Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?

Публикувано от gogo84 
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 11:26:56
Quote
Seira
Имам колеги, които купиха през последната година. Не съм чул някой да е платил повече от 60000 Евро. Тези, които смятат да продават на 80000+ Евро ще има доста да почакат - пазарът не е на тези нива сега и скоро няма да бъде.

В Люлин със сигурност няма да бъде.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 11:42:29
Quote
PER0
Уважаеми другарки и другари, язе твърдо верваме в светлото бъдеще на социализЪма и комунизЪма. Ние верваме, че 2013 година ще бъде от секи според възможностите, на секи според нуждите. Туй значи, имате нужда от 200 м2 лЮксозен апартамент на ТОП локейшън, обаче имате по 149е за секи метър квадратен. Язе сме сигурни, че ше ни ги дават точно по толкоз, щото нема начин социализЪма и комунизЪма да не победят, най късно до 2013г. Сал дето не можах да разбЕра, абе нали щеха да пускат апартаментите по 149Е още 2008г, после 2009, после 2010, после щеше да е тая година, кво ни мотаят, нали уж криза, катастрофа, срив, спирала на цените???? Ама ний сме свикнали и ше чекаме, кво толкоз, че нали едно време чекахме по 20 години за една лада, и събирахме лихвоточки за апартамент, не че не пихме по една студена вода с тях, ама важното е, че комунизЪма ще победи!!!
Да, другарю! Всичко това с имотите ще Ви се случи. Не бързайте, това е бавен процес. Знаете ли защо цари такава меланхолия във форума? Защото вече няма нужда от гадаене, прогнози. Дори на малките деца вече им е ясно, че цените от 2007-ма и 2008-ма са неосъществима мечта. Че срив ще има. Че имотния пазар на обикновените имоти - холбоксове, спалня хол и кухня, две спални хол кухня, селски стари къщи и др - е парализиран.
За луксозните имоти винаги ще има пазар. За тях не говоря. В самия център на София също всичко е добра инвестиция с оглед на бъдещето. Но всичко останало е кауза пердута! Мисля, че 149 Е. е една добра цена, но и тя може да се окаже непостижима в смисъл, че търсенето ще продължи да спада, а предлагането расте видимо като брой нови оферти.
Пазара в провинцията е стагниран. Там цените на реалните сделки от няколко месеца клонят към 500 до 200 Е. и то за ново строителство. Информацията ми е от първа ръка - купувачите.
А за социализЪма: единствени гърците успяха да харчат капиталистически пари и да живеят в социализъм, но за известно време. Ще видим и там скоро развръзката. В момента депозит в гръцка банка и игра на руска рулетка е едно и също!
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 11:57:53
Quote
paio
Да, другарю! Всичко това с имотите ще Ви се случи. Не бързайте, това е бавен процес. Знаете ли защо цари такава меланхолия във форума? Защото вече няма нужда от гадаене, прогнози. Дори на малките деца вече им е ясно, че цените от 2007-ма и 2008-ма са неосъществима мечта. Че срив ще има. Че имотния пазар на обикновените имоти - холбоксове, спалня хол и кухня, две спални хол кухня, селски стари къщи и др - е парализиран.
За луксозните имоти винаги ще има пазар. За тях не говоря. В самия център на София също всичко е добра инвестиция с оглед на бъдещето. Но всичко останало е кауза пердута! Мисля, че 149 Е. е една добра цена, но и тя може да се окаже непостижима в смисъл, че търсенето ще продължи да спада, а предлагането расте видимо като брой нови оферти.
Пазара в провинцията е стагниран. Там цените на реалните сделки от няколко месеца клонят към 500 до 200 Е. и то за ново строителство. Информацията ми е от първа ръка - купувачите.
А за социализЪма: единствени гърците успяха да харчат капиталистически пари и да живеят в социализъм, но за известно време. Ще видим и там скоро развръзката. В момента депозит в гръцка банка и игра на руска рулетка е едно и също!

Че кой бърза бе paio? Наемите си текат, не бързам за никъде, имам само едни имоти в съсобственост, от които искам да се отърва, може да е след 5, може да е след 10, може да е след повече години, и тогава да си зема нещо дето да си е само мое.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 14:24:56
Quote
gogo84
...........

Сега по моя проблем - реших да се огледам за апартаментче в София. Иска ми се да е ново строителсто, да не е първи или последен етаж, да е на хубаво място и т.н. Реших, че мога да си позволя (разбира се с кредит) нещо около 60 000 EUR. Обаче като разгледах обявите се оказа, че за тези пари няма нищо хубаво или поне нищо, което да ми хареса поне на снимка. След като разгледах и по-скъпите оферти някои апартаменти ми хванаха окото (по снимки), но цените им са между 80 000 и 90 000 EUR.

Също така моля да няма безмислени спорове и обиди в темата.

Хем си провокатор , хем и спорове и обиди да нямало. Звучиш ми точно като тези тъпанари дето ми звънят по повод обява за наем и първия им въпрос е "каква е цената ?" Ами как да ти кажа цена бре глупако като нито знаеш колко е голямо жилището, нито в какво състояния е , нито пък аз знам ти какъв си и колко сте и за какъв срок наемаш.
Че и горния пост , дето е наченал даже нова тема. Кажи си бре човеко какъв точно апартамент търсиш и тогава коментирай цени и отбивки от тях.
Само мога да те уверя, че в момента , за 60 000 евро можеш да купиш 70-80 кв.м. ново строителство в ЦГЧ на всеки голям български град. За София не съм сигурен но предполагам отклонение от горното до плюс 15-20% и то само за "най-гъзарските" локации.
Иначе вече и официално признатия срив на цените 2008-2011 е поне на 30% и с продължаващ стабилно надолу тренд.
*beer*
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 14:28:35
Quote
gogo84
Не бях влизал в този офрум от 1-2 години. Сега пак съм на вълна "жилище в София" и реших да хвърля едно око тук. Оказа се, че нещата не са се променили много. Отново г-жа Камелия и компания се джафкат по повечето теми и текът дълги и ожесточени спорове дали цените ще падат или не.

Сега по моя проблем - реших да се огледам за апартаментче в София. Иска ми се да е ново строителсто, да не е първи или последен етаж, да е на хубаво място и т.н. Реших, че мога да си позволя (разбира се с кредит) нещо около 60 000 EUR. Обаче като разгледах обявите се оказа, че за тези пари няма нищо хубаво или поне нищо, което да ми хареса поне на снимка. След като разгледах и по-скъпите оферти някои апартаменти ми хванаха окото (по снимки), но цените им са между 80 000 и 90 000 EUR.

От тук започвам да се чудя - има ли смисъл изобщо да гледам такива оферти? Ако се спра на някой имот колко пари ще мога да смъкна при пазарлък? Разбира се далече съм от идеята, че мога да смъкна апартамент за 80 000 EUR на 60 000 EUR, но ако успея на 70 000 - 75 000 EUR пак ще е нещо.

Моля за вашето мнение по върпоса. Също така моля да няма безмислени спорове и обиди в темата.
Незнам дали ще успееш да намериш каквото търсиш но ти желая успех.Аз търся от четири пет години свестен имот ама няма.Цена до 100000 евро.Е ако имота ми хареса и е точно каквото търся бих дал и повече.Следя редовно много сайтове и имот бг и хоум и явлена и мирела и адрес и разни по малки.Ма то само боклуци.С кухни по 5-6 квадрата с тераси по 1-2 бани 3 сгради на по 60 -70 години.Намират се някои по хубави ама в квартали които не ми харесват.Затворените комплекси също не ми харесват.Северните склонове на Витоша са тотален абсурд.Изобщо сбъркана архитектура жилища за комбайнери говедари ватмани и разни дребни чиновници.От този форум не очаквай нищо освен заяжданици и обиди и присмех.Тук няколко простака по цял ден с това се занимават а като им напишеш че цените ще падат и че София си е едно гето почват с обидите.Така че не очаквай нищо от форума.И успех
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 15:02:12
Quote
batko
Тук няколко простака по цял ден с това се занимават а като им напишеш че цените ще падат и че София си е едно гето почват с обидите.Така че не очаквай нищо от форума.И успех

Aх , тези прости простаци......кажеш им учтиво, че София е "едно гето", а те вземат, че се обидят........
Драги възпитани съфорумнико, сте ли в състояние да схванете, че София не е гето? Столицата ни определено не е най-добрият град в Европа, но при всичките си недостатъци - не е и гето. Всъщност - наясно ли сте въобще със значението на думата, или просто така я употребявате, чувствайки, че е оплювателска, ерго - върши Ви работа?
Та така, възпитани нашенецо: Вие сте от оная порода хора, които си въобразяват, че нормите на възпитанието се отнасят единствено до другите и никога до тях самите. Това е единственото обяснение за смехотворните Ви обвинения към "обиждащите простаци", докато сам си позволявате да обиждате милион и половина столичани!
*pardon*
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 15:32:01
avatar
Quote
batko

Незнам дали ще успееш да намериш каквото търсиш но ти желая успех.Аз търся от четири пет години свестен имот ама няма.Цена до 100000 евро.Е ако имота ми хареса и е точно каквото търся бих дал и повече.Следя редовно много сайтове и имот бг и хоум и явлена и мирела и адрес и разни по малки.Ма то само боклуци.С кухни по 5-6 квадрата с тераси по 1-2 бани 3 сгради на по 60 -70 години.Намират се някои по хубави ама в квартали които не ми харесват.Затворените комплекси също не ми харесват.Северните склонове на Витоша са тотален абсурд.Изобщо сбъркана архитектура жилища за комбайнери говедари ватмани и разни дребни чиновници.От този форум не очаквай нищо освен заяжданици и обиди и присмех.Тук няколко простака по цял ден с това се занимават а като им напишеш че цените ще падат и че София си е едно гето почват с обидите.Така че не очаквай нищо от форума.И успех

Интересни неща казваш в поста си- ще си позволя да ги повторя по- прегледно........

1.Търсиш, в София,свястно жилище за 100 000Е.
2. За тази цена не се намира нищо свястно,
3.Няколко простака тук, като им напишеш, че София си е едно гето и цените ще падат, почват с обидите.

А сега, ако няма да те затрудня, би ли ми обяснил как могат да се избегнат някои неудобства и разминавания, за да се получи удовлетворителен резултат в случай като твоя?

Явно, не си в групата на комбайнерите, ватманите и дребните чиновници, но нямаш нищо против да живееш в гето.

Явно, вече 4-5 години и при качващи се, и при падащи цени, " свястно" според твоите разбирания жилище, все още струва над 100 000Е.

Явно, " няколкото простака" тук, и без да са били наясно с търсенето ти, безуспешно са се пробвали да ти обяснят, за обща култура, че понятие " цениТЕ на имотиТЕ в София", няма за всеки средноинтелигентен човек и че свестните жилища няма как да стигнат така лелеяните 149$/кв.м. на жълтите павета.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 16:40:04
Страшна работа сте в този форум *bow*

Аз просто попитах в какви граници е нормално да се падне от обявените цени (като дадох някои цифри, за по-нагледен пример), а тук се започнаха едни спорове, едни 149 EUR/кв.м., провокатор ме изкараха даже...

Благодаря много на нормалните хора, които изказаха мнение по темата!
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 16:50:05
gogo84 има възможност да спада офертната цена, но пак зависи срещу кого седиш. Някои са подвластни на преговори, други не им увират главите. Едно ще те посъветвам, бавно избирай и не се хвърляй в необмислени рискове. Апартаменти много предлагане голямо. Гледай какво търсиш и отстоявай цената си. Аз като почнах да търся за малко да се изстрелям в доста тъпа сделка, после изпуснах една супер за времето си сделка. Сега вече ми излязоха 2-3 изключителни оферти за който си струваше чакането. Не са на фамозните 149 евро/кв.м. но за мене е повече от супер. Имоти без пари може и да не раздават, но за малко пари ще се намират все повече - спокойно търсене му е майката и неизбързване.
Re: До колко може да се свали обявената цена на имот в сегашната ситуация?
05-10-2011 - 16:58:50
Quote
gogo84

Благодаря много на нормалните хора, които изказаха мнение по темата!

Благодаря за благодарностите, Гого!
И не забравяйте, моля, супатаwinking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход