Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ужас на сривльовците

Публикувано от имотен 
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 18:29:51
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Krokodil


Това показва само едно .. и то е .. един много сериозен инфлационен натиск ....

В един момент .... тази парична маса трябва да излезе на някакъв пазар .... и това няма да е пазара на "яйца" winking smiley

Недей така да ги шашкаш сривльовците, те и без това са затаили дъх от ужасeye popping smiley Бедна им е фантазията, когато тръгнат цените с часове нагоре! Да не се мислят за непредупредени.:]

Не разбрах само коя ще е причината тикнала хората да купуват имоти? Мисля, че това инвистиране в имоти повече докато съм жив няма да го видя.
Да точно инвистиране беше причината и пране на пари. Това с купуването за собствени нужди е толкова малък процент, че ни си заслужава споменаването.
1.9
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 18:34:27
Quote
TZARS
Quote
1.9
Имам и няколко имота - строен от мен и наследствени. Естествено, че не желая пазарната им цена да пада..
В момента не ми пука за цените на имотите при положение, че е по-изгодно да съм под наем, а и наемите и цените на имотите са твърдо надолу поне още 5 гозини (в Бг). Е, аз към кои да се броя - депозитар, сривлю или ъпър?

В тази позиция са много хора.
Притежават имоти (в повечето случаи в малък град или село), а живеят под наем в големия град.
Търсенето в прованса е в покой и човек не може да освободи кеш за покупка в големия град.
Хем с имоти, хем на квартира, кофти работа.
За някои е успокояващо ако имат кеш в банка, но дали всички са кешовици?
На няколко пъти се сблъсквам с хора притежаващи голям апартамент в големия град, които се изнасят на квартира в гарсониерка и отдават собствения си апартамент под наем. Гледат да се подпомогнат от наемната разлика.

Що смяташ, че непременно трябва да се купува? Аз зор нямам...
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 19:59:21
avatar
Quote
1.9

Що смяташ, че непременно трябва да се купува? Аз зор нямам...

Ти на парите зор ли им викаш?:}
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 20:21:48
Quote
1.9
Крокодиле, ти верно ли мислиш, че всички българи папкат свинско със зеле?
Не вярвам... А истината е, че не повече от 20% маат пържоли, а остатъка само зеле.
Горе-долу такова е съотношението на обема на депозитити. Е, някой маат и черен хайвер, ма тях няма да ги слагаме в сметката, както и тези, които са затънали в дългове (не само ипотеки).
Не вярвам да допускаш, че депозитите са само в левчета. Между другото - без покритие. Срещал съм мнение, че реалния курс е 20 лв. за евро, а и друго мнение, че предходното е твърде оптимистично при липсата на реална икономика, ама нейсе! За сега борда крепи лева, ама рано или късно ще се въведе и еврото, па тогаз ще видим, кой кум кой - сват и кой на момата брат ... Това беше само лирично отклонение...

Тааа... накъде викаш ще излезе тази парична маса? Към пазара на имоти ли? Верно ли го верваш?
Ще рече, всички с депозит са безимотковци... Това шега ли е? .....

.

Първо .. не смятам, че всички ядат свинско със зеле ...
И второ никога не съм смятал, че тези които минават "покрай свинското" .... и не са заклети вегитарианци са някакъв фактор в имотния пазар ... (знам ,че звучи грубо .... но е реалност и не само в БГ) ....


И не не смятам, че всички депозити ще се излеят на имотния пазар, ... просто знам колко малък и манипулативен е този пазар в България ... и ми е пределно ясно, че ако дори и само 10 % от тази депозитна маса генерира реално потребление на Имотния пазар .... ще му се отрази доста "Ъп-арски" ...
Над 70 % от сделките са на имотния пазар в България са "преливащи" т.е. някой продава за да добави (извади) пари към получените и да купи по-голям (по-малък) имот .... така, че вливането на 2-3 милиярда в тази система ще генерира сделки за мнооогооо .. мнооогоо повече пари като чист номинал ....

И да .... определено смятам, че ако се усети обезценяване на парите само с още процентен пунк ... пункт и половина ... една част от депозитите ( и тя няма да е само 10 %) панически ще се пренасочи към всички възможни алтернативни вложения .... като за Българина първото което му идва на ум след златото е имот ....

Лирическото отклонение ... с това какви имоти имате ... какви депозити имате ... и дали можете да си плащате или не комуналните разходи го прескачам .... мисля, че форума е да се изказва и аргументира някаква позиция ... а не да се хвалим(оплакваме) кой какви имоти имал ...и колко му било скъпо парното и какво геройство е, да може да си го плаща ...

Р.Р. Инфлацията не е само спрямо Еврото ... инфлация има и за самото Евро.... и очакванията на някой анализатори ... е, самото Евро ще загуби между 15 и 25 % от стойността си ....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-11 20:24 от Krokodil.
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 20:32:01
avatar
Quote
Krokodil


Лирическото отклонение ... с това какви имоти имате ... какви депозити имате ... и дали можете да си плащате или не комуналните разходи го прескачам ....

Пич, прав си разбира се, но не можеш да си предствавиш човек с интуиция как усеща разни комплексирани идиотчета как се побърквато от злоба и безсилие като ги бъзнеш за реалните им възможности и нереални очаквания. Усещането е сравнимо с полюция!:]
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 20:36:03
avatar
Quote
Krokodil

И да .... определено смятам, че ако се усети обезценяване на парите само с още процентен пунк ... пункт и половина ... една част от депозитите ( и тя няма да е само 10 %) панически ще се пренасочи към всички възможни алтернативни вложения .... като за Българина първото което му идва на ум след златото е имот ....
...

Това няма да се случи по една много проста причина и тя е в размера на масовите депозити, които са в размер покриващ покупката на добра палатка, но не и на имот.
Така че, с инфлация или без - посоката е... надолу! *smiley_ahh*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 20:54:20
Quote
Krokodil
.... като за Българина първото което му идва на ум след златото е имот ....

Точно второто в България нема да се случи в близко бъдеще, а първото много скоро ще стане табу. Светът е по-различен след 2008 и колкото по-бързо го осмислиш, толкова по-добре за самия теб.
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 21:02:22
Quote
valsodar
Quote
Krokodil

И да .... определено смятам, че ако се усети обезценяване на парите само с още процентен пунк ... пункт и половина ... една част от депозитите ( и тя няма да е само 10 %) панически ще се пренасочи към всички възможни алтернативни вложения .... като за Българина първото което му идва на ум след златото е имот ....
...

Това няма да се случи по една много проста причина и тя е в размера на масовите депозити, които са в размер покриващ покупката на добра палатка, но не и на имот.
Така че, с инфлация или без - посоката е... надолу! *smiley_ahh*


Докато депозитите бяха в голямата си част собственост на Олигархични кръгове .... изведнъж се оказа, че са предимно масови и при това недостатъчни за Имот ....*pardon*

Явно или аз лошо обяснявам ... или неправилно ме разбирате ....

Нито депозитите собственост на няколко "Олигарси" .... нито Масовите депозити до 2-3 хиляди лева ... някога са били фактор в имотния пазар ....

Първите си имат определено предназначение ... и то е да купуват влияние .... вторите са насочени към съвсем друг сегмент на задоволяване на потребности ....

Принципно .... относителния им дял в общата депозитна маса никога не се е променяла съществено ....

Интерес представляват именно .... депозитите подходящи да генерират потреблени именно на ИМОТНИЯ пазар .... независимо дали като самоучатие при банково кредитиране за остатъка ... или като изцяло кешово закупуване на даден Имот ...

Както неведнъж отбелязах ... не очаквам, че всички имоти ..... (включително и нискокачествените или морално остарелите) ... ще направят .... някакъв сериозен положителен тренд .... но няма смислена причина ... добрите имоти .. с добра локация ... добра инфраструктура и качествено строителствода продължават да падат ..... напротив ... има достатъчно причини .... да се появи един стабилен положителен ръст на цените именно на тези имоти .... *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-11 21:12 от Krokodil.
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 21:06:50
avatar
Quote
Panther1

Кредити на домакинства и НТООД:

1) в края на 2005 бяха 6 927 834 хил лв или малко под 7 милиарда лв.
2) в края на 2011 бяха 18 902 160 хил лв. или малко под 18 милиарда лв.


Такаааааааааааааа, да види батко защо тройно са се увеличили кредитите? Защото тройно повече влогари са си използвали нищожния влог за самоучастие в кредит със 90% финансиране на нов двустаен.:}
Re: За ужас на сривльовците
11-03-2012 - 21:14:11
avatar
Quote
Върколак

Не разбрах само коя ще е причината тикнала хората да купуват имоти? Мисля, че това инвистиране в имоти повече докато съм жив няма да го видя.
Да точно инвистиране беше причината и пране на пари. Това с купуването за собствени нужди е толкова малък процент, че ни си заслужава споменаването.

Не знаеш значението на думата " инвестиране", затова пишеш смешки.
1. Причината някой да купи имот е чувството за собствено достойнство- да знае, че е господар на територията, която обитава и никой не може да му налага собствените си виждания за това, как ще направи интериора си.
2. Че, всичко зависи от него- да спечели парите, с които да си плати собствеността, както и да я изгуби, ако се провали в начинанието си, но да не зависи от друг, на когото да плаща наем до края на живота си, признавайки, че просто не е на неговото ниво.
3.Парите, левчо, първо трябва да ги има- спечелени по нечестен път, пък после да се преперат в някаква дейност.
Така че, не впрягай каруцата пред коня- точно обратното е, ако можеш да стоплиш.
И последната ти тъпотия, която показва, че идея нямаш от НИ- хората купуваха предимно първо жилище, а инвестиралите във второ, бяха на.........второ място.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход