Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 00:53:59
avatar
Просто така като се сложат двете числа едно до друго:

1200 _________ 750

да има хора, които НЕ го наричат "срив", е любопитен факт сам по себе си.

Моля, някой от тях да даде разяснение на позицията си, току виж знае нещо специално, което останалите - не?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 01:14:21
avatar
Когато след втората цифричка започнат да посочват валута - лева, едва тогава някои хора тук, може да кажат, че е имало нещо като срив на цените. До тогава ще ти обясняват, как това е един временен спад, но видиш ли - те цените тепърва ще растат.
Няма ги Дичо и Уилсъна, Пунди се застреля, само Идиотко остана да брани барикадата - твърде рехав стана фронта на фона на изтеклите събития за последните 2 години.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 01:28:02
avatar
A, тука са, не видя ли i800k или каквото се е кръстил smiling smiley

Не знам дали е известно, но пунди имаше мечта да емигрира в Словения, може да го няма, защото сега си живее живота там. И Словения беше социалистическа преди, но сега разликата с България е огромна... Хитрец си е пунди.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 02:11:51
Имай предвид че сегашното евро не е като еврото при 1200 квадрата. Сега е обезценено поне с три години по минимум 6% инфлация.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 03:14:49
avatar
Тази инфлация като се бърка в цената на имотите може доста да заблуждава.

Да предположим, че имам 1 милион, предназначени за жилище и не ги пипам. Седят под дюшека (за да не се бъркат пък допълнително и други приходи).

Какво значение има инфлацията?Абсолютно никакво! Важно е само с колко са поевтиняли имотите. Инфлацията по никакъв начин не променя количеството пари под дюшека. Т.е. тъй като преди 3 години е било 1200, сега 750, то сега ще мога да си купя с точно 60% по-голямо жилище, отколкото бих си купил преди!

Инфлацията е от значение, ако купувам и продавам имоти нон стоп, така че да знам ако съм купил преди 5 години, като продам сега, колко тона памук ще мога да купя. Само че за който не прави подобни трансформации, да меша инфлация с цена на имоти е голяма грешка.

Понякога пък се набутва инфлацията, като се прави опит да се свърже със средномесечното възнаграждение (полезно за ипотекарите). Само че между двете също няма нищо общо.



N.B. Важно уточнение за неграмотници като Камелия (която сама си призна, че понятие си няма от елементарна аритметика). Замислете се над следното!

Имаме 100,000 евро за жилище. Да видим какво показва за "средна" цена imoti.net (нищо, че е грешна, да вземем нея за пример):

Цена преди: 1200 евро, стигат парите за 83м2

Цена сега: 750 евро, стигат парите за 133м2

Спадът в средната цена ЗАСЕГА е с 450 евро или 37.5%.

Разликата в големината на жилище е 50 м2. Или сега бих си купил жилище, по-голямо с 60%! Забелязвате ли разликата?

Какво става ако добавим и лихва към тези пари, която за последните три години беше 8-9%? (Да вземем 8%)

Преди съм можел да купя 83 м2.

Сега ще са станали 125971 евро, стигат за 168м2. Разлика в големината 85м2.
Или реално сега (само след три години) бих си купил жилище, по-голямо с 102%, т.е. малко повече от два пъти!

Нямало срив, а? :}

С други думи - ако сте си купили жилище през 2008, голямо 45 квадрата, сега можеше да си купите жилище голямо 91 квадрата!

Ако сте си купили тогава жилище, голямо 90 квадрата, сега можеше да си купите 182 квадрата!


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-07 03:31 от dodo2.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 07:37:42
1200__________________600
защото в/у тези 750 има средно по 20% отстъпка (между 10% и 35% отбивка от цената не изненадва никой)

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 10:38:53
Дано някой път се сетите защо сме ви оставили да си пишете на воля, а ако не сте, ще ви светна - защото нивото на няколкото останали неудачници тук, които освен да пишат в този форум, друга работа нямат, е твърде ниско, за мен е обидно да комуникирам с толкова изявени песполучили и озлобени люде. Денонощно да разсъждават върху случващото се в сферата на имотите хора, които нямат представа от този пазар, е най - меко казано смешно. Да дават съвети хора, които никога не са купили, или продали имот е най - меко казано много смешно. "Хаос", "объркване", "липса на купувачи", "умрял пазар", са все измишльотини на хора, които знаят какво се случва на пазара от ЕЖК. За разлика от вас ,брокерите, които силно мразите / а това също е показател за нивото ви/, едиствени знаят какво се случва на пазара и докато вие се правите на велики тук, ние правим сделки. С имоти. Поздрави. Казвам се Александър Василев и от 21 г. брокерствам и не мразя никого.Това последното е най - вече за оня нещастен счетоводител, че ми омръзна да ме кръщава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-07 10:40 от k800i.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 11:11:23
Quote
k800i
Дано някой път се сетите защо сме ви оставили да си пишете на воля, а ако не сте, ще ви светна - защото нивото на няколкото останали неудачници тук, които освен да пишат в този форум, друга работа нямат, е твърде ниско, за мен е обидно да комуникирам с толкова изявени песполучили и озлобени люде. Денонощно да разсъждават върху случващото се в сферата на имотите хора, които нямат представа от този пазар, е най - меко казано смешно. Да дават съвети хора, които никога не са купили, или продали имот е най - меко казано много смешно. "Хаос", "объркване", "липса на купувачи", "умрял пазар", са все измишльотини на хора, които знаят какво се случва на пазара от ЕЖК. За разлика от вас ,брокерите, които силно мразите / а това също е показател за нивото ви/, едиствени знаят какво се случва на пазара и докато вие се правите на велики тук, ние правим сделки. С имоти. Поздрави. Казвам се Александър Василев и от 21 г. брокерствам и не мразя никого.Това последното е най - вече за оня нещастен счетоводител, че ми омръзна да ме кръщава.
Виж сега майна! Не излизай от анонимност, щото на тия времена, за брокер, дето 21 години е менкал имоти си е почти самоубийство! Нещо нервен ми се виждаш. Цени падат, кръвното се дига, плъхове, мишки.....абе не се нерви, ша си докараш некой диабет!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 11:17:02
avatar
По-смешното е, че "брокери" си нямат понятие от пазара (като например 5 години да си мисли, че в София има 1000 обяви и на базата на това да си гради мирогледа) и заради тях бедни хорица са се набутали на 1200 евро/м2 в Надежда и други панелни гета. А най-смешното е, че след това нямат капка угризения и измислят какви ли не оправдания.

Факт е, "брокерите" се оказаха прави! "Утре ще е двойно" се оказа вярно, но не за цените, а за това, че сега може да се купи двойно по-голямо жилище със същите пари! И има тенденция да стане тройно по-голямо в близко бъдеще.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 11:24:14
Quote
dodo2
Просто така като се сложат двете числа едно до друго:

1200 _________ 750

да има хора, които НЕ го наричат "срив", е любопитен факт сам по себе си.

Моля, някой от тях да даде разяснение на позицията си, току виж знае нещо специално, което останалите - не?

Сега има други думички които обясняват цената- корекция, сегментиране, нормализиране, някъде бях чел "наместване" на цените.*pardon*
Ама да употребяваш думичката срив не е особенно желателно .
Може да докараш инфаркт на някой пишман инвеститор, пък и звучи някак кофти.
Освен това наистина не е срив това - виж да беше станало за 1 година да , ама за 3 вече не е срив.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход