Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:14:52
avatar
Виж условията за внасяте и теглене на "Свободен депозит" и тогава пиши.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:21:47
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Казах, че ако грешката е 15%, то ако НСИ каже, че има ръст или спад под 15%, спокойно можеш да не го гледаш и да игнорираш НСИ. Пак не си разбрала, ама пишеш.

Стига ме занимава с глупости.
Щом си решил, че можеш нещо да игнорираш и да приемеш 15% за статистическа грешка, добре.
Аз само повтарям написаното от теб.

Пипи, статистическата грешка не се "приема", тя се изчислява и е различна в зависимост от извадката. Колкото е по-малка, толкова е по-голяма грешката. Изобщо несериозно е да се работи с извадка от 100 или под 100, НСИ го знаят, не им е приятно, но нямат избор - трябва да дават някакви числа. Вдигни телефона, обади им се и питай с колко оферти са сметнали средната цена за първо тримесечие и после си сметни колко е статистическата грешка, дадох ти връзка, там пише. Или то е на английски, а ти такива езици не употребяваш? Намери си го на български някъде и смятай. Докато не сметнеш и не ти стане ясно какво е статистическа грешка и че тя не се "приема", не се връщай. Че става като с 1000 обяви - тогава преди да се "извиниш", доста изписа.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:29:41
avatar
Quote
dodo2
Quote
камелия
Quote
dodo2
Казах, че ако грешката е 15%, то ако НСИ каже, че има ръст или спад под 15%, спокойно можеш да не го гледаш и да игнорираш НСИ. Пак не си разбрала, ама пишеш.

Стига ме занимава с глупости.
Щом си решил, че можеш нещо да игнорираш и да приемеш 15% за статистическа грешка, добре.
Аз само повтарям написаното от теб.

Пипи, статистическата грешка не се "приема", тя се изчислява и е различна в зависимост от извадката. Колкото е по-малка, толкова е по-голяма грешката. Изобщо несериозно е да се работи с извадка от 100 или под 100, НСИ го знаят, не им е приятно, но нямат избор - трябва да дават някакви числа. Вдигни телефона, обади им се и питай с колко оферти са сметнали средната цена за първо тримесечие и после си сметни колко е статистическата грешка, дадох ти връзка, там пише. Или то е на английски, а ти такива езици не употребяваш? Намери си го на български някъде и смятай. Докато не сметнеш и не ти стане ясно какво е статистическа грешка и че тя не се "приема", не се връщай. Че става като с 1000 обяви - тогава преди да се "извиниш", доста изписа.

Що лъжеш, че е 100 не мога да разбера?
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:40:36
avatar
Quote
dodo2

Пипи, статистическата грешка не се "приема", тя се изчислява и е различна в зависимост от извадката. Колкото е по-малка, толкова е по-голяма грешката. Изобщо несериозно е да се работи с извадка от 100 или под 100, НСИ го знаят, не им е приятно, но нямат избор - трябва да дават някакви числа. Вдигни телефона, обади им се и питай с колко оферти са сметнали средната цена за първо тримесечие и после си сметни колко е статистическата грешка, дадох ти връзка, там пише. Или то е на английски, а ти такива езици не употребяваш? Намери си го на български някъде и смятай. Докато не сметнеш и не ти стане ясно какво е статистическа грешка и че тя не се "приема", не се връщай. Че става като с 1000 обяви - тогава преди да се "извиниш", доста изписа.

Казах ти да не ме занимаваш с глупости.
Не ме интересува как и защо си решил, че 15% може да бъдат статистическа грешка.
Само те цитирах, престани да ме товариш със задължения да доказвам правотата ти.
Ти си направил заключението си на база на резултати от официално оторизиран източник.
Това са фактите, а аз не те обвинявам в нищо.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:43:19
avatar
Първо не си ме цитирала и второ, за да дискутираш нещо, първо осъзнай базата. В случая първо трябва да си изясниш математическото понятие "статистическа грешка" и да замениш явно досегашната си дефиниция, че това е някаква универсална константа около 2%, защото така си чула от предизборното студио smiling smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:45:26
avatar
Ама той лъже нагло не разбра ли? В агенцията по вписванията има регистрирани 61541 продажби за последното тримесечие на миналата година. А той казва че имало 120 сделки. 120 сделки може да е имала само една фирма. А методологията на НСИ е да вземат извадка от всички фирми или поне повечето.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:48:44
avatar
Урок 1: АВ != НСИ

АВ : Агенция по вписванията
!= : "е различно"
НСИ : Национален статистически институт
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:55:47
avatar
Quote
dodo2
Урок 1: АВ != НСИ

АВ : Агенция по вписванията
!= : "е различно"
НСИ : Национален статистически институт

Уроците ги преподавам аз- LESSON ONE- Както вече писах и не видя, методиката на НСИ е следната:
Наблюдението се базира на данни за реално сключени сделки (покупко-
продажби) на жилища, получени от фирми, осъществяващи посредническа дейност
при сделки с недвижими имоти. Данните дават възможност да се сравни общото
ценово изменение на жилищата за текущото тримесечие спрямо предходното, а също
така и за по-дълъг период


Дори да вземеш само извадка от цялостната статистика само на 50 по-голями фирми, можеш да обхванеш повече от 50% от сделките.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 14:57:58
avatar
Quote
dodo2
Първо не си ме цитирала и второ, за да дискутираш нещо, първо осъзнай базата. В случая първо трябва да си изясниш математическото понятие "статистическа грешка" и да замениш явно досегашната си дефиниция, че това е някаква универсална константа около 2%, защото така си чула от предизборното студио smiling smiley

Напротив, цитирала съм твое писание за съществуваща статистическа грешка от 15%.
И не дискутирам, а приемам без коментар.
Аз от тази материя не разбирам, така че нямам дефиниция, нито съм си заплюла любим %, който да приема за универсална константа.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 15:00:56
avatar
Quote
sid 40
Quote
dodo2
Урок 1: АВ != НСИ

АВ : Агенция по вписванията
!= : "е различно"
НСИ : Национален статистически институт

Уроците ги преподавам аз- LESSON ONE- Както вече писах и не видя, методиката на НСИ е следната:
Наблюдението се базира на данни за реално сключени сделки (покупко-
продажби) на жилища, получени от фирми, осъществяващи посредническа дейност
при сделки с недвижими имоти. Данните дават възможност да се сравни общото
ценово изменение на жилищата за текущото тримесечие спрямо предходното, а също
така и за по-дълъг период


Дори да вземеш само извадка от цялостната статистика само на 50 по-голями фирми, можеш да обхванеш повече от 50% от сделките.

Куку, вземи телефона, обади се в НСИ и питай, не предполагай! Аз това 120 за тримесечие не си го измислих, а го получих от НСИ. Така ще видиш колко е голяма разликата между розовите мечти и реалността.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход