Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Движи ли се по план спадът на цените?

Публикувано от greenbul 
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 19:46:31
avatar
Quote
darkside
Продавачи кликат като бесни, "проучват" пазара сиреч! Гледат се като котаци, кой с колко ще свали за да стигне до "онова позвъняване", спасителното, панацеята, която мое да избави от неволите някой,...........

Много точно си описал една част от продавачите. Това са тези, които са притиснати от някаква нужда - кредит, пари за лечение, спечелили зелена карта, студент в чужбина, и т.н. Реално има и такива които не са побеснели от кликове, аз например свалих три апартамента от реклама, защото продавачите спират процеса до първа пролет. Разговаряме спокойно и не виждам в тях някакъв стрес, уплах или шок. Те разсъждават така: продавам в квартал Х и ще купя в квартал Y, когато пада моя, пада и бъдещия ми имот. Така или иначе те не възнамеряват да сложат кеша в банка, да постоят на квартира и после да купят двойно повече квадрати. Шарен свят.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 19:46:37
А какво ще кажете за това - Варна, Център, Тристаен... В другите райони е малко по-нормално, но това?

Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 20:11:28
Половината обеля се продавала...продавачите цъкали като бесни и се гледали като котараци...
Я дайте да я видим тая половин Обеля,дето се продава...пък после ще сравним с броя търсения...дето си ги пише на графиката колко са.Пак се пише без да се мисли...
Сега да не решите,че имам някакви симпатии към Обеля...Напротив-смятам,че по-гнусно гето няма.Просто фактите са си факти.Обеля (блоковете) се състои от общо 6500 апартамента,а в обяви са около 50.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 20:14:54
Тука всеки, който не се занимава професионално с имоти, пише без да мисли. А не мисли, защото нищо не разбира от пазара.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 20:15:08
Quote
granit
Quote
salvador


Едностайни София,Обеля-2
Поиграх си да ти сложа графиките за лв/м2 и броя търсения на една снимка.
Това,дето се катери,са бройката търсения.ТОва,дето пада бавно е цената.
Изводите предполагам и сам можеш да си ги направиш...

Брой търсения се увеличава защото се продава половин Обеля, продавачите са изнервени и цъкат по цел ден. В другия саит има по 500 имота само в София с НАМАЛЕНИ ЦЕНИ на ДЕН !!!

Не бе, сложил съм един софтуер да цъка 10 пъти в секунда, че гоня интернет трафик за да ми плащат от гугъл *write*
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 20:19:49
avatar
Чисти продажби за 3-то тримесечие

София
2011 - 3971
2010 - 4899
2009 - 4686

Варна
2011 - 2300
2010 - 2286
2009 - 2258

Като реализирани продажби има едно постоянство.
Варна е 5 пъти по-малка от София, а сделките - 2 пъти.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 21:03:28
Quote
Imotko
Тука всеки, който не се занимава професионално с имоти, пише без да мисли. А не мисли, защото нищо не разбира от пазара.
Я ти като голем разбирач без пари и кола вземи да ни просветиш нас неразбиращите.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 22:50:01
Това ми е мисията във форума, ама то е акъл, не е като да го набиеш на някого.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
20-12-2011 - 22:54:03
batko, какво да те просвещава, не видиш ли че завалията нищо не разбира от имоти.
Re: Движи ли се по план спадът на цените?
21-12-2011 - 09:20:29
Quote
дами и господа
batko, какво да те просвещава, не видиш ли че завалията нищо не разбира от имоти.
Imotko e добряк веселяк и майтапчия.Не го съди тежко.От имоти е ясно че не разбира не разбира и от финанси.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход