Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 13:26:11
Quote
sid 40
Имота може да се обезценява в момента

Ако са бичи, купува ли пут опции и обратно ако са мечи.


Чудото стана след Иванов и Сахиб призна с половин уста, че цените падат.

Ще взема да повярвам в това, че по ВЕЛИКДЕН стават чудеса. smiling smiley

Остана ни само пунди и Svetlio да убедиме, ама нещо май изчезнаха.

Сахибе, защо коментираш неща, които едва ли 1000 човека в БГ разбират.

Къде си чул и ти за опции и коментираш. Пак се правиш, че разбираш а си толкова бос, че е смешно. Това което пишеш и излагация за всеки, който малко разбира от икономика. Дори за някой без допир да борсите.

Знеш ли изискванията за откриване на акаунт с достъп до опции? Ще ти се наложи да продадеш всичките имоти и пак може да не стигнат за сметка при най-добрите брокери.

Ети ти и един урок. Когато си бик или играеш на дълго значи, че очакваш ПОКАЧВАНЕ.

Какви опции трябва да купиш, защото не са ПУТОВЕ, както ти си мислиш?

И вземи излез малко навън. Само ти и камелия висите тук, при това хубаво време. Вземи от многото пари от наеми и отиди похарчи малко, за да помогнеш на българския бизнес. Тука си безполезен, само харчиш ток.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 14:26:49
avatar
Quote
javcho
Quote
sid 40

Пут опцията е право да продадеш даден актив на определена бъдеща дата на определена цена.
Купуването на пут опция може да се използва като защита от спадане на цените на базовия актив, или да се използва спекулативно при очакване цените на базовия актив да спадат, както и за много други стратегии.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 14:34 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 14:41:33
avatar
Quote
javcho

И вземи излез малко навън. Само ти и камелия висите тук, при това хубаво време. Вземи от многото пари от наеми и отиди похарчи малко, за да помогнеш на българския бизнес. Тука си безполезен, само харчиш ток.

Що бе, javcho, ти да не си на Луната в туй хубаво време?
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 14:46:22
avatar
Quote
камелия
Quote
javcho

И вземи излез малко навън. Само ти и камелия висите тук, при това хубаво време. Вземи от многото пари от наеми и отиди похарчи малко, за да помогнеш на българския бизнес. Тука си безполезен, само харчиш ток.

Що бе, javcho, ти да не си на Луната в туй хубаво време?

Усещах аз че Явчо ми пише от dark side of the moon. Може би затова са му толкова черни прогнозите. Както и на "вся остались сволоч краха".:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 14:47 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 20:04:44
Quote
камелия
Quote
javcho

И вземи излез малко навън. Само ти и камелия висите тук, при това хубаво време. Вземи от многото пари от наеми и отиди похарчи малко, за да помогнеш на българския бизнес. Тука си безполезен, само харчиш ток.

Що бе, javcho, ти да не си на Луната в туй хубаво време?

Не съм на луната, но щъкам напред-назад и това ми е второ мнение за днес.

Докато ти имаш 10 мнения от 11,30 до 17,00 лелче, които са през такива интервали показващи, че висиш тук нон-стоп.

Само Сахиб те бие с 13 мнения за днес, но неговите почват от 00,00 часа вчера, реално днес си ШАМПИОН по висене във форума.

ЧЕСТИТО
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 20:11:13
avatar
Quote
javcho

Не съм на луната, но щъкам напред-назад и това ми е второ мнение за днес.

Докато ти имаш 10 мнения от 11,30 до 17,00 лелче, които са през такива интервали показващи, че висиш тук нон-стоп.

Само Сахиб те бие с 13 мнения за днес, но неговите почват от 00,00 часа вчера, реално днес си ШАМПИОН по висене във форума.

ЧЕСТИТО

Ами, трябва да щъкаш, лелиното.
На мен, когато ми е било ред, съм щъкала.
Ако сега не го правиш, значи имаш проблем.
Проблем имаш и ако висиш всяка вечер във форума.:]
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 20:12:46
avatar
Quote
javcho
Quote
камелия
Quote
javcho

И вземи излез малко навън. Само ти и камелия висите тук, при това хубаво време. Вземи от многото пари от наеми и отиди похарчи малко, за да помогнеш на българския бизнес. Тука си безполезен, само харчиш ток.

Що бе, javcho, ти да не си на Луната в туй хубаво време?

Не съм на луната, но щъкам напред-назад и това ми е второ мнение за днес.

Докато ти имаш 10 мнения от 11,30 до 17,00 лелче, които са през такива интервали показващи, че висиш тук нон-стоп.

Само Сахиб те бие с 13 мнения за днес, но неговите почват от 00,00 часа вчера, реално днес си ШАМПИОН по висене във форума.

ЧЕСТИТО

Ти не си ли в прованса, като повечето шарани? Гледам драстично е спаднало участието. Май май всички са хукнали по родните краища.
А аз само софийските имоти не мога да си обиколя два дена. Няма справедливост на този свят.winking smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 20:18:24
Quote
sid 40
...но не казва на какви опции залага и с какъв падеж. Нито за очакванията му. Ако са бичи, купува ли пут опции и обратно ако са мечи.

Quote
sid 40
Купуването на пут опция може да се използва като защита от спадане на цените на базовия актив, или да се използва спекулативно при очакване цените на базовия актив да спадат

Сега кажи само според теб какво са бичи очаквания.

Според мен са за покачване, а не за спадане на цената.

Сахибе, пак си подочул нещо и както обикновенно не си разбрал.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 21:31:30
avatar
Quote
javcho
Quote
sid 40
...но не казва на какви опции залага и с какъв падеж. Нито за очакванията му. Ако са бичи, купува ли пут опции и обратно ако са мечи.

Quote
sid 40
Купуването на пут опция може да се използва като защита от спадане на цените на базовия актив, или да се използва спекулативно при очакване цените на базовия актив да спадат

Сега кажи само според теб какво са бичи очаквания.

Според мен са за покачване, а не за спадане на цената.

Сахибе, пак си подочул нещо и както обикновенно не си разбрал.

Аз съм се интересувал като купувач на пут опции а Додо вероятно като продавач. Затова и изобщо ги спомена. Понеже си бос в материята, трябва много дълго да ти обяснявам емоционалните нагласи на продавача и купувача на пут опции. Само искам да ти подскажа, че няма черно-бели такива.
п.п. Скачаш ли в бас, че съм учил за опции и фючърси още през далечната 1994-та?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 21:44 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
22-04-2011 - 22:24:20
Quote
sid 40

Аз съм се интересувал като купувач на пут опции а Додо вероятно като продавач. Затова и изобщо ги спомена. Понеже си бос в материята, трябва много дълго да ти обяснявам емоционалните нагласи на продавача и купувача на пут опции. Само искам да ти подскажа, че няма черно-бели такива.
п.п. Скачаш ли в бас, че съм учил за опции и фючърси още през далечната 1994-та?

Продължаваш с глупостите. Дори да си го учил си преписвал или си платил за този изпит.

И никога не си търгувал опции. За да докажеш обратното, ето ти задачки като за човек учил 1-2 дена за опциите. Супер елементарни и опростени.



1.
Имаш опция с ВЕГА = -30

С колко ще и се промени цeната в $, ако implied volatility се качи с 2%?

2.
ТЕТА на опция е 50 при цена 1000$

Колко би трябвало да струва утре?

3.
При call опция с делта 0.5, цената на АКЦИЯТА се вдига с $1

С колко ще се промени и в каква посока цената на ОПЦИЯТА?



За 1-2 минути на ум трябва да се справиш, ама ме съмнява, щом още бъркаш пут и кол.

Ще ти дам и една сложна задача, може пък да ме изненадаш.

Каква е разликата между: да купиш call и да продадеш put, реално и двете са long, но разлика има.

Аз трябва да излизам. Утре ще погледна какви си ги сътворил.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-22 22:26 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход