Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 02:09:10
avatar
Абе, милионерчета, на 47 години съм и никога, повтарям никога не съм държал пари на депозит с разчитане че някой ще ми даде парици за лежане.Какви хора сте че не можете да си раздвижите парите.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 02:22:41
avatar
Quote
sid 40
Сметките са ми абсолютно точни драги. Свободния депозит спрямо таблицата показва, че ако внесеш сума х и ако теглиш още първия месец от нея , годишната лихва ще е 5% от х. Разделено на 12 месеца, се получава 0,4% грамадна доходност. Ако депозита е средностатистическия влогарски депозит в размер на илядо лева, сметките са ми много точни в рамките на статистическата грешка , стойността на която ти толкова обичаш да разтягаш.winking smiley

Както се разбра 5% е сравнително ниска лихва в момента, така че избери друга банка с лихва над 8% и дай да видим там как стоят нещата.

От друга страна нали сравняваме влог или имот? Едното е 3% на плюс, другото 16% на минус. Разлика между двете - 19%. Иначе има още много неща които могат да се правят с излишните пари, да речем BIDU :] Само 130% на година.

Но имотите в момента очевидно са с отрицателна доходност ако са се смятали за актив някога. Който не се е оттървал от излишното, е изпуснал влака. А ако някой си има панелка и смята текущо колко е милионер, по-добре да спре, че само нерви си докарва.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 07:22:30
Quote
dodo2
И кво излезе - моята лихва в момента е 9%, а за новите влогове е 8-8.5%. Точка.

Как пък ги получи тези проценти?
По Текущите лихвени проценти за левове (с най високата лихва) имаш :

2 месеца - 5%
1 месец - 5.5%
2 месеца - 6%
3 месеца - 6.5%
13 месеца - 7%
1 месец - 8%
1 месец - 9%
1 месец - 10%

Сумарно 6.875%, капитализация нямаш, лихвата я получаваш накрая на двегодишния период, и свободно довнасяш само до края на третия месец.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 07:34:45
avatar
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Сметките са ми абсолютно точни драги. Свободния депозит спрямо таблицата показва, че ако внесеш сума х и ако теглиш още първия месец от нея , годишната лихва ще е 5% от х. Разделено на 12 месеца, се получава 0,4% грамадна доходност. Ако депозита е средностатистическия влогарски депозит в размер на илядо лева, сметките са ми много точни в рамките на статистическата грешка , стойността на която ти толкова обичаш да разтягаш.winking smiley

Както се разбра 5% е сравнително ниска лихва в момента, така че избери друга банка с лихва над 8% и дай да видим там как стоят нещата.

От друга страна нали сравняваме влог или имот? Едното е 3% на плюс, другото 16% на минус. Разлика между двете - 19%. Иначе има още много неща които могат да се правят с излишните пари, да речем BIDU :] Само 130% на година.

Но имотите в момента очевидно са с отрицателна доходност ако са се смятали за актив някога. Който не се е оттървал от излишното, е изпуснал влака. А ако някой си има панелка и смята текущо колко е милионер, по-добре да спре, че само нерви си докарва.

Този някой никога не се е мислел за милионер. Оставихме един депозит, та взехме друг. И 8% като го разделиш на 12 получаваш 0,66. От 1000лв. средностатистическа влогарска инвестиция- 6,60лв. на месец. Гениално. С имотите няма какво да смятам. 2010г. са ми на плюс от собствената си цена, а пък са ми донесли и 3-4% доходност. За BIDU съм съгласен, но и там не се знае колко от 30% ния им пазарен дял няма да се изпари от други конкуренти. Какъв падеж залагаш на твоите опции?
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 10:13:35
Quote
PER0
Как пък ги получи тези проценти?
...
Тези проценти са в сила за нови договори (след февруари), дори и сега лесно може да се вдигне лихвата над 7.
Преди февруари условията бяха по-добри winking smiley. А има и по-изгодни депозити.
Никой не твърди че депозита е голямата далавера, ама добрите депозити продължават да са си леко над инфлацията.
За разлика от 99% от имотите, които не само са под инфлацията, ами са и дълбоко под нулата.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 11:29:08
Quote
Panther1
Quote
PER0
Как пък ги получи тези проценти?
...
Тези проценти са в сила за нови договори (след февруари), дори и сега лесно може да се вдигне лихвата над 7.
Преди февруари условията бяха по-добри winking smiley. А има и по-изгодни депозити.
Никой не твърди че депозита е голямата далавера, ама добрите депозити продължават да са си леко над инфлацията.
За разлика от 99% от имотите, които не само са под инфлацията, ами са и дълбоко под нулата.

Ами точно за нови договори съм дал линка, къде са тия 8 и нещо, 9% ? 2 годишен свободен депозит съм посочил, ако е някакъв друг депозит дайте линк. Това, което виждам е, че последните 3 от 24 месеца вдигат лихвата от 7 на 10% за заблуда на врага, но тъй като депозита изтича скоро, това не се отразява кой знае колко на лихвата. Средна лихва 6,9%, с възможност да я вдигнеш до 7.1% ако внесеш основната сума в края на трети месец.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 11:36:12
avatar
Quote
PER0

Ами точно за нови договори съм дал линка, къде са тия 8 и нещо, 9% ? 2 годишен свободен депозит съм посочил, ако е някакъв друг депозит дайте линк. Това, което виждам е, че последните 3 от 24 месеца вдигат лихвата от 7 на 10% за заблуда на врага, но тъй като депозита изтича скоро, това не се отразява кой знае колко на лихвата. Средна лихва 6,9%, с възможност да я вдигнеш до 7.1% ако внесеш основната сума в края на трети месец.

Чета ви и се чудя- точно тия, дето твърдят че куп пари държат на депозит, да не са чели условията или да не са ги разбрали?eye popping smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 11:44:27
Quote
камелия
Quote
PER0

Ами точно за нови договори съм дал линка, къде са тия 8 и нещо, 9% ? 2 годишен свободен депозит съм посочил, ако е някакъв друг депозит дайте линк. Това, което виждам е, че последните 3 от 24 месеца вдигат лихвата от 7 на 10% за заблуда на врага, но тъй като депозита изтича скоро, това не се отразява кой знае колко на лихвата. Средна лихва 6,9%, с възможност да я вдигнеш до 7.1% ако внесеш основната сума в края на трети месец.

Чета ви и се чудя- точно тия, дето твърдят че куп пари държат на депозит, да не са чели условията или да не са ги разбрали?eye popping smiley

Питам бе Камелия, не мога да знам условията на всички банки и всички видове депозити в БГconfused smiley Не е задължително като имаш имоти да нямаш депозити, както и не е задължително като имаш депозити да нямаш имоти.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 11:56:43
avatar
Quote
PER0

Питам бе Камелия, не мога да знам условията на всички банки и всички видове депозити в БГconfused smiley Не е задължително като имаш имоти да нямаш депозити, както и не е задължително като имаш депозити да нямаш имоти.

Хубаво питаш, аз също следя с интерес, ама както виждам, нещо се разминават техните обяснения с това което откриваш.............а влогарите уж са специалисти по всичко..........
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 12:16:25
avatar
Ама, моля ти се! Те дори продават имоти , които ги нямат за да сложат на депозит, както твърди една голяма риба. От депозита няма голям смисъл видя се. Имота може да се обезценява в момента, но депозита никога не е бил на особена сметка, с изключение на последните две години когато бяха с няколко % доходност, но вече се върна нормалното положение инфлацията да го изяжда. Именно когато имаме умерена инфлация, това е знак,че поне на макрониво икономиката почва да изплува. Разбира се че е нормално човек да инвестира в няколко инструмента, но даването на пари на заем на банката и то за такива дълги периоди едва ли може да се нарече инвестиция. Примерно инвестицията в инвестиционен тип застраховка в момента носи 11-13% доходност, много повече и от най-рисковия депозит. Само, че влогарите, освен да плюят имотите, дори си нямат на представа за други финансови инструменти освен влога познат на баба и дядо.Само Додо 2 се престраши да пише за BIDU, но не казва на какви опции залага и с какъв падеж. Нито за очакванията му. Ако са бичи, купува ли пут опции и обратно ако са мечи. Само подхвърлени названия в пространството ей, така за спорта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход