Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся да купя апартамент в мишел н бул.бг

Публикувано от studenta 
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 13:14:17
avatar
Quote
javcho


Довечера мястото е Опера и после се слеза в Маскара. *beer* С нетърпение очаквам вашите критики и забележки към въпросните места.
И гарантирам лично, че въпреки критиките местата са готини и който отиде ще си рпекара добре. *ok*

Я, да кажеш, умнико, това технически грешки ли са, или си просто неграмотен?:]
И да отговориш, разбра ли от пространното ми обяснение, защо средноинтелигентен човек не би проявил овчи възторг от сградата, която те заплени?
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 13:35:18
Стадото чака понижение .... нЪл ТЪй? А вълците кО чакат? КУрекцията е сигурна. А ако оФците не купуват... гледай сеир, в Лондон ще ни завидят чак.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 14:02:56
Quote
камелия

1. Ти се изхвърли, че на 20г. възраст си си купил жилище и размаха документ за платени данъци.
2. Ти се изхвърли в един хубав ден, че се прибираш от Беларус, където се печелело добре, защото ситуацията била като тук през 1996-7г.

Така че, нищо не предполагам, Джавчо- ти забравяш какво пишеш.

Та, въпросът ми остава- какви възможности имаш ти и какво си направил, та се дуеш като въшка на чело?

Така написани са верни, но нито апартамента ми е подарен. Кой подарява апартаменти? Нито съм извършвал споменатите от теб дейности в Беларус. Просто съм бил на място и съм видял. След като не съм останал не е ли логично, че тук имам дори по-добри? Така, че не добавяй лъжливи твърдения.

Имал съм поне възможност да си купя апартамент. Това е. Имам възможността да съм ЕДИНСТВЕНИЯТ от целия форум, който да е РЕАЛЕН собственик на имот.

Какво значение имат 20% общи части, след като плащаш някаква крайна цена. Да, заблуждават купувача, но дотам. В крайна сметка плащаш X лева. Обикновенно цената на квадрат за ново и старо строителство в един квартал е еднаква или близка. Аз когато купувах цените на квадрат бяха еднакви. Значи реално купувачът на новото плаща наистина 20% повече. Аз мисля, че си заслужва. Все пак общите части, изолации, дограми, асансьори, инсталации и не напоследно място съседи оправдават 20% разлика.

А има и финасова причина, която оправдава покупката на такова жилище, за човек с гъвкаво мислене, математически умения и финасови познания.

Обикновенно един строеж се завършва за около 2 години. Първи вариант и да се плати наведнъж и да се вземе отстъпка, която чак 20% нямаше как да стане в онова време. На мен ми например ми предложиха 10%. Втори вариант, както е в моя случай, плащането да е на няколко етапа. Това забавяне на плащането ти се явява един вид кредит от строителя към теб. Толкова ли е скъпо да платиш 20% отгоре, чрез общите части, за кредит от 2 години? Реално това са 10% на година. Което си е съизмеримо с банковата лихва. Да не говориме, че 20% общи части са по-близо да максимума и често този процент е по-нисък. Общите части, при разсрочено за 2 години плащане, може да се приемат като лихва по кредит за този период, при условие, че човек няма цялата сума. Все пак ти си поощрявало хора да платят не 20%, а 30 години по 10тина% или проблизително 300%.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 14:21:03
Quote
камелия

Я, да кажеш, умнико, това технически грешки ли са, или си просто неграмотен?:]
И да отговориш, разбра ли от пространното ми обяснение, защо средноинтелигентен човек не би проявил овчи възторг от сградата, която те заплени?

Технически са.
Но никой не може да ме убеди, че специално онова "бегай" на ivorad е техническа грешка.
Или твойте комисионна и овуня.
Не мисля, че съм неграмотен. Неграмотен значи да не можеш да пишеш или четеш ИЗОБЩО.
И ако аз съм неграмотен то тогава и вие също сте.
Или ще се делим на полу-грамотни и малко по-грамотни от неграмотни, което си е тъпо.
Аз обаче нямам претенции да съм перфектен по български.
Обясних ти и преди. Българският от години вече ми е трети език.
Не ми се налга да го използвам в работата ми.
Отделно нито веднъж не съм правил забележки за грешки на някой първи.
Но когато ти и ivorad опрете до тази последна ваша защита, няма как да не покажа демагогията в действията ви.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 15:05:35
avatar
Quote
javcho


1.Така написани са верни, но нито апартамента ми е подарен. Кой подарява апартаменти? Нито съм извършвал споменатите от теб дейности в Беларус. Просто съм бил на място и съм видял. След като не съм останал не е ли логично, че тук имам дори по-добри? Така, че не добавяй лъжливи твърдения.

2.Имал съм поне възможност да си купя апартамент. Това е. Имам възможността да съм ЕДИНСТВЕНИЯТ от целия форум, който да е РЕАЛЕН собственик на имот.

3.Какво значение имат 20% общи части, след като плащаш някаква крайна цена. Да, заблуждават купувача, но дотам. В крайна сметка плащаш X лева. Обикновенно цената на квадрат за ново и старо строителство в един квартал е еднаква или близка. Аз когато купувах цените на квадрат бяха еднакви. Значи реално купувачът на новото плаща наистина 20% повече. Аз мисля, че си заслужва. Все пак общите части, изолации, дограми, асансьори, инсталации и не напоследно място съседи оправдават 20% разлика.

4.А има и финасова причина, която оправдава покупката на такова жилище, за човек с гъвкаво мислене, математически умения и финасови познания.

Обикновенно един строеж се завършва за около 2 години. Първи вариант и да се плати наведнъж и да се вземе отстъпка, която чак 20% нямаше как да стане в онова време. На мен ми например ми предложиха 10%. Втори вариант, както е в моя случай, плащането да е на няколко етапа. Това забавяне на плащането ти се явява един вид кредит от строителя към теб. Толкова ли е скъпо да платиш 20% отгоре, чрез общите части, за кредит от 2 години? Реално това са 10% на година. Което си е съизмеримо с банковата лихва. Да не говориме, че 20% общи части са по-близо да максимума и често този процент е по-нисък. Общите части, при разсрочено за 2 години плащане, може да се приемат като лихва по кредит за този период, при условие, че човек няма цялата сума. Все пак ти си поощрявало хора да платят не 20%, а 30 години по 10тина% или проблизително 300%.

1. Значи, признаваш, че написаното от мен, е вярно. Не прочетох поне едно " извинявай", но се надявам да спреш с излишните перчения, което ще е равносилно.
Питаш кой подарява имоти? В най- тривиалния случай- мама и тате, баба и дядо. Или го даряват, или го купуват на името на " детето". То, детето, няма как да завърши училище и след година студенстване, да си спечели парички и да стане " горд собственик".

2. Това, че си размахал в нета един документ с едно име, въобще не доказва нищо, ако трябва да излезем от тона на шеги и закачки. Затова е твърде фриволно твърдението, че си единствения реален собственик на реално съществуващ имот.smiling smiley

3. Огромно значение има какво и как плаща един купувач и дали продавачът го лъже. Като бивш брокер ти казвам, че ако бях лъгала така клиентите си, нямаше да работя в сферата 15г., нито щях да спя спокойно до днес.
Има си закон и правило, по което се смята жилищна площ. Има и идеални части, но те никога не могат да станат реални, затова никога не бих приела да ме баламосват по начина, по който ти си съгласен да го правят с теб.
Всяка жилище си заслужава цената според качеството и както може старото да е по- евтино като КРАЙНА ЦЕНА, така може и новото да падне под цената на старото.


4. За мен, покупката на " зелено", не е вариант по две причини.
- възможността строежа да не бъде завършен поради......................
- възможността това, което построят, да се разминава силно с това, което ти обещават.
И двете ситуации съм наблюдавала доволно много пъти, а те не зависят и на йота от купувача, което прави изчисленията на човека с математически умения и финансови познания прекалено " обтекаеми" в точността си.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 17:23:04
Quote
камелия





4. За мен, покупката на " зелено", не е вариант по две причини.
- възможността строежа да не бъде завършен поради......................
- възможността това, което построят, да се разминава силно с това, което ти обещават.

И двете ситуации съм наблюдавала доволно много пъти, а те не зависят и на йота от купувача, което прави изчисленията на човека с математически умения и финансови познания прекалено " обтекаеми" в точността си.
Бравос, мноу си наблюдателна бейби! Ми то от страх най-добре се заключи (знаеш къде, в едно малко помещение) отвори "Трета възраст" и се отдай на............четене! На тва място в пълно усамотение мозъка работи мноу добре, почти ша минеш на алфа-ниво и ша получиш бизнес-имотни видения от бъдещето! Кат се случи тва мое да споделиш с нас за да спрем да си губим времето в безсмислени и най-вече непонятни за некои хора размисли и съждения кво ша са случи.....
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 18:27:28
avatar
Quote
камелия
4. За мен, покупката на " зелено", не е вариант по две причини.
- възможността строежа да не бъде завършен поради......................
- възможността това, което построят, да се разминава силно с това, което ти обещават.

И двете ситуации съм наблюдавала доволно много пъти, а те не зависят и на йота от купувача, което прави изчисленията на човека с математически умения и финансови познания прекалено " обтекаеми" в точността си.

Quote
darkside
Бравос, мноу си наблюдателна бейби! Ми то от страх най-добре се заключи (знаеш къде, в едно малко помещение) отвори "Трета възраст" и се отдай на............четене! На тва място в пълно усамотение мозъка работи мноу добре, почти ша минеш на алфа-ниво и ша получиш бизнес-имотни видения от бъдещето! Кат се случи тва мое да споделиш с нас за да спрем да си губим времето в безсмислени и най-вече непонятни за некои хора размисли и съждения кво ша са случи.....

Да, наблюдателна съм, пък и помня какво съм видяла.
За разлика от някои, дето са видни и безстрашни аналитици- теоретици, но все не намиращи точния момент да претворят идеите си в дела, аз съм го направила. Купила съм каквото ми е трябвало и мога да се отдам на каквото реша. Между другото, дори и само вестник да чете човек, се откъсва от диалектното влияние. Пробвай и ще се убедиш.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 18:50:04
Да, разбирам Кемъл...нещо диалекта ми, таквоз.....абе селска работа майна, ма нали ша ставам софянец, ша са ошлайфам, нали цвета на нацията таковата..е в Люлин? Къде най-добре би се вписал един цървул? Ми там, където нема да се различава особено от околната среда....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-29 19:39 от darkside.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 18:59:06
Quote
камелия
1. Значи, признаваш, че написаното от мен, е вярно. Не прочетох поне едно " извинявай", но се надявам да спреш с излишните перчения, което ще е равносилно.
Питаш кой подарява имоти? В най- тривиалния случай- мама и тате, баба и дядо. Или го даряват, или го купуват на името на " детето". То, детето, няма как да завърши училище и след година студенстване, да си спечели парички и да стане " горд собственик".

2. Това, че си размахал в нета един документ с едно име, въобще не доказва нищо, ако трябва да излезем от тона на шеги и закачки. Затова е твърде фриволно твърдението, че си единствения реален собственик на реално съществуващ имот.smiling smiley

Защото половината е лъжа.
Имам апартамент, но не ми е подарен.
Не съм извършил нищо нелегално в Беларус.
В моя пример никъде не става дума за нелегални действия, а за спекулации, но и това не съм правил, защото обемите не са високи и има прекалено висок политически риск, в дългосрочен план.
Посъветвах няколко човека, по тяхна молба, как да си запазят и евентуално увеличат, по най-безрисков начин парите.

Ети какво съм написал.:
[forum.imoti.net]

Интересно, че съм споменал и за начин, как преди време се изкарваха пари от арбитража между лихвите на България и Германия, което подсказва за действията довели до появяването на парите за апартамента.

Ще спра, когато ти спреш да отричаш, че панелките в квартали от рода на Люлин, Обеля и Дружба са най-лошите жилищни имоти в София.

Ти май забравяш и другите неща, които съм "размахал".
Откъде мога да имам студентска виза, немска студентска карта и бележка за платен данък на едно и също име и да не съм аз? Много ми е интересно откъде мислиш, че мога да намеря чужд задграничен паспорт?

Ще ти подскажа леко. Започнал съм училище на 6г. Както казах не е платен на веднъж, а на вноски. Имал съм късмет да получа наготово доста знания за инвестирането, още когато бях 16 годишен. Станало ми е интересно и съм започнал да се занимавам с това още тогава. А в този занаят, ако си дисциплиниран, търпелив и не си много алчен или страхлив, дори не е нужно, както много хора си мислят, да си много интелигентен. Успехът почти няма вариант да не дойде рано или късно. winking smiley



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2011-07-29 19:21 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
29-07-2011 - 21:54:07
Quote
javcho


Да отговоря на кое точно? Аз не виждам въпрос никъде. Дори и в предишния ти пост. Не трябва ли ако има въпрос, той да завършва с питанка? Не виждам нито един такъв препинателен знак.


Винаги е приятно да разговаряш с мислеща маруля. Която си въобразява, че се "отговаря" единствено на "въпроси" и то само такива с питанки накрая!
Марулке, сега ще повиша интелигентността ти със 100%, като те осведомя, че се отговаря не само на въпроси, но и на АРГУМЕНТИ, в полза на някаква теза в един спор. Нещо, което ти хронически не успяваш да сториш, въпреки желанието си да възразиш на опонента си.....
Ако успееш да схванеш това, значи си най-умната маруля на пазара в момента:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход