Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЛОГАРСКИ БАЛОН

Публикувано от sid 40 
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:40:55
avatar
Хайде Сахибе, чакам:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с олихвените пари ?
Математика ли не си учил, нощна смяна в управлението ли си ?!?

Помощ от публиката - съфорумци, помонете му на собственика, please !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:51:58
avatar
Quote
petrovbg

Тук гледам че някои хора правят една тънка сметка колко ипотеки имало, колко били лоши и т.н.Първо цифрите им са ужасно сгрешени, но друго искам да кажа.Нека погледнем към НЕ лошите ипотеки.Знаете ли на каква цена много от тези ипотеки още не са станали лоши.Сигурен съм че не знаете въобще на какви лишения се подлагат много хора взели ипотечни кредити, на какви лишения подлагат и децата си.И тези лишения няма да свършат другата седмица, месец или година.Ще продължат 10-15 , може би и повече години.Да тези хора няма да имат лоша ипотека, но живота си отива в страх,лишения и мизерия.

Интересно, как един човек, взел кредит и купил си жилище, не се появи във форума, не се оплака, че се е заробил, че живее в страх, лишения и мизерия?
А само безимотници ревете на чужди грабища?
И теб ще попитам, не ти ли е малко неудобно да говориш за нещо, от което идея нямаш?
Ако ти не можеш да изкаращ толкова пари, че да изплащаш ипотека, защо се заблуждаваш, че всички са като теб?
Да ти е минавало през ум, че в техните очи си лузър, едва събиращ парите за месечния наем и живеещ на хляб и зъби до следващата заплата?
И че дори не намират смисъл да ти го кажат- толкова не ги интересуваш............

Паламуд написа:
Само 1,5% от българското население има ипотечен заем. Това са 4,5% от работещите българи, посочи директорът на Пощенска банка Петя Димитрова на кръгла маса, организирана от "Икономист"."

това на практика са 100 000 ипотеки, от които 20 000 са проблемни ...
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:58:47
Мъ ти верно си бола много проста ма... Я па прочети що пише тука: [forum.imoti.net]
Оди люскай рециклиран... ти си знаеш какво...
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 21:01:04
Паламуд написа:
Само 1,5% от българското население има ипотечен заем. Това са 4,5% от работещите българи, посочи директорът на Пощенска банка Петя Димитрова на кръгла маса, организирана от "Икономист"."

това на практика са 100 000 ипотеки, от които 20 000 са проблемни ...




Здравейте камелия,

Вие вярвате ли на тази информация?!...

winking smiley
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 21:06:16
avatar
Quote
iciltd
Паламуд написа:
Само 1,5% от българското население има ипотечен заем. Това са 4,5% от работещите българи, посочи директорът на Пощенска банка Петя Димитрова на кръгла маса, организирана от "Икономист"."

това на практика са 100 000 ипотеки, от които 20 000 са проблемни ...




Здравейте камелия,

Вие вярвате ли на тази информация?!...

winking smiley

Написах в какво вярвам още след публикуването на поста паламудов..
Сега правя услуга на кимизарниконаемателите, които сън не заспиват от рев заради нещастните собственици на жилища, взели кредити.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 21:10:51
Quote
petrovbg
Сигурно се има предвид че много пари има по влогове и лихвите са прекалено високи.В един момент заради голямата концентрация на кеш у банките рязко ще намалят лихвата.Друго обяснение на "влогарски балон" аз не виждам.По принцип такива теми се пускат от ъпери, било то имотни или фондови, чиято цел по принцип е общественополезна.Подтиквайки хората да инвестират в нещо парите циркулират в реалната икономика и така расте БВП.Но когато ъперските подтиквания стигнат до съвети за задлъжняване става много лошо.Едва ли на някой от тръбящите преди три години "един път се живее" , "те искат да живеят тук и сега" (има се предвид ипотекарите), "те искат да грабят с пълни шепи от живота" му пука че сега не малко кредитополучатели грабят с пълни шепи от кофите за боклук.
Тук гледам че някои хора правят една тънка сметка колко ипотеки имало, колко били лоши и т.н.Първо цифрите им са ужасно сгрешени, но друго искам да кажа.Нека погледнем към НЕ лошите ипотеки.Знаете ли на каква цена много от тези ипотеки още не са станали лоши.Сигурен съм че не знаете въобще на какви лишения се подлагат много хора взели ипотечни кредити, на какви лишения подлагат и децата си.И тези лишения няма да свършат другата седмица, месец или година.Ще продължат 10-15 , може би и повече години.Да тези хора няма да имат лоша ипотека, но живота си отива в страх,лишения и мизерия.

Ако става въпрос за лихвата - тя намалява от доста време вече, ако е до все по- голямата спестовност на българина - това си е естествена реакция при криза и развитието на икономиката или липсата на такава.
По-голямата спестовност според мен идва от това че хората все-повече се въздържат да инвестират или отлагат във времето и междувременно > да поседят малко в банката докъто решат кво да правят с парите.
Ама балон - демек прекалено много пари има на влог, трябва да са по-малко- кой да каже колко е нормално да са.
Някой ако извади статистика през годините какви са били сумите по депозитите може и да стане по-ясна картинката.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 21:12:03
avatar
Quote
drakkar
Хайде Сахибе, чакам:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с олихвените пари ?
Математика ли не си учил, нощна смяна в управлението ли си ?!?

Помощ от публиката - съфорумци, помонете му на собственика, please !

Защо пък ще трябва да смятам нещо което е толкова просто и видно. Покупателната стойност на $1 бил в пъти над сегашната. Аз не случайно казах ВИЖ, а не може ли някой да ме помоли да смятам. Като искаш да смяташ смятай. Аз когато му е било времето да смятам съм смятал и то доста точно. Сега се вижда кой са му били грешни сметките*angel* Имоти без пари, бла бла и дрън дрън.
Не ме занимавай с глупости, ами наблегни на стопанската история, пък тогава се цепи неподготвен.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 21:33:32
avatar
Quote
Гладен Брокер
Мъ ти верно си бола много проста ма... Я па прочети що пише тука: [forum.imoti.net]
Оди люскай рециклиран... ти си знаеш какво...

Копрофилев,
Номерът със Станоева не мина- само ти ли не зацепи?
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 22:30:57
Quote
sid 40
Quote
drakkar
Хайде Сахибе, чакам:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с олихвените пари ?
Математика ли не си учил, нощна смяна в управлението ли си ?!?

Помощ от публиката - съфорумци, помонете му на собственика, please !

Защо пък ще трябва да смятам нещо което е толкова просто и видно. Покупателната стойност на $1 бил в пъти над сегашната. Аз не случайно казах ВИЖ, а не може ли някой да ме помоли да смятам. Като искаш да смяташ смятай. Аз когато му е било времето да смятам съм смятал и то доста точно. Сега се вижда кой са му били грешни сметките*angel* Имоти без пари, бла бла и дрън дрън.
Не ме занимавай с глупости, ами наблегни на стопанската история, пък тогава се цепи неподготвен.

Браво drakkar

Те панелообитателите си приличали и по това, че немогат да смятат. И камелия е същия ръб.

Това се смята на ум бе Сахибе, не те ли е срам.

Доказа, че не знаеш даже какво е сложна лихва, иначе щеше да намериш калкулаторите в Интернет.

Близо 200$ до 2011г. е отговора, глупако.

Големият инвеститор не може да сравни инвестиците се с доходността от депозит.

Той за това се дразни от депозиращите, защото полицейския му мозък не схваща такива сложни концепции.

Да не говориме, че над половината от инвестиционните стратегии разчитат на подобен принцип. Еднакви по големина или растящи инвестиции на еднакъв по време интервал.

И ако някога се беше занимавал, както се опитва да излъже, щеше да знае тези неща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-04 22:33 от javcho.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 22:37:28
avatar
Я ходи се пери бе полицейско куче, без дажба. Откъде накъде, ще пишеш за мен бе нищо! Ходи се гръмни или в Германия или на село откъдето си дошЕл Смешник:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход