Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся да купя апартамент в мишел н бул.бг

Публикувано от studenta 
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 11:41:55
Quote
hunterA
Quote
javcho
Quote
Imotko
Хубави палати. Много контрабанда, много ДДС, малко държава.
И кво?

Дай нещо по-добро, за да има и от теб най-накрая някаква полза.

Защото прогнозата ти за вече ударено дъно при имотите, на фона на това което се случи последните 10тина дена на пазарите по света е почти навъзможно да се реализира. Шансовете следващите 1-2 години икономическото положение и тук да се влоши се увеличиха значително. Или и ти си като камелия, която не можела да даде прогноза на базата на финасовите новини в момента. Ето аз ви я правя безплатно прогнозата, защото така или иначе ги следя. Не очаквайте никакво подобрение на ситуацията в БГ средносрочно. В най-добрия случай около 10% от хората ще могат да си подобрят доходите следващите години. По-вероятно дори да са само 5%. Всички останали в различна степен ще са по-зле. Някой много. Ръст не се вижда изобщо средносрочно. При имотите съм казал отдавна какви са ми прогнозите.
javcho колко си прав, ама каква тишина след този въпрос. Само преди две-три седмици точно Imotko пишеше, че дълговата криза нямало нищо да засегне, а то какво стана.
Между другото новината от предната седмица е, че М-Тел е уволнил 10% от ИТ отдела си или над 200 човека, в момента се прави анализ и за новите придобити интернет доставчици Мегалан и Спектрум, колко да се намалят и как да се реорганизират. Допълнително ще бъдат съкратени и част от магазинната им мрежа. Общо над 500 човека се споменава, но това са прогнози за сега, до месец-два ще се знае със сигурност. За хората не познаващи структурата на М-Тел да спомена, че това е първото съкращаване на персонал в ИТ отдела им от както съществува компанията, а те направиха 10% съкращение за два дни. И това е компания с годишна печалба от 220 мил. лева за 2010, не ми се мисли какво става с по бедните компании, кризата не само не си е отишла, но като че ли се връща с пълна сила.


Eто ти още по-лошо.

Quote
javcho
Прогнозират поскъпване на газа с 20% от октомври

[paper.standartnews.com]

Това стане ли факт с процент над 10, ще е най-лошата новина за икономиката ни през тази година.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-13 12:12 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 12:03:40
Т.е. те са имали 2000 човека ИТ отдел???
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 12:26:48
Quote
Boby
Т.е. те са имали 2000 човека ИТ отдел???
Не знам колко им е бройката в момента, защото не работя в структурите на М-Тел от близо 5 години, но са уволнени над 200 човека от ИТ отделите, 10-те % се споменаха в разговора, но като се замисля май целия М-Тел бяха около 2600 така че може да е било от всички служители, но за сега само от ИТ частта са съкратени над 200. Като в ИТ отделите не са само програмисти, а са и хора отговарящи за мрежи и релейни станции, сървъри на всевъзможни места, бази от данни, до обикновени администратори отговарящи за поддръжка на различни системи. Има закрити и цели отдели, като са уволнявани и хедовете на отдела (един вид началника на отдела, за незапознатите). Приятеля ми който ми каза, твърди че миналата седмица четвъртък и петък е било същинско мъртвило там. До сега хората работещи там се смятаха за невъзможно да бъдат уволнени. При кризата с фактурите миналата година (когато не бяха издавани 2-3 месеца) бяха уволнени само няколко човека (броящи се на едната ръка) и според приказки по вътрешни проблеми, не толкова че са били виновни.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 12:39:05
Quote
hunterA
Quote
Boby
Т.е. те са имали 2000 човека ИТ отдел???
Не знам колко им е бройката в момента, защото не работя в структурите на М-Тел от близо 5 години, но са уволнени над 200 човека от ИТ отделите, 10-те % се споменаха в разговора, но като се замисля май целия М-Тел бяха около 2600 така че може да е било от всички служители, но за сега само от ИТ частта са съкратени над 200. Като в ИТ отделите не са само програмисти, а са и хора отговарящи за мрежи и релейни станции, сървъри на всевъзможни места, бази от данни, до обикновени администратори отговарящи за поддръжка на различни системи. Има закрити и цели отдели, като са уволнявани и хедовете на отдела (един вид началника на отдела, за незапознатите). Приятеля ми който ми каза, твърди че миналата седмица четвъртък и петък е било същинско мъртвило там. До сега хората работещи там се смятаха за невъзможно да бъдат уволнени. При кризата с фактурите миналата година (когато не бяха издавани 2-3 месеца) бяха уволнени само няколко човека (броящи се на едната ръка) и според приказки по вътрешни проблеми, не толкова че са били виновни.

За мен не е изненада.
Спомни си колко ти е била сметката преди 3-4 години и колко ПЪТИ е по-ниска в момента.
Няма как да не се отрази.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 13:23:21
javcho и така е и не е така. Тукашния ИТ отдел прави услуги и за Тelekom Аustria (собствениците на М-Тел), а тук е доста по-евтино да се правят. Също се говореше, че и съпорта ще се поеме тук пак по същата причина, но не знам до къде се стигна с него. Нещо има намислено, но какво е то, там е интересното ?
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 14:53:32
Аз с Ментел приключих много отдавна, преди 7-8 години като се появи Вивател. Спомням си че тогава бяха около 800 човека общо. Имаха печалба 350 милиона при 800 милиона оборот...
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
13-08-2011 - 21:38:22
Quote
Boby
Аз с Ментел приключих много отдавна, преди 7-8 години като се появи Вивател. Спомням си че тогава бяха около 800 човека общо. Имаха печалба 350 милиона при 800 милиона оборот...
Струва ми се че си малко в грешка с числеността на служителите в посочените години *yes* За Вивател/Виваком/БТК, няма да ти казвам какви хора седят отзад като обслужване, че ще си промениш мнението, че и там съм бил консултант макар и за кратко.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
14-08-2011 - 22:38:53
Quote
javcho
Quote
Imotko
Абе Яворе, да не си на щат в Софбилд, само техните бози хвалиш.

ПП Четвърт милион евро ще са си все повече пари, та да ги даваш за един измислен апартамент с лице на бул.България!!! Тактиката на твоите приятели да търсят достатъчното количество гъзари с много пари, за да им продадат измишльотините си вече няма да върви.

Появи се конкуренция на RED APPLE.

[premieriztok.com]

При завършени като на снимките бани и кухни цената е 2000Е.

Може да се нанесе човек утре.


Това недоразумение в Изток ми прилича на Барбуковата "резиденция Анастасия" в Мотописта.*ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-15 00:17 от Imotko.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
14-08-2011 - 23:47:22
Quote
Imotko
Това недоразумение в Изток ми прилича на Барбуковата "резиденция Анастасия" в ливадите.

Казах ти да спреш да се напиваш. Как можа да объркаш кварталите.
Анастасия е в Мотиписта. Гоце Делчев да беше написал поне.

И ти си същия бурсук като ivorad и камелия.
Търсите недостатъци, които всъщност са оправдания за невъзможността да си позволите нещо.

Последен опит. Какви са недостатъците например на комплексчето зад зала Триадица в Гоце Делчев, по-точно сградата на Филто-С?
[www.filto-s.com]

Много ще ми е интересно. Имай предвид, че се познавам отлично със собственика на фирмата. Архитекта живее близо до мен в сградата им в Стрелбище. Давай смело с кусурите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-14 23:52 от javcho.
Re: търся да купя апартамент в мишел н бул.бг
15-08-2011 - 00:36:27
Недостатъци при Филто няма, за тяхна чест не засраха далавераджийски харизаните им общински парцели в Гоцето, а направиха нещо открояващо се. Евала за което. Има комуникации, добри общи части, средно заможни собственици, което предполага и добра поддръжка, маса магазини, училища и прочие екстри.
Все пак си е ширпотреба, макар и над средно качество и като детайл, и като строителство, но не би трябвало СЕГА да струва повече от 900-1050 евро за квадрат, не си струва и вниманието.
Засега двата кютюка на входа на Южния парк като качество и въобще (да не навлизам в подробности) няма кой да ги бие, само остава да видим Артекс кога ще се престрашат да започнат оня големия парцел на бул.България, сигурно нямат кеша или чакат кризата да мине. Там може да се направи нещо изключително, таман до молчето.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход