 902 160 хил лв. или малко под 18 милиарда лв.


Задача с повишена трудност:
Има ли наистина парична маса и ще излезе ли тя на някакъв пазар? *angel*
Или има поредното ограбване на едва мъждукащата средна класа от нагли банки, монополи, чиновници паразити с бонуси и прочие сволочь, все "елитни" кандидати за Сибир...

Аз не съм фен нито на предвижданията за почасово качване на цените на имотите ... нито на виждането за безкрайно падане на имотните цени ...

Историята показва само едно ... освен в много кратки периоди .... ВИНАГИ има инфлация ....
Ако погледнете по-внимателно данните ... ще видите две неща .... размера на депозитите и кредитите е почти изравнен през 2005 год. .... докато през 2011 година имаме над 3 милиярда в полза на Депозитната маса (което е и над 40 % от паричната маса като депозити въощбе през 2005 год.) ... броя на депозитите е нараснал почти три пъти т.е. съпоставимо с размера на депозитната маса ... така, че да се твърди че има преразпределение на парите в някакъв ограничен олигархичен кръг е ... е доста преувеличено ...

По мое мнение ... спада на имотите е към своя край ... и очаквам оживление в цените (а не скокообразно нарастване) и ако няма някакви външни фактори .... които да повлиаят на доста малкия имотен пазар у нас .... не виждам причини оживлението да не се състои ....

Но ако инфлационните натиск от цени на суровини, храни и същевременно клатрещото се ЕВРО се засили ... тогава може да имаме и доста неприятни изненади .....от скокообразна инфлация sad smiley
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 15:33:28
ами Що не првериш каква част от тия 3 милиарда са заминали към банките майки и колко са заминали да кредитират правителството
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 15:48:31
Quote
Krokodil
Quote
Inform
Quote
buyer
Не мисля да влизам в спор за какво са предназначени спестяванията.

Приемам за даденост неподлежаща на доказване факта, че спестеното е за имот, защото това е форум за имоти и в него се обсъждат имотите и съответно финансирането на техните покупки. Ако спестеното е за Великден, то тогава то не е предмет на настоящата дискусия.

Мисля, че 10 хиляди лева са достатъчни за самоучастие ако банките финансират 90% - ипотека за 45 хил. евро, самоучастие 5 хил. и ето ти 50 хиляди за двустаен.

В този случай собствениците на депозити от по 10 хиляди лева биха могли да бъдат участници на имотния пазар.


Домакинствата в България имаха следните депозити на стойност над 10 хиляди лв. в банковата й система:
1)
- в края на 2005г. бяха 237,781 депозита, а сумата в тях беше 6,144,136 хил. лв. или по-малко от 6.2 милиарда лв.
2)
- в края на 2011г. бяха 660,148 депозита, а сумата в тях беше 21,495,840 хил. лв. или над 21.4 милиарда лв.


Между другото населението на възраст над 19 години в България:
1)
- в края на 2005г. беше 6,160,877 души
2)
- при преброяването през 2011г. беше 6,011,713 или с над 149 хиляди души по-малко в сравнение с края на 2005г.


[www.bnb.bg]
[www.nsi.bg]


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley


Депозити на домакинствата в Германия в нейната банкова система:
1)
- в края на 2011г. бяха 1,585 милиарда евро или 61.6% от БВП
2)
- в края на януари 2012г. бяха 1,589.8 милиарда евро
Тоест за 1 месец има повишение от 4.8 милиарда евро или над 0.3%.


За сравнение депозитите на домакинствата в България в нейната банкова система:
1)
- в края на 2011г. бяха 31,901,545 хил. лв. или 41.9% от БВП
2)
- в края на януари 2012г. бяха 32,295,467 хил. лв.
Тоест за 1 месец има повишение с по-малко от 394 милиона лв. или с 1.2%.


Така, че депозитите на домакинствата в България за съжаление са още прекалено малко като дял от БВП.


[bnb.bg]
[www.bundesbank.de]
1.9
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 17:10:55
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Krokodil


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley

Недей така да ги шашкаш сривльовците, те и без това са затаили дъх от ужасeye popping smiley Бедна им е фантазията, когато тръгнат цените с часове нагоре! Да не се мислят за непредупредени.:]

Крокодиле, ти верно ли мислиш, че всички българи папкат свинско със зеле?
Не вярвам... А истината е, че не повече от 20% маат пържоли, а остатъка само зеле.
Горе-долу такова е съотношението на обема на депозитити. Е, някой маат и черен хайвер, ма тях няма да ги слагаме в сметката, както и тези, които са затънали в дългове (не само ипотеки).
Не вярвам да допускаш, че депозитите са само в левчета. Между другото - без покритие. Срещал съм мнение, че реалния курс е 20 лв. за евро, а и друго мнение, че предходното е твърде оптимистично при липсата на реална икономика, ама нейсе! За сега борда крепи лева, ама рано или късно ще се въведе и еврото, па тогаз ще видим, кой кум кой - сват и кой на момата брат ... Това беше само лирично отклонение...

Тааа... накъде викаш ще излезе тази парична маса? Към пазара на имоти ли? Верно ли го верваш?
Ще рече, всички с депозит са безимотковци... Това шега ли е?

И що мислите, че всеки с депозит в банка смята печалба от лихви всеки ден?

Ми аз например, в момента знам само ориентировъчно колко са ми парите по сметките. Да депозирани са, но за мен банката е като трезор, няма в дюшека да ги зашия, я! И лихвения процент не помня, някъде го пишеше в договора,
Имам и няколко имота - строен от мен и наследствени. Естествено, че не желая пазарната им цена да пада..

В момента не ми пука за цените на имотите при положение, че е по-изгодно да съм под наем, а и наемите и цените на имотите са твърдо надолу поне още 5 гозини (в Бг).
По-голямата част от месечните ми разходи са за парно, електричество, вода, гориво и поддръжка на колата, отколкото за наема. А тези разходи ги има и наемател и наемодател... По-важното е, че мога да ги плащам без проблеми!

Е, аз към кои да се броя - депозитар, сривлю или ъпър?

Сахибе, "панелообитател" някаква титла ли е или си се бъгнал напоследък?
Говориш за тръгване на цените с часове нагоре, ама май очакваш обратното... Споко, няма да ти се обезцени толкова бързо панелната "инвестиция". Пак ще стане, но за месеци и години.
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 17:30:04
avatar
Quote
1.9

Имам и няколко имота - строен от мен и наследствени. Естествено, че не желая пазарната им цена да пада..

В момента не ми пука за цените на имотите при положение, че е по-изгодно да съм под наем, а и наемите и цените на имотите са твърдо надолу поне още 5 гозини (в Бг).
По-голямата част от месечните ми разходи са за парно, електричество, вода, гориво и поддръжка на колата, отколкото за наема. А тези разходи ги има и наемател и наемодател... По-важното е, че мога да ги плащам без проблеми!

Е, аз към кои да се броя - депозитар, сривлю или ъпър?

Сахибе, "панелообитател" някаква титла ли е или си се бъгнал напоследък?
Говориш за тръгване на цените с часове нагоре, ама май очакваш обратното... Споко, няма да ти се обезцени толкова бързо панелната "инвестиция". Пак ще стане, но за месеци и години.

Едно от двете болднати или е откровена лъжа, или всичкити ти имоти са в Луковит и Чернен бряг, а ти си ударил джакпота с наемче в Плевен.
За наемите също лъжеш, защото хората гледат графиката на средни цени в нашия любим сайт в чийто форум пишеш. Мисля да вдигам наемите вече, свалянето спря. И моите деца трябва да ядат свинско и да карат мерцедес. smoking smiley:}
1.9
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 17:59:16
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
1.9

Имам и няколко имота - строен от мен и наследствени. Естествено, че не желая пазарната им цена да пада..

В момента не ми пука за цените на имотите при положение, че е по-изгодно да съм под наем, а и наемите и цените на имотите са твърдо надолу поне още 5 гозини (в Бг).
По-голямата част от месечните ми разходи са за парно, електричество, вода, гориво и поддръжка на колата, отколкото за наема. А тези разходи ги има и наемател и наемодател... По-важното е, че мога да ги плащам без проблеми!

Е, аз към кои да се броя - депозитар, сривлю или ъпър?

Сахибе, "панелообитател" някаква титла ли е или си се бъгнал напоследък?
Говориш за тръгване на цените с часове нагоре, ама май очакваш обратното... Споко, няма да ти се обезцени толкова бързо панелната "инвестиция". Пак ще стане, но за месеци и години.

Едно от двете болднати или е откровена лъжа, или всичкити ти имоти са в Луковит и Чернен бряг, а ти си ударил джакпота с наемче в Плевен.
За наемите също лъжеш, защото хората гледат графиката на средни цени в нашия любим сайт в чийто форум пишеш. Мисля да вдигам наемите вече, свалянето спря. И моите деца трябва да ядат свинско и да карат мерцедес. smoking smiley:}

Ми то speedy-net.bg може да имат мрежа и в Плевен. Знам ли?

И не лъжа. Отделен въпрос е, че на теб не ти се иска да повярваш, че реалността не е това, което си мислиш, че е.
Това, че ти си се набутал, показва твоя съответен капацитет, но не значи, че останалите са като теб.
Споко, ще се осефериш някой ден, че наемателите не искат да плащат за зеле, като за свинско със зеле при положение, че полята са засети със зеле и в тях грухтят хиляди построени (опа, отгледани и готови за колене) прасета.
Твоите деца ще ядат свинско след кото си платиш данъците и ремонтираш апартамента преди да го дадеш под наем, ако останат пари. За Мерцедес могат да продължат да мечтаят... Селски мечти ...
А иначе наема го вдигай веднага - направо тройно!!! Не, абе направо 5 пъти. Що не 10?
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 18:21:25
avatar
Quote
1.9
Имам и няколко имота - строен от мен и наследствени. Естествено, че не желая пазарната им цена да пада..
В момента не ми пука за цените на имотите при положение, че е по-изгодно да съм под наем, а и наемите и цените на имотите са твърдо надолу поне още 5 гозини (в Бг). Е, аз към кои да се броя - депозитар, сривлю или ъпър?

В тази позиция са много хора.
Притежават имоти (в повечето случаи в малък град или село), а живеят под наем в големия град.
Търсенето в прованса е в покой и човек не може да освободи кеш за покупка в големия град.
Хем с имоти, хем на квартира, кофти работа.
За някои е успокояващо ако имат кеш в банка, но дали всички са кешовици?
На няколко пъти се сблъсквам с хора притежаващи голям апартамент в големия град, които се изнасят на квартира в гарсониерка и отдават собствения си апартамент под наем. Гледат да се подпомогнат от наемната разлика.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход