Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЛОГАРСКИ БАЛОН

Публикувано от sid 40 
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 17:51:42
avatar
Quote
darkside
Да, Дракар, купуват и продават и печелят от маржа защото има все още прогноза за възходящ тренд, същото правят и заложните къщи, но ако обърне тренда, а една публикация или изявление са достатъчни, ще ограничат купуването до минимум и ще гледат да изчистят преди паниката.
Последното важеше и за имотите доскоро, но вече за тях е късно.....
Виж, не дръж много на тая работа с обезценяването на валутите. То е много относително. Като изключим храна и гориво със 50000 лева примерно могат да се купят все повече и по-големи неща.......същото важи за 50000щ.д. в щатите и 50000Е. в ЕС... например кола или имот, мебели, и т.н.

Аз съм на мнение, че един пазар може да бъде контролиран със слухове от подходящо място......Каквото и да кажа аз, ако го чуеш същото довечера от БТВ ще има 1000 пъти по-голяма тежест......т,ва е истината! А за златото......ще има "БУУУМ...." само не знам кога.....

Да интересно ще е да видиш какво би могъл да си купиш с $10 през 1900г.; 1950г. и 2000г. Умишлено ползвам кръгли годишнини, а не такива с депресия или десетки години ръст на икономиката.
А иначе за мен по-интересно е дали ще има влогарски балон, тоест дали няма да се окаже че лихвите не могат да догонят инфлацията както беше десетки години на практика и сега тенденцията се завръща.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 17:57:50
сиде бре, ела в скйп да се уговориме за на по бира, пък току виж съм ти платил и за това че те разкрих пред форумците, нищо че си двойнствен но вероятно си добра компания
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 18:02:51
Сиде, форумен скитнико! Има един друг аспект: със около 900млн. резерв как могат да се обезпечат зо млрд. депозити....мисля, че печатницата ще заработи ако се наложи със всички последствия, ти ги знаеш.....

.Иначе 1910г. Чарли Чаплин е получавал в Холивууд от 8 до 28 долара на седмица като с тия пари е бил баровец....стандарта се мени с годините. 1932г. един "ролс ройс" е струвал към 2400 лири, горе-долу толкова е струвала хубава къща..... което е било космическа цифра тогава, сега е една заплата на обикновен англичанин.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-06-04 18:11 от darkside.
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 18:39:01
Еваларка, бацета! И аз като вас мисля да живея вечно, така че загубата (минус 50% за 3 години) на парите ми "изгодно" вложени в панелка по препоръка на Камилка не ме интересува изобщо! Айде със здраве и ще ви почерпя по случай юбилея си 2100 година!
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 19:56:26
avatar
Quote
sid 40
...Да интересно ще е да видиш какво би могъл да си купиш с $10 през 1900г.; 1950г. и 2000г. Умишлено ползвам кръгли годишнини, а не такива с депресия или десетки години ръст на икономиката.
А иначе за мен по-интересно е дали ще има влогарски балон, тоест дали няма да се окаже че лихвите не могат да догонят инфлацията както беше десетки години на практика и сега тенденцията се завръща.

Сахибе, като правиш такива тънки сметки ми сметни следното:
Депозит от 10 долара през 1900 г с 5% годишна лихва - каква е стойността на влога 1950г. и 2000г ??? И какво може да се купи съответно с оолихвените пари ?
Да те видя може ли да смяташ !!!

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:03:40
avatar
Quote
Panther1
Еваларка, бацета! И аз като вас мисля да живея вечно, така че загубата (минус 50% за 3 години) на парите ми "изгодно" вложени в панелка по препоръка на Камилка не ме интересува изобщо! Айде със здраве и ще ви почерпя по случай юбилея си 2100 година!

Евалариум, Партнер!
Ти като тегли заемчето от банката, не се ли отзова на поканата им за панелка?
Щото, за толкова ти стигаше заплатката, а те ти обещаваха, че няма и да усетиш изплащането на жилището?
Що ли сега не смееш да отидеш и да ги питаш, кво става с обещанието им? Или да ги съдиш, че са те излъгали?
Кога дойде при мен, ревящий?
Ако си забравил, ще ти кажа- след като ти казаха, че ще ти одобрят заема и след като си избра мечтания имот.
Ама, много ти изнася да забравяш, щото не трябва смелост да обвиняваш непознати по форумите, вместо да си поемеш отговорността за решенията си и да осъдиш банката, която ти е отпуснала " изгоден" кредит.:]
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:05:51
Кво е туй нещо дето му викате " Влогарски балон" - че се увеличават влоговете ли , сумите ли, лихвите ли ?
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:12:58
Нямай грижа, Камилче, парите ми се увеличават нонстоп.
И кредит през живота си не съм взимал. winking smiley
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:19:40
avatar
Quote
Panther1
Нямай грижа, Камилче, парите ми се увеличават нонстоп.
И кредит през живота си не съм взимал. winking smiley

Хубаво, де!
Що рИвеш тогава и що се чудиш кой да ти е виновен за решенията?eye popping smiley
Re: ВЛОГАРСКИ БАЛОН
04-06-2011 - 20:26:48
Сигурно се има предвид че много пари има по влогове и лихвите са прекалено високи.В един момент заради голямата концентрация на кеш у банките рязко ще намалят лихвата.Друго обяснение на "влогарски балон" аз не виждам.По принцип такива теми се пускат от ъпери, било то имотни или фондови, чиято цел по принцип е общественополезна.Подтиквайки хората да инвестират в нещо парите циркулират в реалната икономика и така расте БВП.Но когато ъперските подтиквания стигнат до съвети за задлъжняване става много лошо.Едва ли на някой от тръбящите преди три години "един път се живее" , "те искат да живеят тук и сега" (има се предвид ипотекарите), "те искат да грабят с пълни шепи от живота" му пука че сега не малко кредитополучатели грабят с пълни шепи от кофите за боклук.
Тук гледам че някои хора правят една тънка сметка колко ипотеки имало, колко били лоши и т.н.Първо цифрите им са ужасно сгрешени, но друго искам да кажа.Нека погледнем към НЕ лошите ипотеки.Знаете ли на каква цена много от тези ипотеки още не са станали лоши.Сигурен съм че не знаете въобще на какви лишения се подлагат много хора взели ипотечни кредити, на какви лишения подлагат и децата си.И тези лишения няма да свършат другата седмица, месец или година.Ще продължат 10-15 , може би и повече години.Да тези хора няма да имат лоша ипотека, но живота си отива в страх,лишения и мизерия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-04 20:28 от petrovbg.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход