Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 15:14:32
avatar
Quote
dodo2
Quote
sid 40
Quote
dodo2
Урок 1: АВ != НСИ

АВ : Агенция по вписванията
!= : "е различно"
НСИ : Национален статистически институт

Уроците ги преподавам аз- LESSON ONE- Както вече писах и не видя, методиката на НСИ е следната:
Наблюдението се базира на данни за реално сключени сделки (покупко-
продажби) на жилища, получени от фирми, осъществяващи посредническа дейност
при сделки с недвижими имоти. Данните дават възможност да се сравни общото
ценово изменение на жилищата за текущото тримесечие спрямо предходното, а също
така и за по-дълъг период


Дори да вземеш само извадка от цялостната статистика само на 50 по-голями фирми, можеш да обхванеш повече от 50% от сделките.

Куку, вземи телефона, обади се в НСИ и питай, не предполагай! Аз това 120 за тримесечие не си го измислих, а го получих от НСИ. Така ще видиш колко е голяма разликата между розовите мечти и реалността.

Получил си грънци. Те точно на такива като теб ще разкрият методиката си с какво количество данни работят. :}:}:} И като се обади какво ги попита? Аз съм Додо 2, може ли да ми кажете вие с колко сделки изчислявате пазарните цени на жилищата? Ооооооооо ама разбира се г--н Додо 2, отдавна ви очаквахме да се обадите. Вие сте толкова известен с хаотичните си графики, че ще е удоволствие да работим с Вас!:}:}:}:}:}
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 15:21:41
avatar
Quote
камелия
Аз от тази материя не разбирам, така че нямам дефиниция, нито съм си заплюла любим %, който да приема за универсална константа.

Ще ти го обясня съвсем добронамерено и съм сигурен, че ще разбереш:

Имаш едно по-голямо множество (всички сделки за първо тримесечие) и едно по-малко множество (извадка).

Ако сметнеш нещо (примерно средно аритметично) на извадката и на цялото множество, логично е, че няма да съвпадат (освен ако не сме големи късметлии).

От тук, когато се направи нещо подобно, целта е от данните за извадката, да може се направи заключение за цялото множество, без да трябва да се преброи то цялото (в случая НСИ просто няма как да има данните за всички сделки).

Когато това се прави, винаги се казва, каква е статистическата грешка, при това при определена "вероятност".

Например, за нашия случай най-точно е така:
с вероятност 95% средната цена за София е 1750 +/- 150 или с други думи в интервала 1600-1900 лева.

Така казано съм сигурен, че разбираш проблематиката.

Логично е, ако се иска друга вероятност и интервалът ще е различен, примерно:
с вероятност 99% средната цена за София е 1750 +/- 250 или в интервала 1500-2000 лева.

Ако искаш да намалиш интервала, то ще намалиш и вероятността в твърдението, примерно:
с вероятност 50% средната цена за София е 1750 +/- 50 или в интервала 1700-1800 лева.

Колкото по-точно искаш да бъде (вероятността да клони към 100), толкова по-широк става интервалът.
Колкото е по-малка извадката, отклонението от действителността е с по-голяма вероятност, и тогава интервалът също става по-широк.

Обикновено се използват извадки от малко над 1000, защото при този брой, статистическата грешка става приемлива. При 100 тя е много голяма и безсмислена (примерно безсмислено е заключението, че цените в София са в интервала 1600-1900 лева, защото го знаем и без да правим статистическо изследване).

*drink1*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 15:24:37
avatar
Не искам да разбирам, как да ти обясня?
Мразя математиката, а статистиката- още повече.
Казала съм ти за зелето и свинското- за мен, това е статистиката.*drink2*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 15:45:34
avatar
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 16:17:09
avatar
Средни лихвени проценти за Свободен депозит в левове:

за целия период - 6.88%



Eх Додо 2 , Додо 2, като извадих инфлацията от 5.6 и получаваш 1.28% ГОЛЯМ доход
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 16:28:42
avatar
Ако тепърва си ръгам парите в банка, няма да е ПИБ, а другата, където е 8.5%. Обнови си сметките.
Аз лично за следващата година имам подписан един приличен договор и както казах лихвата за тази година ми е по-висока от 9%.

И не мога да разбера какво се опитваш да докажеш? Кое е по-голямо: 9% - 5.6% = 3.4% за "влогарите" или -10% - 5.6% = -15.6% за "собствениците на панелки, които ги смятат за активи"? Според мен разликата е 19% в полза на "влогарите".
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 16:34:14
avatar
Quote
dodo2
Ако тепърва си ръгам парите в банка, няма да е ПИБ, а другата, където е 8.5%. Обнови си сметките.
Аз лично за следващата година имам подписан един приличен договор и както казах лихвата за тази година ми е по-висока от 9%.

И не мога да разбера какво се опитваш да докажеш? Кое е по-голямо: 9% - 5.6% = 3.4% за "влогарите" или -10% - 5.6% = -15.6% за "собствениците на панелки, които ги смятат за активи"? Според мен разликата е 19% в полза на "влогарите".

В едно изчисление две лъжи. Лъжа първа - депозит от 9%. Лъжа две- спада не е 10%, а 4%.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 16:40:04
avatar
Ако ти е по-лесно да живееш, нека е лъжа.

Тук вече кой ли не те предизвиква на бас, та ако има начин да се сключи облог официално и нотариално си добре дошъл. Заложи 5 цифрена сума и съм насреща, че лихвата ми е над 9%. Понеже няма да имаш да ми платиш, ще ти продадем през ЧСИ панелката за 20000, така 10000 на мен, 10000 на теб, хем ще имаш и малко кеш да пипнеш да се порадваш какво е това.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 17:18:25
avatar
Quote
dodo2
Ако ти е по-лесно да живееш, нека е лъжа.

Тук вече кой ли не те предизвиква на бас, та ако има начин да се сключи облог официално и нотариално си добре дошъл. Заложи 5 цифрена сума и съм насреща, че лихвата ми е над 9%. Понеже няма да имаш да ми платиш, ще ти продадем през ЧСИ панелката за 20000, така 10000 на мен, 10000 на теб, хем ще имаш и малко кеш да пипнеш да се порадваш какво е това.

Ако ти е над 9% значи наистина си ги прибираш на 24-тия месец и две години не си видял обезценяващите ти парички, които си дал на банката на заем през цялото това време, докато инфлацийката схруска доходността напълно, щото скритата е доста над 6%.
Ако това ти е единствения доход, докато те хранят мама и тати, жал ми е за тебе.:cry:
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
21-04-2011 - 17:36:21
avatar
Стига си гадал - свободен депозит в ПИБ значи, че влогарят може да си тегли и внася по всяко време колкото иска, примерно всичко. Ти не четеш ли?
Аман от имбецили.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход