Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЛОГАРСКИ БАЛОН

Публикувано от sid 40 
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 22:46:44
Quote
author=sid40
Я ходи се пери бе полицейско куче, без дажба. Откъде накъде, ще пишеш за мен бе нищо! Ходи се гръмни или в Германия или на село откъдето си дошЕл

По-полека сиде вече минаваш границата на добрият тон. Ще звънна на Евката да я питам някой работи.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 22:59:31
Quote
дами и господа
Quote
petrovbg
Сигурно се има предвид че много пари има по влогове и лихвите са прекалено високи.В един момент заради голямата концентрация на кеш у банките рязко ще намалят лихвата.Друго обяснение на "влогарски балон" аз не виждам.По принцип такива теми се пускат от ъпери, било то имотни или фондови, чиято цел по принцип е общественополезна.Подтиквайки хората да инвестират в нещо парите циркулират в реалната икономика и така расте БВП.Но когато ъперските подтиквания стигнат до съвети за задлъжняване става много лошо.Едва ли на някой от тръбящите преди три години "един път се живее" , "те искат да живеят тук и сега" (има се предвид ипотекарите), "те искат да грабят с пълни шепи от живота" му пука че сега не малко кредитополучатели грабят с пълни шепи от кофите за боклук.
Тук гледам че някои хора правят една тънка сметка колко ипотеки имало, колко били лоши и т.н.Първо цифрите им са ужасно сгрешени, но друго искам да кажа.Нека погледнем към НЕ лошите ипотеки.Знаете ли на каква цена много от тези ипотеки още не са станали лоши.Сигурен съм че не знаете въобще на какви лишения се подлагат много хора взели ипотечни кредити, на какви лишения подлагат и децата си.И тези лишения няма да свършат другата седмица, месец или година.Ще продължат 10-15 , може би и повече години.Да тези хора няма да имат лоша ипотека, но живота си отива в страх,лишения и мизерия.

Ако става въпрос за лихвата - тя намалява от доста време вече, ако е до все по- голямата спестовност на българина - това си е естествена реакция при криза и развитието на икономиката или липсата на такава.
По-голямата спестовност според мен идва от това че хората все-повече се въздържат да инвестират или отлагат във времето и междувременно > да поседят малко в банката докъто решат кво да правят с парите.
Ама балон - демек прекалено много пари има на влог, трябва да са по-малко- кой да каже колко е нормално да са.
Някой ако извади статистика през годините какви са били сумите по депозитите може и да стане по-ясна картинката.

Чисто статистически сумата като цифра е много по-голяма от преди.Съпоеставено с % от БВП интересно колко е през годините.От гледна точка активите на населението наскоро четох една интересна справка, тя е доста условна разбира се, но докато през 2001год. едва 1/12 от богатството на наслението е било финансови активи днес е 1/6.
Тоест съотношението имоти / финансови активи се е стопило 2 пъти.
Иначе колко са 10$ през 1911г. вложени на 5% лихва в наши дни отговора е 1315$, или ако трябва да сме супер точно 1315.01$
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 15:14:52
avatar
Quote
камелия
...Интересно, как един човек, взел кредит и купил си жилище, не се появи във форума, не се оплака, че се е заробил, че живее в страх, лишения и мизерия?
А само безимотници ревете на чужди грабища?...

Най - вероятно не могат да отделят средства за интернет moody smiley Все пак има много по - важни неща - вноската по ипотеката с нарастналата лихва / и влогарите искат хляб да ядят smiling smiley /, вноската по потребителския за новото обзавеждане на хол - бокса, кренвирши от 2.50, кисело мляко за 9 ст и преоценен хляб за 39 ст

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 15:31:42
avatar
Quote
sid 40
Quote
drakkar
Хайде Сахибе, чакам:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с олихвените пари ?
Математика ли не си учил, нощна смяна в управлението ли си ?!?

Помощ от публиката - съфорумци, помонете му на собственика, please !

Защо пък ще трябва да смятам нещо което е толкова просто и видно. Покупателната стойност на $1 бил в пъти над сегашната. Аз не случайно казах ВИЖ, а не може ли някой да ме помоли да смятам. Като искаш да смяташ смятай. Аз когато му е било времето да смятам съм смятал и то доста точно. Сега се вижда кой са му били грешни сметките*angel* Имоти без пари, бла бла и дрън дрън.
Не ме занимавай с глупости, ами наблегни на стопанската история, пък тогава се цепи неподготвен.

Понеже не искаш да решиш задачата / или не можеш / ще ти кажа, че влог през 1900 г от 10 долара до 1950 г.
ще е нарастнал на 115 долара, а през 2000 г ще е 1315 долара !!! :]
Това е цената на парите !!! Скъпо, а !!!

Формулата е
FV= PV*(1+r)^n където PV е настоящата ст-ст, FV е бъдещата ст-ст, r е лихвеният процент, n е съответния период.

Имотковците да се замислят !!! Нарича се сложна лихва, защото се капитализира към главницата.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 16:12:23
Quote
drakkar
Quote
sid 40
Quote
drakkar
Хайде Сахибе, чакам:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с олихвените пари ?
Математика ли не си учил, нощна смяна в управлението ли си ?!?

Помощ от публиката - съфорумци, помонете му на собственика, please !

Защо пък ще трябва да смятам нещо което е толкова просто и видно. Покупателната стойност на $1 бил в пъти над сегашната. Аз не случайно казах ВИЖ, а не може ли някой да ме помоли да смятам. Като искаш да смяташ смятай. Аз когато му е било времето да смятам съм смятал и то доста точно. Сега се вижда кой са му били грешни сметките*angel* Имоти без пари, бла бла и дрън дрън.
Не ме занимавай с глупости, ами наблегни на стопанската история, пък тогава се цепи неподготвен.

Понеже не искаш да решиш задачата / или не можеш / ще ти кажа, че влог през 1900 г от 10 долара до 1950 г.
ще е нарастнал на 115 долара, а през 2000 г ще е 1315 долара !!! :]
Това е цената на парите !!! Скъпо, а !!!

Формулата е
FV= PV*(1+r)^n където PV е настоящата ст-ст, FV е бъдещата ст-ст, r е лихвеният процент, n е съответния период.

Имотковците да се замислят !!! Нарича се сложна лихва, защото се капитализира към главницата.

Следважия урок е какво става ако човек отделя и добавя всеки месец.

Реален пример:

100лв на месец - съвсем постижимо и в рамките на възможното
за 50 години - все пак не може да се живее вечно
при 5% годишна лихва - нормална средна лихва за дълъг период

Получаваме - 266 865 левчета.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 20:53:53
avatar
Quote
javcho

Следважия урок е какво става ако човек отделя и добавя всеки месец.

Реален пример:

100лв на месец - съвсем постижимо и в рамките на възможното
за 50 години - все пак не може да се живее вечно
при 5% годишна лихва - нормална средна лихва за дълъг период

Получаваме - 266 865 левчета.

Получаваш, ако не минеш през хиперинфлация, деноминация, Голяма депресия.........
Ама, когато това стана у нас, ти си ходил прав под масата, а като си пораснал, си пропуснал информацията покрай ушите и съзнанието си.
Което не ти пречи да даваш уроци.
Голям смешник си, знаеш ли?:]
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 22:03:30
Quote
камелия
Quote
javcho

Следважия урок е какво става ако човек отделя и добавя всеки месец.

Реален пример:

100лв на месец - съвсем постижимо и в рамките на възможното
за 50 години - все пак не може да се живее вечно
при 5% годишна лихва - нормална средна лихва за дълъг период

Получаваме - 266 865 левчета.

Получаваш, ако не минеш през хиперинфлация, деноминация, Голяма депресия.........
Ама, когато това стана у нас, ти си ходил прав под масата, а като си пораснал, си пропуснал информацията покрай ушите и съзнанието си.
Което не ти пречи да даваш уроци.
Голям смешник си, знаеш ли?:]

Ти не давай акъл, а се научи да смяташ първо, защото съвсем не ти приляга да даваш финасови съвети.

Доказателството в подписа.

Еми тази работа не е за неможещи да правят прогнози панелообитатели.
Като си види, че положението се прецаква, ще ги изтеглиш.
Ето в момента сменяш гръцката банка с българска или друга, избор има.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-05 22:08 от javcho.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 22:11:05
Quote
drakkar
Quote
sid 40
Quote
drakkar
Хайде Сахибе, чакам:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с олихвените пари ?
Математика ли не си учил, нощна смяна в управлението ли си ?!?

Помощ от публиката - съфорумци, помонете му на собственика, please !

Защо пък ще трябва да смятам нещо което е толкова просто и видно. Покупателната стойност на $1 бил в пъти над сегашната. Аз не случайно казах ВИЖ, а не може ли някой да ме помоли да смятам. Като искаш да смяташ смятай. Аз когато му е било времето да смятам съм смятал и то доста точно. Сега се вижда кой са му били грешни сметките*angel* Имоти без пари, бла бла и дрън дрън.
Не ме занимавай с глупости, ами наблегни на стопанската история, пък тогава се цепи неподготвен.

Понеже не искаш да решиш задачата / или не можеш / ще ти кажа, че влог през 1900 г от 10 долара до 1950 г.
ще е нарастнал на 115 долара, а през 2000 г ще е 1315 долара !!! :]
Това е цената на парите !!! Скъпо, а !!!

Формулата е
FV= PV*(1+r)^n където PV е настоящата ст-ст, FV е бъдещата ст-ст, r е лихвеният процент, n е съответния период.

Имотковците да се замислят !!! Нарича се сложна лихва, защото се капитализира към главницата.

Тия със сложната лихва сте най-големите смешници. Ако така се ставаше богат ......
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 22:18:18
avatar
що бе богат ставаш, както изчислява дракар сегашни около 266 илядо лева след 50 години имат стойност - 26

Завидна сума, след като събираш като мишка 50 години*yes*:}*yes*
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
05-06-2011 - 22:33:38
avatar
Quote
javcho

Ти не давай акъл, а се научи да смяташ първо, защото съвсем не ти приляга да даваш финасови съвети.

Доказателството в подписа.

Еми тази работа не е за неможещи да правят прогнози панелообитатели.
Като си види, че положението се прецаква, ще ги изтеглиш.
Ето в момента сменяш гръцката банка с българска или друга, избор има.

Глупчо, аз не съм твърдяла никога, че смятането ми е силната страна.
И никога не съм давала финансови съвети.
Но, за разлика от теб, съм преживяла това, за което пиша.
И теоретичните ти постановки " когато виждаш, че положението се прецаква, ще ги изтеглиш" буди само съжаление.
Защото, идея нямаш какво значи " положението да се прецака" в цялата държава.
Не всичко дето лети, се яде, ама де толкова акъл в ограничената ти от алчност главица?:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход