Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 22:30:50
avatar
Quote
javcho
Quote
sid 40

Аз съм се интересувал като купувач на пут опции а Додо вероятно като продавач. Затова и изобщо ги спомена. Понеже си бос в материята, трябва много дълго да ти обяснявам емоционалните нагласи на продавача и купувача на пут опции. Само искам да ти подскажа, че няма черно-бели такива.
п.п. Скачаш ли в бас, че съм учил за опции и фючърси още през далечната 1994-та?

Продължаваш с глупостите. Дори да си го учил си преписвал или си платил за този изпит.

И никога не си търгувал опции. За да докажеш обратното, ето ти задачки като за човек учил 1-2 дена за опциите. Супер елементарни и опростени.



1.
Имаш опция с ВЕГА = -30

С колко ще и се промени цeната в $, ако implied volatility се качи с 2%?

2.
ТЕТА на опция е 50 при цена 1000$

Колко би трябвало да струва утре?

3.
При call опция с делта 0.5, цената на АКЦИЯТА се вдига с $1

С колко ще се промени и в каква посока цената на ОПЦИЯТА?



За 1-2 минути на ум трябва да се справиш, ама ме съмнява, щом още бъркаш пут и кол.

Ще ти дам и една сложна задача, може пък да ме изненадаш.

Каква е разликата между: да купиш call и да продадеш put, реално и двете са long, но разлика има.

Аз трябва да излизам. Утре ще погледна какви си ги сътворил.

За да не преписваш повече, ще ти цитирам само това, пък ти си прави тъпите сривльовски изводи където и колкото си поискаш. Давай задачи на малката си сестра, която ще ти признае, че е бременна от мен.

В тази сделка, купувачът на пут плаща пари авансово с цел намаляване на потенциалните загуби, ако пазарната цена на стоката се качва. По тази причина купувача смята, че пазарната цена ще се увеличи, но също така признава възможността, че цената може да падне и иска да зададе праг на бъдещите си потенциални загуби.
П.П. Заминавай веднага да прочетеш един вагон книги преди да си позволяваш да си кореспондираш с мен!!!!!!!!!!!!!!!!:g:



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 22:44 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 22:54:37
Quote
sid 40

В тази сделка, купувачът на пут плаща пари авансово с цел намаляване на потенциалните загуби, ако пазарната цена на стоката се качва. По тази причина купувача смята, че пазарната цена ще се увеличи, но също така признава възможността, че цената може да падне и иска да зададе праг на бъдещите си потенциални загуби.
П.П. Заминавай веднага да прочетеш един вагон книги преди да си позволяваш да си кореспондираш с мен!!!!!!!!!!!!!!!!:g:

Quote
sid 40

Пут опцията е право да продадеш даден актив на определена бъдеща дата на определена цена.
Купуването на пут опция може да се използва като защита от спадане на цените на базовия актив, или да се използва спекулативно при очакване цените на базовия актив да спадат, както и за много други стратегии.


Последно когато са качва или спада?

Оплете се яко. Този твой пут винаги печели. Бягай в Goldman Sachs и да те взимат на работа.

Пут арбитража на САХИБ ще го кръстиш и ще вземеш Нобелова награда за икономика и милиарди $ от пазарите.

Ще закъснея заради теб. Ама поне ме разсмиваш.

Много си смотан.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 22:59 от javcho.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 22:59:18
Да се задават конкретни задачи на душевно болен, умствено ограничен и тежко комплексиран форумен трол си е направо жестоко ;-).
Нито от гръцки букви отбира, нито е от кол, пут - всичкото му избива на фук ;-). Тъй като се замисля 94-та беше излезнал един потресаващ превод на книга за финансов инженеринг - то не бяха "арбитри" вътре...... Да не е чел по нея сахибта (което само по себе си би било постижените, понеже подозирам, че освен тоалетна хартия с вицове друго не прехвърля)? smiling smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 23:08:12
avatar
Quote
Winnetou
Да се задават конкретни задачи на душевно болен, умствено ограничен и тежко комплексиран форумен трол си е направо жестоко ;-).
Нито от гръцки букви отбира, нито е от кол, пут - всичкото му избива на фук ;-). Тъй като се замисля 94-та беше излезнал един потресаващ превод на книга за финансов инженеринг - то не бяха "арбитри" вътре...... Да не е чел по нея сахибта (което само по себе си би било постижените, понеже подозирам, че освен тоалетна хартия с вицове друго не прехвърля)? smiling smiley

Е, пак си спомняш нещо по-модерно от това да ядеш бизонско месо, като вожд на апачите. Ако не вярваш за опциите и фючърсите , искаш ли и ти бас, че съм го учил през гореспоменатата година? може да съм сбъркал една дума, но Джавчо, понеже си е сривльовски копой, орева орталъка. Лошо няма затова ЗАПЛАТА му дават. И освен това ПОМИАРА признава, че може купувача на пут да е БИК



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 23:12 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
23-04-2011 - 09:18:07
avatar
Quote
javcho



Ще закъснея заради теб. Ама поне ме разсмиваш.


Ти да не работиш нощна охрана? :} Това в червеното е спаднат. Ок*ok*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
23-04-2011 - 10:36:22
Quote
sid 40
И освен това ПОМИАРА признава, че може купувача на пут да е БИК

Къде я казвам тази глупост?

Ти даже не можеш да ги осмислиш тези 3 реда, които ги пускаш.

Ще ти го формулирам като за идиот.

call - печелиш при покачване на цената
put - печели от спад в цената

бик - очакваш покачване на цената
мечка - очакваш падане на цената

В едно изречение купуване на put и бик или купуване на сall и мечка - пълна глупост.

Сега ако не то разбереш значи си малоумен.

Върни се назад и прочети какви глупости пишеш.

Да не говориме, че никога не си търгувал опции. По простата причина, че обикновенно се иска сметка от 100 000$ при брокера и при повечето акции, за да можеш да търгуваш тяхните опции, трябва да притежаваш самите акции върху които са опциите.

Така че пиши си. Със всеки ред лъсваш, колко разбираш.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
23-04-2011 - 10:48:58
Quote
sid 40
Това в червеното е спаднат. Ок*ok*

Не е ОК. Човек не може да бърка тези понятия ако ги разбира.

Първия пост ти беше грешен.
После извади дефиницията, която доказваше, че си написал глупост.
После извади ГРЕШНА дефиниция.

3 пъти подред не може да сбъркаш, дори ако някога само си прочел една страничка на тема опции.

Да не говориме, че три реда не можеш да ги осмислиш.

И за да те объркам за в бъдеще още има и друг вариант на PUT.

PUT може и да се продаде, а не както ти писа купи и тогава това е позиция за спадане на цената.

buy call- очакваш повишение на цената
sell call- очакваш спад на цената
buy put- очакваш спад на цената
sell put- очакваш повишение на цената

Обаче има леки разлики между buy call и sell put или sell call и buy put

Абе къде съм тръгнал да обяснявам най-сложното нещо от пазарите, може би по трудност близко до ядрена физика, на слатински панелообитател и аз не знам.

Накратко ако в първия пост беше написал ПРОДАВАНЕ на ПУТ или КУПУВАНЕ на КОЛ при БИЧИ очаквания, щеше да си прав.

Quote
sid 40
Ако са бичи, купува ли пут опции и обратно ако са мечи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-23 10:49 от javcho.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
23-04-2011 - 10:55:35
Quote
сахиб
искаш ли и ти бас, че съм го учил през гореспоменатата година

Ако си на държавна работа може и да има значение кога и какво си учил. При всички други условия има значение какво си научил и разбрал. А от написаното то е близо до 0. Да не кажа че вероятно носи повече вреда отколкото полза.

Няма проблем да не е разбрал нещо човек (или да не знае). Обаче да ръсиш високопарно глупости, че и да упорстваш - иска се специализирана помощ в този случай.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
23-04-2011 - 11:13:18
avatar
Quote
javcho



sell put- очакваш повишение на цената



.
[/quote]


А това не е ли явно противоречие от това което ти си написал? Значи нямаше бичи очаквания при проданта на путове а ?
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
23-04-2011 - 11:17:33
avatar
Quote
javcho
Quote
sid 40

В тази сделка, купувачът на пут плаща пари авансово с цел намаляване на потенциалните загуби, ако пазарната цена на стоката спада. По тази причина купувача смята, че пазарната цена ще се увеличи, но също така признава възможността, че цената може да падне и иска да зададе праг на бъдещите си потенциални загуби.




ЗАПОМНИ ТОВА ИЗРЕЧЕНИЕ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ, ЩОТО ТОВА Е ДЕФИНИЦИЯТА ЗА ПУТ И ПОВЕЧЕ НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙ СЪС СЕБЕ СИ И БЪЛГАРСКИТЕ ТИ ИЗТОЧНИЦИ!

минишпиц написа:
PUT може и да се продаде, а не както ти писа купи и тогава това е позиция за спадане на цената.

За това наистина трябва жълта книжка. Ами на кой се продава бе аланкоооолу?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-23 11:39 от sid 40.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход