Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
24-04-2011 - 23:57:40
avatar
Quote
камелия
Quote
Брокеръ
Камелия, двамата с javcho сте регистрирани преди 4 години. Виж ти колко мнения имаш и колко той.
А сахиба се е откъснал далеч напред пред основната група в обиколката на глупостта!

И твоите постове са много, ама се криеш зад няколко ника.
А за мен е съвсем нормално да пиша повече от един ерген, пък и не съм милионерка като него и сие- дето уж се скъсват от живот с парите, дето не са дали за ипотека, пък по всяко време пълнят с писания форумите.:]

Явно, нещо здраво те гризе,но като плюеш по хората, няма да се излекуваш.Засега,все пак комуникираш във форума,лошо ще стане, когато всички те игнорират-ще станеш невидима.........
Обади ми се: GSM 0888958881
*sos*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 01:56:06
avatar
Quote
ludakrava
iavcho, трола че не разбира от деривати е повече от ясно, но и на теб са ти малко мътни нещата. Да не се обидиш но целия ви спор е доста комичен.

Весели празници *drink1*

Ти ли си трола, че не разбрах? Ако ти не си комичен, а трагичен, кажи каква търговия извършваш с опции2 Ако не кажеш, си царя на комедията! Луда крава дава акъл за опции, обаче виждала само зелена тревица. Хайде не бъди голословен! Мотивирай се.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 10:06:34
Quote
sid 40
Ти ли си трола, че не разбрах? Ако ти не си комичен, а трагичен, кажи каква търговия извършваш с опции2 Ако не кажеш, си царя на комедията! Луда крава дава акъл за опции, обаче виждала само зелена тревица. Хайде не бъди голословен! Мотивирай се.

ОК, отговарям ти - с опции търгувам четвърта година вече, но това едва ли те вълнува - човек може и 50 години да търгува и пак да е донор, а има и млади момчета, които и срещу мен да бягат пак не мога ги стигна *pardon*

иначе пак казвам - не се обиждайте, просто ми стана малко забавно как обърнахте темата от депозити към опции *beer*
искаш да се мотивирам - ето:
Вие двамата пишете не съвсем верни неща. На лонг маркет не че не се купуват путове, но е малко безмислено (особено за дребни инвеститори). Най-елементарната причина е че ако имаш дълга позиция (акции) и купиш путове с това действие на практика все едно купуваш колове на същия страйк, само дето даваш доста повече пари. Ясно че ти имаш предвид хеджиране на позиция, но хедж може да направиш и само от колове, няма проблем. Поста ти не е грешен като цяло - просто очевидно идва от човек който не се занимава с това...
явчо те контрира що годе на място но изведнъж споменава че за търговия с опшън акаунти трябвло сметка над 100к долара и съставянето на спредове (посочи бейр пут спред - абсолютно елементарен спред) за висш пилотаж. Еми на мен най-малката ми сметка е за малко над 3000 долара и има почти същите възможности за търговия като най-голямата. не е толкова до обем на сметката а до това да увериш брокера си че Знаеш какво правиш.
И така - видях аз сид40 да пише за опшъни а явчо (очеводно студент на който бг преподавателя му е казал неща за опшъните валидни за преди 20 години) да му отговаря, та ми стана забавно.
Сори за офтопика, искахте да се мотивирам - мотивирах се.

Хайде сега продължавайте за депозити, че ми е наистина интересно *drink1*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 10:35:43
Quote
ludakrava

явчо те контрира що годе на място но изведнъж споменава че за търговия с опшън акаунти трябвло сметка над 100к долараи съставянето на спредове (посочи бейр пут спред - абсолютно елементарен спред) за висш пилотаж.

не е толкова до обем на сметката а до това да увериш брокера си че Знаеш какво правиш.

Червеното го каза Сахиба. Не ми преписвай, моля те, чужди глупости.

Отделно никъде не съм казал, че 100 000$ са задължителни. Знам че става с и 3000$ за naked options при някой брокери.

Сумата която имах предвид е при специфични условия.

Ето ти един пример. Вярно, че е малко частен случай, но все пак изискванията са за над 100 000$. smiling smiley

[www.thinkorswim.com]

Requirements

Each account that requests portfolio margining will be reviewed and approved by our risk management department. Here is what you'll need to be eligible:

Available only to margin (non-IRA) accounts
Each account must have a net liquidating value of at least $125,000
Smaller accounts cannot be combined to meet the $125,000 requirement



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 10:45 от javcho.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 10:38:43
avatar
Е, какво да се продължава, всичко отдавна е казано ясно. За едни влога е най-здравата инвестиция на планетата, но това важи и за три поколения преди тях, които са нямали никаква възможност да оперират с парите си по друг начин. Ето ти търгуваш опции. Кефи ли те доходност от 6% средно годишно и ако е така, не си ли си изгубил цялото време в което търгуваш? При влога не си губиш времето, но замразяваш парите си. Най-големите гурута на срочния депозит си заключват парите по две години.
Все едно да си дадеш парите на заем за две години, без никаква лихва, щото инфлацията ги изяла, понякога и надминала, както вече отново се случва. И винаги го сравняват със загубите от цената на имота. Ами да си представим, че някой такъв влогар си купи имот след 2-3 години при нарастващ тренд. След 15-20 години, когато този имот го е превърнал в свой дом където живее семейството му по свой вкус, ако тръгне да се обезценява той какво ще направи? Да не би панически да продаде дома си? Абсурд! Такива мисли могат да минават през главата на хора с малко надраснали тийнейджърската възраст и сега си мечтаят и си бълнуват неща които в живота никога няма да станат.
Нещо повече, тука цари феномена на хора които нямат пари да си купят самобръсначка, но от време на време се изцепват как пътуват и/или работят навсякъде по света или че за да се занимаваш с инвестиране на нещо различно от депозит ти трябват сто бона. Иначе те влагат на депозити по 200, въпреки,че от 13 000 000 депозита едва 5000 са над тази сума. Клоуни, самотни ергени и фрустрирани личности може да мамят по този начин и да се наслаждават на предположението че са излъгали някой.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 10:47:22
Quote
sid 40
Е, какво да се продължава, всичко отдавна е казано ясно. ...

Прав си по принцип, но погледни от друг ъгъл - не всички хора имат бизнес идеи а и не на всички им стиска да рискуват. Затова аз не мисля, че като цяло депозита е лошо нещо - щом не знаеш какво да правиш по добре сложи си хилядата лева в банката, тя да ги даде на някой който знае къде да ги вложи, отколкото да ги набиеш в някое смехотворно бизнес начинание. Има си и пътници за влака на депозитите, но да се твърди че 6-7% лихва от депозит е манна небесна - айде на друг тия. Депозита просто ще те предпази да не загубиш от глупостта си.

явчо, объркал съм се за оня цитат, извини ме.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 10:52:05
avatar
Quote
Камито

Явно, нещо здраво те гризе,но като плюеш по хората, няма да се излекуваш.Засега,все пак комуникираш във форума,лошо ще стане, когато всички те игнорират-ще станеш невидима.........
Обади ми се: GSM 0888958881
*sos*

Нищо не ме гризе, по- скоро ти имаш проблем, щом непрекъснато си сменяш никовете, та дори не можеш да си измислиш нов, а плагиатстваш.
Може да стане съвсем лошо във форума, ако прогониш няколкото останали форумци, та да се шириш сам с никовете си. Ще станеш още по- видим, въпросът е, кой го интересува..............та и директен контакт да осъществи с теб.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 10:57:44
Quote
ludakrava
Quote
sid 40
Е, какво да се продължава, всичко отдавна е казано ясно. ...

Прав си по принцип, но погледни от друг ъгъл - не всички хора имат бизнес идеи а и не на всички им стиска да рискуват. Затова аз не мисля, че като цяло депозита е лошо нещо - щом не знаеш какво да правиш по добре сложи си хилядата лева в банката, тя да ги даде на някой който знае къде да ги вложи, отколкото да ги набиеш в някое смехотворно бизнес начинание. Има си и пътници за влака на депозитите, но да се твърди че 6-7% лихва от депозит е манна небесна - айде на друг тия. Депозита просто ще те предпази да не загубиш от глупостта си.

явчо, объркал съм се за оня цитат, извини ме.

То с такива знаещи като Сахиба е пълен форума и основно теми от рода "До кога ще ни ограбват банките","Очаква се ръст при имотите", "Двустайните се изчерпват" .......
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 11:02:40
avatar
Quote
камелия
Quote
Камито


..............та и директен контакт да осъществи с теб.

Може тарантулата да е объркала форума и да търси секс контакт.
Повечето други са го объркали с депозити. нет.

ludakrava:щом не знаеш какво да правиш по добре сложи си хилядата лева в банката.

Кравичке, може ли да ползвам цитата ти за подпис?
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 11:30:06
Quote
sid 40
Нещо повече, тука цари феномена на хора които нямат пари да си купят самобръсначка, но от време на време се изцепват как пътуват и/или работят навсякъде по света или че за да се занимаваш с инвестиране на нещо различно от депозит ти трябват сто бона. Иначе те влагат на депозити по 200, въпреки,че от 13 000 000 депозита едва 5000 са над тази сума. Клоуни, самотни ергени и фрустрирани личности може да мамят по този начин и да се наслаждават на предположението че са излъгали някой.

Давам една снимка от снощи, направена за слатинския панелообитател Сахиб.

Снимката е доказателство, какво са правили по същото време, някой от така неречените от него гащници, докато той е седял до 03.20ч самотен пред компютъра.

Едва ли че може да я оцени, защото ме съмнява да е имал досег с подобни изкушения.

Но мисля, че с помоща на google ще се справи. spinning smiley sticking its tongue out



НАЗДРАВЕ

[media.snimka.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 11:32 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход