Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 17:38:01
avatar
Quote
ivorad
Quote
dodo2


Има си отделна тема за това, където е отговорено.

Г-н ПапаГал, нямам време да ровя обстоятелствено, та мога ли да Ви задам един леко недискретен въпрос - притежавате ли някаква съществена недвижима собственост към настоящия момент?
Няма нужда от никаква конкретика - просто "имам/нямам, ако имам - горе-долу едикакво си, с горе-долу такава оценка към днешна дата". Ако се осмелите да отговорите, готов съм да дам реципрочни данни за своето имотно състояние, при положение, разбира се, че това Ви интересува, т.е. - готов сте да повярвате умерено на инфо от анонимен източник. Предварително предупреждавам, обаче, че при мен няма нищо изключително - аз не съм холандски милионер с инвестиции в хотели и любовници из цяла България, просто един среднозаможен българин на заплата при своя работодател....
Та?

Имам, няколко. А твоето имотно състояние го знам, забрави ли? Анонимен my ass. Основната разлика между мен и теб е, че аз не "работя" при "своя работодател".

И какво стана - от смях със секретарката, отидохме на отклоняване на темата?

Я и аз да се посмея, но по темата:

Който е купил през 2008 жилище 45 м2, сега можеше да купи 91 м2.

Който е купил през 2008 жилище 90 м2, сега можеше да купи 282 м2.


Внимание! Какво ще може да се напише след време, сравнено с 2010 и 2011?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 17:42:27
Quote
ivorad
Quote
hunterA
Инак апартамента в който живея се сетих да го продавам чак януари, ама късно майна и наистина не си заслужава главоболията с брокери за продажби, изнасяне на квартира и в последствие нанасяне в новия апартамент, все пак за 10000 евро печалба не смятам да си развалям кефа и да ходя да се разправям да си продавам апартамента, нямам и времето за това.


Oппаааааа, ето един аргумент, който никак не съвпада с графиките и стъкмените сметки - оказва се, че 10 000 невинаги и не за всекиго са стимул за продажба, съществуват и понятия "кеф", "риск", "удобство", "пропуснати ползи с нефинансов характер" и пр. "дреболии" ........
А дали и при покупките е така?
Но зависи дали човек може да си го позволи *pardon*. За мен това са доходи за максимум два месеца. Мога да си правя и такъв "кеф", въпроса е дали някой с няколко кредита и без заплата може :]
В разходите съм сложил квартира (наемите), разходи за брокер и данъци, разходи за пренасяне на багаж, разход за привеждане на жилището във вид за живеене и др. такива. Ако жилището е празно за инвестиция може и много повече да е печалбата.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 17:44:06
avatar
Quote
ivorad
Quote
hunterA
Инак апартамента в който живея се сетих да го продавам чак януари, ама късно майна и наистина не си заслужава главоболията с брокери за продажби, изнасяне на квартира и в последствие нанасяне в новия апартамент, все пак за 10000 евро печалба не смятам да си развалям кефа и да ходя да се разправям да си продавам апартамента, нямам и времето за това.


Oппаааааа, ето един аргумент, който никак не съвпада с графиките и стъкмените сметки - оказва се, че 10 000 невинаги и не за всекиго са стимул за продажба, съществуват и понятия "кеф", "риск", "удобство", "пропуснати ползи с нефинансов характер" и пр. "дреболии" ........
А дали и при покупките е така?

С това си мнение следва да се обърнеш към dragula и лелята с пуканките, те питаха как така, а не онака. Освен това си имаше тема за това, която се изчерпа, отивайте там, спамери.

Тук се обсъжда, че 35% спад в цените (от 1200 на 750) означава, че кой каквото е купил 2008 сега можеше да си купи с 60% по-голямо (а не 35%).

60%, 60%, 60%. Не, няма никакъв спад!

А ако си беше държал парите в банка - със 102% по-голямо.

102%, 102%, 102%. Запомнихте ли?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 17:49:09
Quote
dodo2


Имам, няколко. А твоето имотно състояние го знам, забрави ли? Анонимен my ass. Основната разлика между мен и теб е, че аз не "работя" при "своя работодател".

И какво стана - от смях със секретарката, отидохме на отклоняване на темата?

Я и аз да се посмея, но по темата:

Който е купил през 2008 жилище 45 м2, сега можеше да купи 91 м2.

Който е купил през 2008 жилище 90 м2, сега можеше да купи 282 м2.


Внимание! Какво ще може да се напише след време, сравнено с 2010 и 2011?

Драги Папа Гал, извинете ме - непрекъснато забравям факта, че знаете всичко.....winking smiley
Та, по темата - мога ли да Ви попитам, след като притежавате имоти и след като сте напълно убеден, че цените на имотите в следващите 3-4 години ще се сринат, обявили ли сте имотите си за продан? Въпросът ми е елементарен и можете да отговорите с "да" или "не".
Та, "Внимание!": Вашите имоти на тезгяха ли са към днешна дата? За да можете след време да ни осведомите тук за това колко разумно сте постъпили през 2011-а?
Хайде, смело, не се стряскайте:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 17:59:37
Quote
hunterA
За мен това са доходи за максимум два месеца.

Сигурно, сигурно......
Макар че, знаете ли г-н Хънтър, поради естеството на професията си познавам известен брой хора с Вашите доходи.И нито един от тях не се спуква да крещи по форумите /или където и да е/ срещу високите цени на панелките и въобще цените на НИ! Просто за човек с повече от 60 000 евро годишен доход в България това не е никакъв проблем, нещо повече - хубавите имоти дори изглеждат анекдотично евтини за хора, които на всеки две години могат да си купуват по един, без да взимат кредити или да се лишават от нещо съществено........
Не намирате ли за странно това, че викате срещу цените с толкова неимоверна страст?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 18:09:13
avatar
Не са. Също така и не продавам наркотици, въпреки че може да е доходно. И с търговия на оръжие не се занимавам, въпреки че е доходно. Ти не разбра ли, че не това е темата - пак включи тактиката "правя се на глупав и недоразбрал"?

Темата е за обратната гледна точка - тази на купувачите. Продавачите и техните проблеми, причините да са пуснали имотите си за продажба, причината да има 4200 обяви в София в интервала 400-600 евро/м2, конкретните лични причини, довели средната цена да падне от 1200 на 750, хич не ни интересуват.

Важното е, че една нагла сган от брокери през 2008 начело отричаше действителността и е подвела един куп балъци, които сега биха купили със 102% по-големи жилища.

Според Камелия, например, цените в София никога нямало да паднат, защото нямало как да се обезлюди (а само тогава може да има спад на цените). Според същата в продължение на години, в imоt.bg е имало кръгло 1000 обяви за продажби (при реален брой над 20 пъти повече само в един сайт). Представяш ли си как в главата и е имало визия за дефицит на предлагане?

Е, на тези хора напомням простичката сметка отново, казано малко по-различно:

Който не е купил през 2008, сега може да купи същата площ срещу два пъти по-малко пари, които е имал тогава.

Искали са му 100,000 за 83 м2, имал е налични само 50000, то днес вече може да си купи 84 м2 - даже с 1 м2 бонус отгоре. Така как звучи?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 18:18:34
Quote
dodo2
Не са. Така как звучи?

Така вече звучи нормално, като за Вас, т.е. - кретенски!
И напълно обезсмислящо целия Ви антиценови патос, всички диаграмки, които усърдно творите, всички гръмотевични съвети, цръцнати за да забавлявате народонаселението......Оказва се, че нямате дупе да се държите според собствените си разбирания, но с огромна охота громите хората, които са имали смелостта да го направят! Типична изява на човек от марката "Внук на Рачко Пръдлето"*ok*
Хе, хе, знаех са аз, че Додо ще намери начин да ни разсмее още веднъж днес:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 18:25:29
Не е така ivorad не е така, колко от тези хора с подобен на моя доход купуват? Никой или ако има са единици и балъци, защото при падащ пазар никой не бърза особено хора с достатъчно пари, а и за да купуват ще го направят за инвестиция, но това е инвестиция с ниска възвращаемост. Аз поне познавам такива хора и в момента точно хората с пари се оглеждат какъв доходен бизнес да прилапат, защото май всички започнаха да осъзнават че със строителството бяхме до тук. Единствено ще тръгне пазара, когато тръгне икономиката. Хубавото е, че пак ние - хората с доходи и занимаващи се с реален бизнес първи ще го усетим.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 18:26:18
Quote
BulCan
Аз продадох 2 апартамента през лятото на 2008. За 1240 и за 1210 Е на м2 (след около 15% отстъпка от първоначално исканата цена) - става въпрос за юли и август 2008, тогава майка ми ме обяви за балък). Единият за 25 дни след обявяване за продажба, другият за 7 дни. За парцелите вече беше късно.

P.S. Идеята ми беше да отговоря на поста на Дракула, но съм забравил как се цитираше във форума.

Здравей, BulCan, защо да е късно за парцелите, според преобладаващото мнение тук още не е късно, ама е последния влак. После още по-надолу.
Додо, знам какво са 35%, само да се разберете с Грийнбула дали сега следват последните 35%, или после ще има още 35%. Та да си направим сметката.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
08-06-2011 - 18:34:28
avatar
Quote
dodo2



Е, на тези хора напомням простичката сметка отново, казано малко по-различно:

Който не е купил през 2008, сега може да купи същата площ срещу два пъти по-малко пари, които е имал тогава.

Искали са му 100,000 за 83 м2, имал е налични само 50000, то днес вече може да си купи 84 м2 - даже с 1 м2 бонус отгоре. Така как звучи?

Добре звучи, още от първия път, но го пишеш за 101- ви, явно поради слаба памет.
И като всичко това ти е било известно още 2008г., отново ще ти задам въпроса, от който панически бягаш:

Въпросът е защо големите експерти не СТЕ продали цялата си недвижима собственост през 2008 и след две-три години още, към 2014, да си я купИТЕ обратно за половината пари, че даже и за една трета.
Глупав човек да постъпи глупаво е нормално, но умен човек да не постъпи умно е озадачаващо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход