Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 15:45:08
Quote
niknik
Да тон 4,5ст дневна,2ст нощна.Но цените на енерго са повишени в цял свят.Другите неща не са кой-знае колко...Затова съм дал и други цени,мога да изброя още доста,просто имам услужлива памет.Всъщност проблема е психологически.Преди 89-а год. цял живот да работиш за 150(имаше и такива заплати),знаеш че на 5-о и 20-о число взимаш пари,а днес не е така.Може и да не съм прав,защото никога не съм бил в такава ситуация.Просто такова впечатление се е натрупало в мен,разговаряйки на тема "преди" и "сега" с хората.
Виж ник-ник, ако не си уверен в цените моля те не пиши измислени! Парното ми беше 24 лева на месец, тока 3 до 15 лева. Храната беше КАЧЕСТВЕНА и поне пет пъти по-ефтина, говоря за 89-та. Иначе от 70-та до 85-та 10 лева бяха много пари.150 лева заплата се равнява поне на 1000 сегашна като покупателна способност, ако не и нагоре....хляба типов беше 5ст. Добруджа 10ст. а белия 15ст. олио 45ст. захар 50ст. сирене 1.60лв и т.н.

Не съм на заплата от 90-та.

Преди 89-та думата "безработен" я нямаше в речника на хората. Да бърка някой по кофите такова нещо беше невиждано! За болниците искаш ли да си говорим? За детските лагери и почивка за всеки на море и на балкан по 14 дни? Ти виждал ли си Сънито преди да го "насерат" такива като др.И.? Не съм стар носталгик а свидетел на съсипията и моралния упадък на тази държава, дето в момента си гони лекарите, инженерите, младите образовани хора, а утре може би и всичко кадърноспособно що годе да мисли....
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 15:57:02
TopObserver ,само това - "Пускаш обява че продаваш апартамент в София и веднага ти запалват от звънене - брокери мижитурки с обещания за бърза продажба на по висока цена." е достатъчно за всеки непредубеден четящ да разбере, колко не си наясно и обяснява любимата ми думичка, отнесена към тебеподобни - "поплювко". Дали все пак ще се сетиш някога, че ние нямаме интерес от високи цени ? Дали ще се сетиш, че всяка фирма си избира как да работи, че ако брокери звънят, то е защото искат да работят и да изкарват пари, освен това искаме да ви научим , че е крайно време всеки да си гледа работата, че е крайно време да не си сменяш сам накладките, че е крайно време жена ти да не се боядисва сама. А защо казвам, че те гонят злоба и завист, ето ти - "Виждал съм няколко пъти как брокери карат собствениците да си вдигнат цените ", ти наистина ли мислиш, че някой ще повярва на тази простотия, че точно ти, при това няколко пъти си ставал свидетел на такива неща ? Е как така аз, дето това работя от толкова години никога не съм бил свидетел на такова нищо, а ти си ?! На всичкото отгоре си и лъжец.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-07 16:00 от k800i.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 16:04:18
Quote
dodo2
Т
Какво значение има инфлацията?Абсолютно никакво!


Пореден хит!
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 16:19:17
paio , на теб истинското ти име да не е Сергей ? Или Жан ?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 16:27:48
avatar
Quote
TopObserver


Аз съм купувал имоти, но пак съм намнение че цените на имотите трябва да паднат ОЩЕ и че 90% от брокерите са жалки мижитурки... сблъсквал съм се с много такива... да има изключения, но са прекалено малко. И сред циганите има свестни ама заради 1000 свестни циганина няма да си променим мнението за тях нали?


Купувал си имоти, само насън. А, като се събудиш- краката ти отвити.:]
Жив брокер не си виждал и можеше да се докаже от предишните ти писания, ама нали през ден си сменяш ника, разчиташ публиката да ти вЕрва колко си заможен.

Quote
TopObserver
Не всички закупили имоти през последните години реват и се късат, но тези които не са си направили сметката и са се надскочили реват и се късат И СИ ГО ЗАСЛУЖАВАТ.
Аз имам достатъчно имоти които съм си закупил лично, но това не ме прави кон с капаци ида крещя че цените трябва да се вдигат!

За да сме по- точни, през трите години на кризата, в този форум не се е намерил човек, теглил кредит, да изреве.
За сметка на това, рИвете пишман- милионерите, дето сте тъпкани с имоти, коли, хайвери и японски водорасли.:]
И което е още по- смешно- непрекъснато следите колко падат цените и все не са достатъчно ниски за високите ви доходи.
Не посмяхте и да сметнете поне ориентировачно бройката на контингента, който така хълцащо оплаквате.
А уж все специалисти на " ти" с медианите сте.

Паламуд каза:

Само 1,5% от българското население има ипотечен заем. Това са 4,5% от работещите българи, посочи директорът на Пощенска банка Петя Димитрова на кръгла маса, организирана от "Икономист"."

това на практика са 100 000 ипотеки, от които 20 000 са проблемни ...
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 16:35:18
Quote
paio
[Не съм стар носталгик а свидетел на съсипията и моралния упадък на тази държава, дето в момента си гони лекарите, инженерите, младите образовани хора, а утре може би и всичко кадърноспособно що годе да мисли....


Оххххх, аман от загрижени дъртаци...........
Няма ли пенсионерски клубове за вас? Клубове за всички тия тъпаци и мързеливци, които докараха България до икономическа катастрофа в период, в който да се гради просперитет бе толкова по-лесно? Бил си купил апартамент в центъра за някакви левове! Всеки ли е можел да си купи, сладурче кастанетено, или само определени по списък хорица, на хранилка в някоя апартаментодаваща организация, а? Храната била "качествена", болниците - и те, да не говорим за почивките и всичко останало - смях в залата!
Баща ми е чакал 20 години за една пършива Лада, по магазините имаше само скапани кремвирши, на Златните почиваха единствено западняци и роднините на ония от ЦК, болниците бяха пълен шит,/ когато един френски зъболекар ми видя амалгамата в устата направо щеше да падне от стола си, реши, че е попаднал в машина на времето/, апартаменти се даваха по списък и само след десетилетия чакане.......
За това ли си се разжалил, червен Дедо?
Айде, деде, бегай в партийния клуб да си спомняш младините сред баби-съмишленици. Дрънкането на легенди за соца през 2011 не е успешна стратегия, просто времената са други! Пробвай да го разбереш преди да си ритнал камбаната!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 16:54:25
avatar
Дичо е станал доста по-умерен и разумен в изказванията си, за което мога само да го поздравя и да очаквам подобни спокойни реакции и за в бъдеще - на всички ни е писнало от дежурните простотии тук.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 17:30:26
Quote
k800i
paio , на теб истинското ти име да не е Сергей ? Или Жан ?
Познай! Според госпожата съм Мишо Мишока, и червен пенсионер, ама е в голяма грешка!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 17:55:09
Quote
ivorad
Quote
paio
[Не съм стар носталгик а свидетел на съсипията и моралния упадък на тази държава, дето в момента си гони лекарите, инженерите, младите образовани хора, а утре може би и всичко кадърноспособно що годе да мисли....


Оххххх, аман от загрижени дъртаци...........
Няма ли пенсионерски клубове за вас? Клубове за всички тия тъпаци и мързеливци, които докараха България до икономическа катастрофа в период, в който да се гради просперитет бе толкова по-лесно? Бил си купил апартамент в центъра за някакви левове! Всеки ли е можел да си купи, сладурче кастанетено, или само определени по списък хорица, на хранилка в някоя апартаментодаваща организация, а? Храната била "качествена", болниците - и те, да не говорим за почивките и всичко останало - смях в залата!
Баща ми е чакал 20 години за една пършива Лада, по магазините имаше само скапани кремвирши, на Златните почиваха единствено западняци и роднините на ония от ЦК, болниците бяха пълен шит,/ когато един френски зъболекар ми видя амалгамата в устата направо щеше да падне от стола си, реши, че е попаднал в машина на времето/, апартаменти се даваха по списък и само след десетилетия чакане.......
За това ли си се разжалил, червен Дедо?
Айде, деде, бегай в партийния клуб да си спомняш младините сред баби-съмишленици. Дрънкането на легенди за соца през 2011 не е успешна стратегия, просто времената са други! Пробвай да го разбереш преди да си ритнал камбаната!
Ивораде, мисля че имате остро психично разстройство! Веднага потърсете лекарска помощ, желателно извън БГ, например Франция.
Лексотан няма да помогне.Аз съм в партийния клуб, тука има чудесна техника! Имаме много спонсори! Баща Ви кара ли още раздрънканата лада? В едно грешите, соца идва на мода с пълна сила!!! Това е защото нищо не разбирате от капитализъм!
Със този нервен пост Вие неволно издадохте своя плебейски произход, най-вероятно работническо-селски и това обяснява вашата злоба. Опитайте се да постигнете нещо, ние мишоците го правим буквално "със зъби и нокти" всеки ден!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 18:48:40
Quote
k800i
освен това искаме да ви научим , че е крайно време всеки да си гледа работата, че е крайно време да не си сменяш сам накладките, че е крайно време жена ти да не се боядисва сама.

Аха, също е крайно време:
-- да наемеш професионален готвач, а не жена ти да готви;
-- да наемеш фирма да ти чисти жилището;
-- да имаш персонален шофьор и т. н.
Има хора, които го правят, ама колко са те?

Хей, живеем в БГ и ако някоя работа можеш да я свършиш сам и за това не се изискват някакви специални умения, ами... вършиш си я сам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход