Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 22:10:23
Ще ти го напиша с думи прости, като за тебе.
Имам си един влог, скромен, да кажем 50000лв.
Слагам го на един депозит - да кажем СД на ПИБ.
2 години си тегля по 280лв, всеки месец, вярно, дреболия, но някак си е приятно.
И накрая имам пак 50000.

Това ако съм на зор да тегля.

За същото време хората набили подобни кинти в апартамент губят 20-30% от стойността им. Това при условие, че: апартамента е завършен (ако е бил на зелено), докаран до някакъв приличен вид, и успеят да го дадат под наем, което не е сигурно (в случай че не живеят там).
И в случай, че не плащат безумните лихви по кредитите в момента.
Ако не са изпълнени тези благоприятни но несигурни условия - ситуацията е повече от осрана.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 22:24:23
avatar
Quote
Panther1
Ще ти го напиша с думи прости, като за тебе.
Имам си един влог, скромен, да кажем 50000лв.
Слагам го на един депозит - да кажем СД на ПИБ.
2 години си тегля по 280лв, всеки месец, вярно, дреболия, но някак си е приятно.
И накрая имам пак 50000.

Аз да ти отговоря с думи семпли: Инфлацийка за тия две години - 12% -6000лв. от тези твои 50 бона са безвъзвратно довиждане от стойността им. През това време изтеглените суми от теб като лихви са от порядъка на 6720лв. Като извадиш инфлацията, ти се получава 720лв шампионски влогарски доход за ДВЕ години. Тоест дал си временно за цели две години на банката да ти управлява 50 бона а получаваш чисто обидните 720 левчета колкото една средна заплатка. И то за ДВЕ години. Приличаш на богат!:}
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 22:47:22
Е щом ще си говорим културно, ще направим пак сметките по твоя светъл пример. Всичко е примерно и условно разбира се. Всяка прилика с реални лица и панеляци в Слатина е случайна.
Да кажем имаш една панелка в средно добър квартал, полузаконно открадната от държавата.
Примерно предлагали са ти 60 000 евро да ти я купят 2008, ама ти си ербап и цените ще растат вечно.
Имал си късмет дал си панеляка за 2 години на бедните влогари, на 200Е месечно, тва е плюс 4800 евро за 2 години.
За тея две години имаме инфлация както ти каза 12% - на 60 000 евро - та минус 7200 евро от инфлация
Приемаме, че нашего врата сривльото е добър човек, не ти е попилял апартамента и не те е набутал със сметките, та минуси нямаш.
И накрая идва най-сладкото - в момента за панеляка никой не дава повече от 40 000 евро. Или си на минус 20 000.

И ква излиза тя сметката:
+ 4 800 от наеми
- 7 200 инфлация
-20 000 обезценка
------------------------------
-(минус) 22400 еврака

Или за 2 години успешно губиш по близо илядо еврака на месец. Всеки божи месец. Еваларка, баце, ти си моя идол в живота!
Ама то така е с крадените пари/апартаменти - не водят до нищо добро, от мен да знаеш.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 22:54:34
avatar
Quote
Panther1
Е щом ще си говорим културно, ще направим пак сметките по твоя светъл пример. Всичко е примерно и условно разбира се. Всяка прилика с реални лица и панеляци в Слатина е случайна.
Да кажем имаш една панелка в средно добър квартал, полузаконно открадната от държавата.
Примерно предлагали са ти 60 000 евро да ти я купят 2008, ама ти си ербап и цените ще растат вечно.
Имал си късмет дал си панеляка за 2 години на бедните влогари, на 200Е месечно, тва е плюс 4800 евро за 2 години.
За тея две години имаме инфлация както ти каза 12% - на 60 000 евро - та минус 7200 евро от инфлация
Приемаме, че нашего врата сривльото е добър човек, не ти е попилял апартамента и не те е набутал със сметките, та минуси нямаш.
И накрая идва най-сладкото - в момента за панеляка никой не дава повече от 40 000 евро. Или си на минус 20 000.

И ква излиза тя сметката:
+ 4 800 от наеми
- 7 200 инфлация
-20 000 обезценка
------------------------------
-(минус) 22400 еврака

Или за 2 години успешно губиш по близо илядо еврака на месец. Всеки божи месец. Еваларка, баце, ти си моя идол в живота!
Ама то така е с крадените пари/апартаменти - не водят до нищо добро, от мен да знаеш.

Глупости.
Знаеш ли приказката за нероден Петко?
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 23:01:48
avatar
Quote
Panther1
Е щом ще си говорим културно, ще направим пак сметките по твоя светъл пример. Всичко е примерно и условно разбира се. Всяка прилика с реални лица и панеляци в Слатина е случайна.
Да кажем имаш една панелка в средно добър квартал, полузаконно открадната от държавата.
Примерно предлагали са ти 60 000 евро да ти я купят 2008, ама ти си ербап и цените ще растат вечно.
Имал си късмет дал си панеляка за 2 години на бедните влогари, на 200Е месечно, тва е плюс 4800 евро за 2 години.
За тея две години имаме инфлация както ти каза 12% - на 60 000 евро - та минус 7200 евро от инфлация
Приемаме, че нашего врата сривльото е добър човек, не ти е попилял апартамента и не те е набутал със сметките, та минуси нямаш.
И накрая идва най-сладкото - в момента за панеляка никой не дава повече от 40 000 евро. Или си на минус 20 000.

И ква излиза тя сметката:
+ 4 800 от наеми
- 7 200 инфлация
-20 000 обезценка
------------------------------
-(минус) 22400 еврака

Или за 2 години успешно губиш по близо илядо еврака на месец. Всеки божи месец. Еваларка, баце, ти си моя идол в живота!
Ама то така е с крадените пари/апартаменти - не водят до нищо добро, от мен да знаеш.

Математика учил ли си някога? Сериозно питам, щото изчисляваш едновременно обезценката на жилището + някаква инфлация която касае единствено сухата пара. Обезценката на реален актив, няма нищо общо с инфлацията която винаги е съизмерима с парите. Освен това искаш ли да ти напиша истинските сметки за въпросната панелка? Само ако много държиш ще ти го напиша. За начало ще ти кажа, че няма полузаконно. Или има законно или не. И сметките ти генерално се различават от истинските стойности. За разлика от теб, моите сметки са ТОТАЛ. Не подлежат на изменения щото са точни като швейцарски часовник.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 23:14:13
Остави хората да се радват на крупната, огромната за наши дни сума от 50000 лева. Цяла боксониера в Люлин-5 е това, не е шега работа.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 23:24:10
avatar
Quote
Imotko
Остави хората да се радват на крупната, огромната за наши дни сума от 50000 лева. Цяла боксониера в Люлин-5 е това, не е шега работа.

А, аз му давам реални сметки на влогари от форума, а той ми смята примерно. Примерно съм сигурен, че няма и тази сума, но се надява да я има за да тегли лихвата която е малко над минималната работна заплата на страната и по този начин си прави сметката да взима заплата, без да работи. Само, че като включим инфлацията, тогава всички влогари ги избива студена пот. Щото доскоро някои смелчаци от тях твърдяха, че има дефлация. Явно такива дето пазаруват само дъвки и билети за градския транспорт. Не вярвам да си истински субект в пазара и да твърдиш, че има дефлация вместо инфлация. Дори дъщеря ми по джобните които и давам усеща, че има инфлация! В инвестора един дето спорихме с него по икономически теми твърдеше че има дефлация и после се покри като къртица.:] Но там поне има икономисти. Тука няма. Тука са само BAD OMEN.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 23:26:43
Ама много се връзвате бре бацета. Ше рече човек че губите по илядо еврака на месец. *angel*
За имотко съм сигурен че са доста повече от илядо на месец загубите, той е пич и на дребно не играе - сигурно губи по десетки хиляди. Кой го знай колко яко се е набълбукал. winking smiley
А за "крупната" сума - тва е примерно, ве баце, аз моа и 10 пъти по толкоз да имам, па моа и 100 пъти по толкова да имам ... знаеш ли? *angel*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 01:17:03
avatar
Quote
sid 40
Quote
Panther1
Quote
Тинки Уинки
абе не мисля че ще ти разрешат да си теглиш лихвата всеки месец
Нямаш никакъв проблем да си теглиш определена сума всеки месец от свободен депозит на
ПИБ-а. Ако искаш - лихвата, ако искаш повече, както ти харесва.
Ще си тегли всеки месец ама не 9%, а двойно по-малко*angel*, което разделено на месечна база се получава следния велик влогарски доход: 0,4% от 1000лв., който е средностатистическия влогарски значи 4лв суха пара ще гуши влогаря всеки месец. Браво, още малко и ще достигне детските надбавки на едно мангале.:}

Това ми хареса - 9% на месец хич нямаше да е зле.....

Ако имам 100000 евро влог на 9% годишна лихва, то ако тегля всеки месец по 720 евро, накрая ще имам пак 100000 евро.
720 евро по 12 = 8640 евро или ефективната годишна лихва в този случай от 9% пада на 8.64%.

И, Тинки, какво значи "няма да ми дадат", в договора не пише, че трябва да се иска разрешение. "Свободен" значи, че може да се тегли когато някой си пожелае.

В примера на Panther1 за 50000 лева, ако е 9% лихвата за 1 година, може да се тегли на месец не 280 ами 360 лева и ще останат пак 50000 лева накрая. Тъй че sid 40 да си попромени сметките малко.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 01:41:11
avatar
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Quote
Panther1
Quote
Тинки Уинки
абе не мисля че ще ти разрешат да си теглиш лихвата всеки месец
Нямаш никакъв проблем да си теглиш определена сума всеки месец от свободен депозит на
ПИБ-а. Ако искаш - лихвата, ако искаш повече, както ти харесва.
Ще си тегли всеки месец ама не 9%, а двойно по-малко*angel*, което разделено на месечна база се получава следния велик влогарски доход: 0,4% от 1000лв., който е средностатистическия влогарски значи 4лв суха пара ще гуши влогаря всеки месец. Браво, още малко и ще достигне детските надбавки на едно мангале.:}

Това ми хареса - 9% на месец хич нямаше да е зле.....

Ако имам 100000 евро влог на 9% годишна лихва, то ако тегля всеки месец по 720 евро, накрая ще имам пак 100000 евро.
720 евро по 12 = 8640 евро или ефективната годишна лихва в този случай от 9% пада на 8.64%.

И, Тинки, какво значи "няма да ми дадат", в договора не пише, че трябва да се иска разрешение. "Свободен" значи, че може да се тегли когато някой си пожелае.

В примера на Panther1 за 50000 лева, ако е 9% лихвата за 1 година, може да се тегли на месец не 280 ами 360 лева и ще останат пак 50000 лева накрая. Тъй че sid 40 да си попромени сметките малко.

Сметките са ми абсолютно точни драги. Свободния депозит спрямо таблицата показва, че ако внесеш сума х и ако теглиш още първия месец от нея , годишната лихва ще е 5% от х. Разделено на 12 месеца, се получава 0,4% грамадна доходност. Ако депозита е средностатистическия влогарски депозит в размер на илядо лева, сметките са ми много точни в рамките на статистическата грешка , стойността на която ти толкова обичаш да разтягаш.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход