Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?

Публикувано от gogo84 
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 13:50:41
Quote
ivorad
Quote
batko

Oхо поредния цървул аристократ тръгнал да раздава акъл

Когато го казва човек, който току-що е станал за смях с глупостите си е особено смешно!
Продължавай!
:}
Ти и Камелия сте уникални в простотията си.За пръв път в живота си се сблъсквам с такива хора.Явно сте луди.Безсмислено е да се комуникира с луди.Ако посмеете да коментирате мои думи просто ще ви напсувам както аз си знам.Молбите бяха до тук.Не желая да коментирате мои думи все едно ме няма.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 13:56:14
Quote
batko
Ако посмеете да коментирате мои думи просто ще ви напсувам както аз си знам.

Охо, звучи съблазнително!
Давай, Смешко, целите сме в слухwinking smiley
:]
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 14:02:33
кой нормален човек би искал апартамент, а не къща?
------------
Не , ти не попита просто, а даваш квалификации също като оня нещастник Станишев, който каза"Кой нормален човек днес се интересува от досиета?" . Освен това даваш цена на кв м, а такова понятие няма.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 14:09:06
Quote
gogo84

За да не продължаваш с глупостите, ще ти дам един по-прост пример, като за теб дано този път го разбереш. Представи си следния хипотетичен вариант - в хубав столичен квартал продават апартамен в нова кооперация за 100к EUR. Точно срещу кооперацията продават хубава къща с двор на два етажа също за 100к EUR.

Айде сега ми опиши профила на човека, който би взел апартамента.

Чакай малко, та нали София, според теб, е гето - какви "хубави столични квартали" сънуваш, фантазьор такъв.........:]

Нека за удобство да избягаме от София, "която е гето" : вероятността в един и същи добър квартал апартамент да струва колкото хубава къща с двор, уви, е минимална: ако няма някакви особени обстоятелства - къщата по дефиниция ще е осезателно по-скъпа. Да приемем, обаче, че халюцинираната ситуация е налице. Със сигурност към апаратамента ще се насочи човек, който не желае да се главоболи с разходите по поддръжка и охрана на къщата. Само масрафът с двора е достатъчен да откаже доста хора от идеята за самостоятелен дом.
Разбира се, почитателите на къщи ще направят обратния избор. Светът е шарен.
Успяваш ли най-сетне да вденеш, че и едните, и другите хора са напълно нормални? Че ако ти би избрал къщата / абсолютно твое право, което по никакъв начин на бих оспорвал!/, то някой друг би избрал апартамента и неговият избор е на по-малко основателен от твоя, ерго - нямаш никакво право да го определяш като "ненормален"?
Ако най-после си разбрал това - е, значи имаме напредък!
winking smiley
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 14:21:19
ivorad, ако не си забелязал в темата освен аз и ти пишат и друго хора. Не вихях никъде да съм писал, че София е гето.

Отново почваш да спориш за цени, поддържка и т.н. Толкова ли не може да проумееш простия въпрос който зададох?

Много ясно, че много хора ще предпочетат апартамент пред къща, но това не е защото биха искали да живеят в две стаи и да делят един парцел с още 50 човека, а е защото нямат финансова възможност да си позволят самостоятелна къща.

Забрави за квалификацията "нормален" щом толкова те дразни. Нека тогава го кажа така - според мен 99% от хората биха предпочели къща пред апартамент, ако имаха финансовата възможност за избор.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 14:42:34
Quote
gogo84
ivorad, ако не си забелязал в темата освен аз и ти пишат и друго хора. Не вихях никъде да съм писал, че София е гето.

Отново почваш да спориш за цени, поддържка и т.н. Толкова ли не може да проумееш простия въпрос който зададох?

Много ясно, че много хора ще предпочетат апартамент пред къща, но това не е защото биха искали да живеят в две стаи и да делят един парцел с още 50 човека, а е защото нямат финансова възможност да си позволят самостоятелна къща.

Забрави за квалификацията "нормален" щом толкова те дразни. Нека тогава го кажа така - според мен 99% от хората биха предпочели къща пред апартамент, ако имаха финансовата възможност за избор.


За гетото си прав - объркал съм те с лицето Батко, ама то ще е май защото доста си приличатеwinking smiley Извинявам се за грешката си.
Сега по същество:
1. За никакви цени и поддръжка не "споря". Ти попита поради какви причини хората избират апартамент/къща, при условие, че жилищата са с еднаква цена, намират се в един и същ квартал. Е, аз дадох своята версия. Ако имаш възражения - можеш да се аргументираш, нещо, което просто не си направил.
2. Обяснението, че хората избират апартамент пред къща главно поради финансови съображения, е просто невярно. Наред с несъмнено материално притеснените хора, които избират апартамента, защото просто не могат да си позволят къща / има много такива хора, но те не са единствените на тоя свят/, налице са и потребители, които имат финансовите възможности да обитават къща, но съвършено съзнателно избират апартамент. И този тип хора никак не е под 1% от населението в белите страни, а и у нас. Мотивите за този тип избор съм обяснил по-горе. Може и да не ги приемаш за себе си / както вече ти казах - това е твое право/, но няма как да обявиш подобен избор за идиотщина. Нито пък да обявяваш въпросните апартаментопочитатели за някакво пренебрежимо малцинство - поосведоми се за населението на Манхатън, например, после се опитай да осъзнаеш, че за цената на добър апартамент в този престижен район могат да се купят 2-3 луксозни къщи в предградията, та да не настояваш така уверено, че щом някой е избрал градското жилище, то той непременно е финансово притеснен.
........................................................................

Толкова по въпроса от мен!
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 15:08:16
Да добавя към коментара на ivorad - голяма част от хората просто ги мързи или нямат време да се занимават с къща...
Не искат да се занимават нито с поддръжката, нито да ангажират хора за това.

Никой не може да ме убеди, че някой ще извади примерно 150 000 евро за къща и парцел, още 100 000 евро за обзавеждане, първоначално озеленяване и прочее и след това ще му се свидят 400 евро на месец за поддръжка и охрана (сот+нощен пазач или на повикване) и точно това да му е проблема и да наклони везните в дадена посока...
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 15:30:46
Quote
gogo84
ivorad, спри се малко де. Аз попитах нещо просто - кой би избрал апартамент пред къща? А ти какво направи?

Започна да ми сравняваш живеенето в апартамент с живеенето в къща в някое околно село, опа не е село, ами краен квартал, предградие или както там ти харесва да го наречеш.

В кв. Лозенец къщи не се ли продават?

Може би analog най-точно уцели рисковете на това да се живее в къща, а именно, че къща по-трудно ще се опази от крадците, но пак се отдалечаваме от въпроса.

За да не продължаваш с глупостите, ще ти дам един по-прост пример, като за теб дано този път го разбереш. Представи си следния хипотетичен вариант - в хубав столичен квартал продават апартамен в нова кооперация за 100к EUR. Точно срещу кооперацията продават хубава къща с двор на два етажа също за 100к EUR.

Айде сега ми опиши профила на човека, който би взел апартамента.

Умишлено давам хипотетичните апартамент и къща с еднаква цена, за да се изключи аргументът цена.

Я да видим хипотетичния вариант - Фиат пунто за 10К евра и Мерцедес Ес класа също за 10К. Умишлено ги давам с еднакви цени за да се изключи аргумента цена. Айде сега ти ми опиши профила на човека който би взел Пунтото?

Защо въобще сравняваш несъпоставими неща? В кой квартал има на едно и също място апартамент и къща с двор на една и съща цена?
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 15:57:28
Quote
ivorad
Quote
batko
Ако посмеете да коментирате мои думи просто ще ви напсувам както аз си знам.

Охо, звучи съблазнително!
Давай, Смешко, целите сме в слухwinking smiley
:]
Що не вземеш да вървиш на майка си в ауспуха нещастнико.Ти си изключителен простак и освен за забава с теб в този форум за нищо не ставаш.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
06-10-2011 - 16:28:00
ivorad и Boby, защо отново се хванахте за цените местоположението и т.н.? Толкова ли не можете да проумеете, че хората искат да живеят в къща, но понеже не могат си купуват апартамент, ако и това не могат живеят под наме.
По вашата логика и аз излиза, че съм от хората, които предпочитат апартамент понеже мога да си купя сигурно 2 къщи в някое убито село около София, но въпреки това търся апартамент. Ами търся апартамент, защото не мога да си купя къща в София и то не къде да е в София, а в някой хубав квартал.

Особено това:
> поосведоми се за населението на Манхатън, например, после се
> опитай да осъзнаеш, че за цената на добър апартамент в този
> престижен район могат да се купят 2-3 луксозни къщи в предградията

Мислиш ли, че на тези с апартаменти в Манхатън не им се живее в къща? Просто не им се живее в предградията.

> Я да видим хипотетичния вариант - Фиат пунто за 10К евра и Мерцедес
> Ес класа също за 10К. Айде сега ти ми опиши профила на човека който
> би взел Пунтото?

Веднага ти описвам - човек който няма да кара много и не иска да влага излишни пари в колата си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход