Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЛОГАРСКИ БАЛОН

Публикувано от sid 40 
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
06-06-2011 - 21:14:09
avatar
Quote
drakkar
Е какво е станало ? Виж на твоята графика 1900 г и 2000 г. Спада на покупателната способност е около 20 пъти. Това обаче ако си държиш 1 долар в потфейла. Ако го депозираш на 5 % лихва 2000 г ще имаш 131 долара.

131 > 20 ?!?

За какво ми спориш не мога да разбера moody smiley

Недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, че ще ти се смеят и гугудките!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:}:}:}:}:}:}:}

Нима ми казваш, че ако 1 талер, който си умножи стойността 20 пъти, тоест стане 20 талера за сто години, през това време ще има постоянна 5%лихва!!! Дори да има някаква такава лихва, едва ли някой ще чака повече от сто години за да пожъне голямата печалбаааааааааааааа!

Такъв идеален влогарски вариант не съществува, камо ли за сто години:}
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
06-06-2011 - 21:18:05
avatar
Quote
sid 40
Quote
drakkar
Е какво е станало ? Виж на твоята графика 1900 г и 2000 г. Спада на покупателната способност е около 20 пъти. Това обаче ако си държиш 1 долар в потфейла. Ако го депозираш на 5 % лихва 2000 г ще имаш 131 долара.

131 > 20 ?!?

За какво ми спориш не мога да разбера moody smiley

Недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, недей, че ще ти се смеят и гугудките!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:}:}:}:}:}:}:}

Нима ми казваш, че ако 1 талер, който си умножи стойността 20 пъти, тоест стане 20 талера за сто години, през това време ще има постоянна 5%лихва!!! Дори да има някаква такава лихва, едва ли някой ще чака повече от сто години за да пожъне голямата печалбаааааааааааааа!

Дръж си тогава имотите и си плащай ипотеките !

Такъв идеален влогарски вариант не съществува, камо ли за сто години:}

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
06-06-2011 - 21:18:24
avatar
Quote
iciltd

Здравейте,

..."Спадът на лихвите по депозитите , ще доведе до" ... износ на пари зад граница...

winking smiley

Покъртително, както би казал др. Иванов.
Зад граница лихвите са доста по- ниски, отколкото можем да си представим дори........
А като си припомним, че в България плащат в левове, а един лев е фиксиран спрямо еврото на 1.9559, то забогатяването от "износа", ни е в кърпа вързано.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
06-06-2011 - 21:22:43
България няма нужда от спекулативно внесени капитали само заради високата лихва.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
06-06-2011 - 21:58:51
avatar
До утре сутрин да сте ме оплюли яко докато спя , иначе не ви признавам за истински сривльовци комплексирани мизерници. Ай СИКТЕР!!! от Сахиба...........:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
07-06-2011 - 02:08:16
Quote
valsodar
Quote
greenbul

Проучване на редица международни фирми за оценка стойността на имотите в отделните страни са обобщили, че за България средната цена на жилище в големите градове трябва да е около 20 хил.лева. За София и Варна 100 кв.м в средно състояние район е преценено че следва да върви около 35 хил.лв. Това е мнение на изследователски отдел в HBSC и потвърден от три независими европейски и американски оценителски агенции. Вие си пишете каквото искате, обричате пазара на НИ в страната на дълга /години/ стагнация, вместо да се премине към разумната реалност и работещ пазар. Банките и агенциите ще си посипват сол на главата поради некомпетентността на експертните им служители. За тия които искат да купуват - ако можете да изчакате година / две ще сте на неочаквана сметка. След време ще ви представя някои факти, съждения, анализи, изследвания. На вас успех, на тия които с алчоста и желанието за бързи и огромни печалби съсипаха икономиката - не знаете какви проблеми ви очакват

Сега Имотко разбра, че успокоителните няма да помогнат вече, ракията също не върши добра работа и затова отиде да позвъни на комшията, за да го помоли да услужи с по-дълго въже, и ако е така добър, да му ритне табуретката.:]

*ok* Ха ха ха - тва беше култово
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
07-06-2011 - 13:57:11
avatar
Сахибе, Бъфет дали инвестира в имоти, а ?!?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
28-03-2012 - 18:14:33
avatar
Ето как още май месец миналата година предсказах влогарския балон и той се спихва. А доста преди това писах и за влогарите с глинени крака. След намеренията на банката за развитие и това което най-накрая сложиха в устата на Искров, очаквам ускоряване на спукване на балона, щото правителството трябва да изкара мандата, а стагфлационната спирала завлича по-бързо от торнадо и трябват спешни спасителни мерки за насърчаване на икономиката. Очаквам до края на мандата среден влог с 3% Най високите лихви по влог от порядъка на 4.5%.

Този наглед явен спад е всъщност с нищожните 0.7 пункта С цял един процент - един и половина процент чакам спад до края на мандата на правителството. От друга страна се увеличава агресивното кредитиране. По телевизията ми проглушиха ушите всякакви кредити и потребителски и ипотечни с фиксирана лихва за все по-голям период и без скрити такси и комисиони. Това е развитие в правилната посока според мен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-28 18:17 от панелообитателя САХИБ.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
28-03-2012 - 18:32:04
Проблема не е спукан влогарски балон, а спукан кондом, и тва е станало мноу преди 2008-ма и началото на кризата, но е с непоправими и необратими последици за форума, обществото и държавата!
Присъстващите правят изключение, естествено!
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
28-03-2012 - 19:24:22
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ
Ето как още май месец миналата година предсказах влогарския балон и той се спихва. А доста преди това писах и за влогарите с глинени крака. След намеренията на банката за развитие и това което най-накрая сложиха в устата на Искров, очаквам ускоряване на спукване на балона, щото правителството трябва да изкара мандата, а стагфлационната спирала завлича по-бързо от торнадо и трябват спешни спасителни мерки за насърчаване на икономиката. Очаквам до края на мандата среден влог с 3% Най високите лихви по влог от порядъка на 4.5%.

Този наглед явен спад е всъщност с нищожните 0.7 пункта С цял един процент - един и половина процент чакам спад до края на мандата на правителството. От друга страна се увеличава агресивното кредитиране. По телевизията ми проглушиха ушите всякакви кредити и потребителски и ипотечни с фиксирана лихва за все по-голям период и без скрити такси и комисиони. Това е развитие в правилната посока според мен.

Ха,ха,хааааааааа
Ти тук ли се скри, бре Сахибе ???
Ма и голям финансов анализатор стана :-)
Пу,пу,пу, да та не урчасам :-)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход