Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 19:00:32
avatar
Quote
TopObserver
Quote
vartoglavio
Като си " гаден капиталист" -като цените станат 150 лв. за 1 кв.м.- ха ха ..Няма ли да станеш гаден клошар ...,"що ривеш ",че е скъпо.

дреме ми да ти кажа и 50 лева да стане квадрата пари имамsmiling smiley ще си купя няколко излишни жилища да има. Те са като отвертките smiling smiley никога не са излишни няколко повече.

Как е ламята.Слуша ли.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 19:22:49
avatar
Темата беше за следното:

който е купил през 2008 45 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 91 квадрата

който е купил 90 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 182 квадрата



А умникът ivorad да обясни какво влияние има инфлацията върху парите в брой в дюшека, предназначени за покупка на жилище, като имаме, че преди средната цена е 1200, а сега 750? Може би като иде някой да плаща, ще каже "я аз си бях заврял парите в дюшека 3 години, вие искате по 750 евро, дай да коригираме с инфлацията". Интересно нагоре или надолу, може и да се хвърля ези-тура :}

Или може би като си извади някой парите изпод дюшека, пачките ще са намаляли мистериозно, защото имало било инфлация. То вярно, че юристите са скарани с аритметиката, но това не пречи опитите за забременяване продължават.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 20:43:39
Quote
paio

Ивораде, мисля че имате остро психично разстройство! Веднага потърсете лекарска помощ, желателно извън БГ, например Франция.

Драги Пайо, благодаря за загрижения съвет. Все пак да кажа, че като повечето соц изделия в пост-соц епохата, Вие запазввате едно главно качество - имате самочувствието на разбирачи от всичко. За Ваше съжаление съвети от подобни смехурковци нямам навика да приемам, така че, оставате си единствено с удоволствието от съветването.....
Какво нещо е българският червен пенсионер!
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 20:53:41
Quote
dodo2
Темата беше за следното:

който е купил през 2008 45 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 91 квадрата

който е купил 90 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 182 квадрата



А умникът ivorad да обясни какво влияние има инфлацията върху парите в брой в дюшека, предназначени за покупка на жилище, като имаме, че преди средната цена е 1200, а сега 750? Може би като иде някой да плаща, ще каже "я аз си бях заврял парите в дюшека 3 години, вие искате по 750 евро, дай да коригираме с инфлацията". Интересно нагоре или надолу, може и да се хвърля ези-тура :}

Или може би като си извади някой парите изпод дюшека, пачките ще са намаляли мистериозно, защото имало било инфлация. То вярно, че юристите са скарани с аритметиката, но това не пречи опитите за забременяване продължават.

Като оставим настрана колко спекулативно завишена е сметката за квадратите, в подходът на пъстроперко има една друга очевидна пробойна - минали са, все пак, 4 години. Да, със сигурност средностатистически днес могат да се купят повече кв.м. за една константна сума, само че може ли някой да пресметне колко струват 4 години от живота на човек, който е отложил мечтата си за собствен дом?
Ако някой даде гаранция, че след 30 години със спестените Ви пари ще можете да си купите луксозна къща, вместо обикновен апартамент - готови ли сте да пожертвате комфорта си, да се гънете по квартири със всички рискове и неудобства от това, изобщо казано да платите с младостта си и детството на децата си, в преследване на мечтата за най-ниската цена?
Някои неща не могат да се измерят с пари.
Именно тези неща липсват в калкулациите на нашия папагал. Нормално - папагалите са забавни, но и твърде тъпи същества!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 22:06:17
avatar
За да е вярна тезата ти, би седвало да докажеш, че съм папагал. Понеже аз мога да ти докажа, че не съм, следва и че тезата ти куца. Балък-юрист.

Какво стана и с обосновката ти за влиянието на инфлацията вурху парите в дюшека? Нямаш какво да кажеш, нали?

Вече 100 квадрата обзаведени с всякакви неща гледам има по 200 евро. Значи животът в тристаен струва на тези които чакат по 2400 евро в момента, да е било 4800 преди (двойно), средно за трите години 3600. Общо 10800. А както видяхме от кирливи лихви хипотетичният купувач е събрал 26000 или 2.5 пъти повече. Вади калкулатора.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
07-06-2011 - 22:47:43
avatar
Quote
dodo2
Темата беше за следното:

който е купил през 2008 45 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 91 квадрата

който е купил 90 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 182 квадрата



А умникът ivorad да обясни какво влияние има инфлацията върху парите в брой в дюшека, предназначени за покупка на жилище, като имаме, че преди средната цена е 1200, а сега 750? Може би като иде някой да плаща, ще каже "я аз си бях заврял парите в дюшека 3 години, вие искате по 750 евро, дай да коригираме с инфлацията". Интересно нагоре или надолу, може и да се хвърля ези-тура :}

Или може би като си извади някой парите изпод дюшека, пачките ще са намаляли мистериозно, защото имало било инфлация. То вярно, че юристите са скарани с аритметиката, но това не пречи опитите за забременяване продължават.

Цар си на хипотетичните ситуации.
И не усещаш колко неспасяемо пъстроперест си.
Парите в брой няма начин да са в дюшека- защото, няма дебил, способен да ги изкара, но неспособен да разбере, че губи, ако не ги вкара в банката.
А инфлацията няма как да не влияе върху " готовата" пара.
Ако е под дюшека и не се пипа- загубата е от лихви.
Ако си загубиш работата или ти намалят възнаграждението и почнеш да си допълваш бюджета с тях, загубата става двойна- и от покупателната им възможност, която пада, щото издръжката на живота се е качила...
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 00:30:29
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Темата беше за следното:

който е купил през 2008 45 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 91 квадрата

който е купил 90 квадрата, сега за същите пари можеше да си купи 182 квадрата



А умникът ivorad да обясни какво влияние има инфлацията върху парите в брой в дюшека, предназначени за покупка на жилище, като имаме, че преди средната цена е 1200, а сега 750? Може би като иде някой да плаща, ще каже "я аз си бях заврял парите в дюшека 3 години, вие искате по 750 евро, дай да коригираме с инфлацията". Интересно нагоре или надолу, може и да се хвърля ези-тура :}

Или може би като си извади някой парите изпод дюшека, пачките ще са намаляли мистериозно, защото имало било инфлация. То вярно, че юристите са скарани с аритметиката, но това не пречи опитите за забременяване продължават.

Цар си на хипотетичните ситуации.
И не усещаш колко неспасяемо пъстроперест си.
Парите в брой няма начин да са в дюшека- защото, няма дебил, способен да ги изкара, но неспособен да разбере, че губи, ако не ги вкара в банката.
А инфлацията няма как да не влияе върху " готовата" пара.
Ако е под дюшека и не се пипа- загубата е от лихви.
Ако си загубиш работата или ти намалят възнаграждението и почнеш да си допълваш бюджета с тях, загубата става двойна- и от покупателната им възможност, която пада, щото издръжката на живота се е качила...

Кой сега е цар на хипотетичните ситуации? Я си виж написаното.

"А инфлацията няма как да не влияе върху " готовата" пара." - изразът "няма как" разбрахме, че ти е любим, но не виждам да си показала как точно влияе. Банкнотите стават по-малко или се смаляват или какво?

"Ако си загубиш работата или ти намалят възнаграждението и почнеш да си допълваш бюджета с тях" - хипотеза след хипотеза.

"Ако е под дюшека и не се пипа- загубата е от лихви." - изглежда така и не си разбрала, че има разлика между "загуба" и "пропуснати ползи". Понякога пропуснатите ползи са нарочни за сметка на по-високата сигурност. Само да уточня, че употребата на "под дюшека" е символична, не започвай да разсъждаваш върху шансовете в дюшека да има буболечки банкнотоядячи.

В началното мнение от тази тема ги има и двата варианта - купилите 2008 година днес можеше да купят 60% по-голямо жилище, ако парите са били в дюшека и 102% по-голямо жилище, ако са били в банка.

И последно "Парите в брой няма начин да са в дюшека- защото, няма дебил, способен да ги изкара, но неспособен да разбере, че губи, ако не ги вкара в банката." - значи според теб всеки, който има кеш в сейф е дебил, добре. Сега сигурно ще кажеш, че всички такива "няма как" да не са спечелили парите от кражби.

Ками, хайде моля ти се, стига си писала просто за да се отчиташ, ако няма да кажеш нещо смислено.

*drink1*


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 10:08:06
Абсолютно точно казано е това за телефонния тероризъм. Когато миналата година продавах го изпитах. Да не говорим, че все още звънят някои брокери дали била актуална офертата. За Бога, апартамента е продаден април 2010, а сега е юни 2011. За какво говорим...
Апропо продадох чрез агенция на която аз се обадих.
Хубав и усмихнат ден на всички.

Quote
TopObserver
Quote
k800i
% от брокерите били жалки мижитурки, брей, та ти познаваш толкова брокери, колкото даже аз не познавам ?! Я се огледай наоколо, погледни в огледалото, нещо по- добро ли виждаш ? Чии задници са алчни и защо ? Може би защото нямаш достатъчно ум да схванеш, че брокерите са последните хора, които искат високи цени ? Сигурно.И защо пак даваш определения "идиоти" на хора, които и днес купуват имоти ? Може би защото те гони злоба ? И завист ? После пак кажете, че се повтарям, на злобни неуспели поплювковци, какво да кажа ?

Добре написано вложил си сърце и желание в написаното не е отбий номер само и да плюем... имаш гледна точка, защитаваш яsmiling smiley
Само ми обясни защо да нямам достатъчно ум и защо да ме гони злоба и завист? за кое да завиждам? Мисля че ти би трябвало да ми завиждаш на мен. Виждал съм няколко пъти как брокери карат собствениците да си вдигнат цените на продаваните имоти. Както за селски къщи. Бабата иска 15 000 лева брокера и казва ще вземем 15 000 евро и я пуска по обяви в евро.
Пускаш обява че продаваш апартамент в София и веднага ти запалват от звънене - брокери мижитурки с обещания за бърза продажба на по висока цена. Последен пример от преди месец. Познат пуска обява за двустаен 30 000 евро и се принуди да смъкне обявата защото не издържа на телефонния терор

ТЕЛЕФОНА МУ НЕ СПИРАШЕ ДА ЗВЪНИ И НЕ СЕ ОБАДИ НИТО ЕДИН КУПУВАЧ - САМО БРОКЕРИ... с обещания и надежди smiling smiley
Видях му обявата пусната от 32 до 39 000 евро в няколко обяви... още си стои непродаден...
Та хайде да не спорим имат ли вина мижитурките или нямат за надуването на цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-08 10:10 от tuomas.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 10:56:43
Quote
dodo2
За да е вярна тезата ти, би седвало да докажеш, че съм папагал. Понеже аз мога да ти докажа, че не съм, следва и че тезата ти куца. Балък-юрист.

Какво стана и с обосновката ти за влиянието на инфлацията вурху парите в дюшека? Нямаш какво да кажеш, нали?
Драги Додо, информацията, че не сте папагал е потресаваща! За да върна жеста, информирам Ви, че думите имат както пряко, така и преносни значения. Размишлявайте върху тази шокираща за Вас новина!
Що се отнася до "обосновката ми" за влиянието на инфлацията върху парите - няма никаква нужда да обяснявам азбучни истини от икономикса на хора, като Вас....Такива неща се обясняват на любознателни малки деца. А Вие сте просто дърт папагал. Всякакви образователни опити при подобни екземпляри са напразно губене на време.
Ставате единствено за смях , а това никак не е малко - забавлението е дефицитна стока!
winking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 12:26:43
avatar
Quote
ivorad
Що се отнася до "обосновката ми" за влиянието на инфлацията върху парите - няма никаква нужда да обяснявам азбучни истини от икономикса на хора, като Вас....

Така се измъкна Иванчо от втора група, когато не знаеше какво да каже. Юрист да обяснява разни работи за инфлация е като Камелия да обяснява защо има точно 1000 обяви в imоt.bg.

И тъй като изглежда наистина си вярваш, че инфлацията е от значение, покажи каква е разликата в тези две ситуации:

Лицето А има през 2008 100,000 евро в буркани. Цената на апартамент Б с площ 83.33 м2 е по 1200 евро/м2 (или 100,000 евро).

Лицето А има през 2011 същите 100,000 евро в буркани. Цената на апартамент В с площ 133.33 м2 е 750 евро/м2 (или 100,000 евро).

Каква е разликата за лицето А, между двата варианта:
а) от 2008 до 2011 има инфлация от 15%
б) от 2008 до 2011 има дефлация от 15%

И при двата варианта през 2008 е можел да купи апартамента Б, а през 2011 - апартамента В. Разлика няма.

Чул плиткоумният юрист за инфлация и станал икономист. :}


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход