Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 11:39:26
avatar
Quote
javcho
Quote
sid 40
Нещо повече, тука цари феномена на хора които нямат пари да си купят самобръсначка, но от време на време се изцепват как пътуват и/или работят навсякъде по света или че за да се занимаваш с инвестиране на нещо различно от депозит ти трябват сто бона. Иначе те влагат на депозити по 200, въпреки,че от 13 000 000 депозита едва 5000 са над тази сума. Клоуни, самотни ергени и фрустрирани личности може да мамят по този начин и да се наслаждават на предположението че са излъгали някой.

Давам една снимка от снощи, направена за слатинския панелообитател Сахиб.

Снимката е доказателство, какво са правили по същото време, някой от така неречените от него гащници, докато той е седял до 03.20ч самотен пред компютъра.

Едва ли че може да я оцени, защото ме съмнява да е имал досег с подобни изкушения.

Но мисля, че с помоща на google ще се справи. spinning smiley sticking its tongue out



НАЗДРАВЕ

[media.snimka.bg]

Хе хееееееее, веселякоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, това ли ти беше трапезата на Великден???!!!
Коняци съм пил сигурен съм, когато си бил седял на бордюра и си си клател краката. Хенеси, Курвоазие и Реми мартин Луи ХІІІ са ми били ежедневие още преди 18 години. Френски и италиянски мастики бол- Рикар, Самбука, каквито сигурен съм не си и сънувал и даже не знаеш как се пият. :}:}:}

П.П. Понеже си ми го посветил, чакам да ми го пратиш в колет. Само да не се окаже чай, налят в празна бутилка от Хенеси, докато си разчиствал масите в заведението:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 11:44 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 11:48:44
Като обърнахте темата на инвестиране да се включа и аз като макар и лаик в тази област.Точно за това не търгувам с деривати (опции, фючърси и др.), а съм вложил около 30% от финансовите си активи в акции.Какви акции избирам-на практика съм откраднал част от основния портфейл на Бъркшир Хатауей-като гледам портретчето на преждепишещия знае какво е това, както предполагам и всеки уважаващ себе си инвеститор-пък бил той и лаик smiling smiley.Така че съм дълъг в така наречените дивидент-аристократи -(Coca Cola-KO),(Johnson&Johnson- JNJ),(Procter&Gamble-PG).Практически това са компании които е невъзможно да фалират.Добавил съм още 4 компании.Това са Macdonalds (MCD), Emerson Electric (EMR), ATT (T) i Reynolds American (RAI).Последните 4 ми донесоха доста сериозна доходност последната година, средно над 20%, без дивидентите.MCD i EMR също са дивидент аристократи.Преди години никога не съм имал депозити.Например Глаксосмитклайн (GSK) даваха 5.5%-6.5 доходност при 5 годишни облигации.Това е фармацевтичен гигант който също на практика няма как да фалира.След кризата заради огромния кеш който генерират и спирането на инвестиции много от тези компании пак издават облигации , но при много ниска доходност около 3.5-4.5%.Даже облигациите на Procter&Gamble (PG) в един момент бяха с по-ниска доходност от правителствените облигации на САЩ и Германия.Та останалия си кеш влагах основно в облигации на големи европейски компании, но след като открих че БГ-банки дават 7-8% лихва по депозит за мен е по-добре да ги държа на депозит с почти двойно по-голяма доходност.Когато това отмине ще започна лека-полека да се местя към облигации, но само в европейски компании, за да има разделяне на активите долар-евро.В други теми съм писал че е хубаво да се влага и в имот.Аз също съм го направил-имам и имот в България, който като част от активите ми не надхвърля 25%, броя го за инвестиционен, тъй като е нещо като втори дом, а имам и друг налседствен имот и като съвкупност повече от 40% не желея да имам в имоти.


п.п Аз съм инженер и си работя по специалността, в държавата която работих дълги години, е нормално хората с високи доходи да са и финансово грамотни за да си управляват парите, или ако са ги поверили на финансов брокер да знаят какво става, тъй като брокерските съвети много често не са най-добрите.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 11:55 от petrovbg.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 12:02:52
Quote
sid 40
Quote
javcho
Quote
sid 40
Нещо повече, тука цари феномена на хора които нямат пари да си купят самобръсначка, но от време на време се изцепват как пътуват и/или работят навсякъде по света или че за да се занимаваш с инвестиране на нещо различно от депозит ти трябват сто бона. Иначе те влагат на депозити по 200, въпреки,че от 13 000 000 депозита едва 5000 са над тази сума. Клоуни, самотни ергени и фрустрирани личности може да мамят по този начин и да се наслаждават на предположението че са излъгали някой.

Давам една снимка от снощи, направена за слатинския панелообитател Сахиб.

Снимката е доказателство, какво са правили по същото време, някой от така неречените от него гащници, докато той е седял до 03.20ч самотен пред компютъра.

Едва ли че може да я оцени, защото ме съмнява да е имал досег с подобни изкушения.

Но мисля, че с помоща на google ще се справи. spinning smiley sticking its tongue out



НАЗДРАВЕ

[media.snimka.bg]

Хе хееееееее, веселякоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, това ли ти беше трапезата на Великден???!!!
Коняци съм пил сигурен съм, когато си бил седял на бордюра и си си клател краката. Хенеси, Курвоазие и Реми мартин Луи ХІІІ са ми били ежедневие още преди 18 години. Френски и италиянски мастики бол- Рикар, Самбука, каквито сигурен съм не си и сънувал и даже не знаеш как се пият. :}:}:}

П.П. Понеже си ми го посветил, чакам да ми го пратиш в колет. Само да не се окаже чай, налят в празна бутилка от Хенеси, докато си разчиствал масите в заведението:}

Pics or it didnt happen.

Снимка, защото всеки може да пише каквото си иска.

100% бях сигурен, че това ще кажеш и това ми беше целта всъщност.

Сега да те видим как ще представиш доказателство.

Чакам си снимката пиши отдолу imoti.net.

Айде сега да те видим колко си сериозен и дали не лъжеш за всичко.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 12:26:36
Quote
petrovbg
Като обърнахте темата на инвестиране да се включа и аз като макар и лаик в тази област.Точно за това не търгувам с деривати (опции, фючърси и др.), а съм вложил около 30% от финансовите си активи в акции.Какви акции избирам-на практика съм откраднал част от основния портфейл на Бъркшир Хатауей-като гледам портретчето на преждепишещия знае какво е това, както предполагам и всеки уважаващ себе си инвеститор-пък бил той и лаик smiling smiley.Така че съм дълъг в така наречените дивидент-аристократи -(Coca Cola-KO),(Johnson&Johnson- JNJ),(Procter&Gamble-PG).Практически това са компании които е невъзможно да фалират.Добавил съм още 4 компании.Това са Macdonalds (MCD), Emerson Electric (EMR), ATT (T) i Reynolds American (RAI).Последните 4 ми донесоха доста сериозна доходност последната година, средно над 20%, без дивидентите.MCD i EMR също са дивидент аристократи.Преди години никога не съм имал депозити.Например Глаксосмитклайн (GSK) даваха 5.5%-6.5 доходност при 5 годишни облигации.Това е фармацевтичен гигант който също на практика няма как да фалира.След кризата заради огромния кеш който генерират и спирането на инвестиции много от тези компании пак издават облигации , но при много ниска доходност около 3.5-4.5%.Даже облигациите на Procter&Gamble (PG) в един момент бяха с по-ниска доходност от правителствените облигации на САЩ и Германия.Та останалия си кеш влагах основно в облигации на големи европейски компании, но след като открих че БГ-банки дават 7-8% лихва по депозит за мен е по-добре да ги държа на депозит с почти двойно по-голяма доходност.Когато това отмине ще започна лека-полека да се местя към облигации, но само в европейски компании, за да има разделяне на активите долар-евро.В други теми съм писал че е хубаво да се влага и в имот.Аз също съм го направил-имам и имот в България, който като част от активите ми не надхвърля 25%, броя го за инвестиционен, тъй като е нещо като втори дом, а имам и друг налседствен имот и като съвкупност повече от 40% не желея да имам в имоти.


п.п Аз съм инженер и си работя по специалността, в държавата която работих дълги години, е нормално хората с високи доходи да са и финансово грамотни за да си управляват парите, или ако са ги поверили на финансов брокер да знаят какво става, тъй като брокерските съвети много често не са най-добрите.

Като за хоби инвеститор е добре.

JJ и PG са прекалено еднакви. Можеш да си избереш само една, ще спестиш разходи.

Пропуснал си петрола и суровините, беше очевидно, че ще растат и като гледам колко си консервативен, не знам как не си влязъл там. Например Shell дават добър дивидент. Но вече е късно за съжаление.

Щом си инжинер погледни Intel дивидента е добър или CISCO. Но по-дългосрочно.

И отделно имай едно наум, че вече цените на всичко са височки и аз лично не виждам още много ръст, а паднето може да е сериозно. Долара е супер нисък вече, а почне ли да качва сериозно, маркета ще консолидира или ще е надолу. Ако качат лихвите, което е все по-вероятно, също надолу. Петрола наближи ли 150, също лошо.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 12:51:08
avatar
Quote
javcho
Quote
sid 40
Quote
javcho
Quote
sid 40
Нещо повече, тука цари феномена на хора които нямат пари да си купят самобръсначка, но от време на време се изцепват как пътуват и/или работят навсякъде по света или че за да се занимаваш с инвестиране на нещо различно от депозит ти трябват сто бона. Иначе те влагат на депозити по 200, въпреки,че от 13 000 000 депозита едва 5000 са над тази сума. Клоуни, самотни ергени и фрустрирани личности може да мамят по този начин и да се наслаждават на предположението че са излъгали някой.

Давам една снимка от снощи, направена за слатинския панелообитател Сахиб.

Снимката е доказателство, какво са правили по същото време, някой от така неречените от него гащници, докато той е седял до 03.20ч самотен пред компютъра.

Едва ли че може да я оцени, защото ме съмнява да е имал досег с подобни изкушения.

Но мисля, че с помоща на google ще се справи. spinning smiley sticking its tongue out



НАЗДРАВЕ

[media.snimka.bg]

Хе хееееееее, веселякоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, това ли ти беше трапезата на Великден???!!!
Коняци съм пил сигурен съм, когато си бил седял на бордюра и си си клател краката. Хенеси, Курвоазие и Реми мартин Луи ХІІІ са ми били ежедневие още преди 18 години. Френски и италиянски мастики бол- Рикар, Самбука, каквито сигурен съм не си и сънувал и даже не знаеш как се пият. :}:}:}

П.П. Понеже си ми го посветил, чакам да ми го пратиш в колет. Само да не се окаже чай, налят в празна бутилка от Хенеси, докато си разчиствал масите в заведението:}

Pics or it didnt happen.

Снимка, защото всеки може да пише каквото си иска.

100% бях сигурен, че това ще кажеш и това ми беше целта всъщност.

Сега да те видим как ще представиш доказателство.

Чакам си снимката пиши отдолу imoti.net.

Айде сега да те видим колко си сериозен и дали не лъжеш за всичко.

javcho
България, 30 Ноември, 1999г. Явно съм си кореспондирал с 12 годишно момче. Срам ме хвана!:-[

:}



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 13:18 от sid 40.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 13:25:31
Quote
sid 40
Quote
javcho
Quote
sid 40
Quote
javcho
Quote
sid 40
Нещо повече, тука цари феномена на хора които нямат пари да си купят самобръсначка, но от време на време се изцепват как пътуват и/или работят навсякъде по света или че за да се занимаваш с инвестиране на нещо различно от депозит ти трябват сто бона. Иначе те влагат на депозити по 200, въпреки,че от 13 000 000 депозита едва 5000 са над тази сума. Клоуни, самотни ергени и фрустрирани личности може да мамят по този начин и да се наслаждават на предположението че са излъгали някой.

Давам една снимка от снощи, направена за слатинския панелообитател Сахиб.

Снимката е доказателство, какво са правили по същото време, някой от така неречените от него гащници, докато той е седял до 03.20ч самотен пред компютъра.

Едва ли че може да я оцени, защото ме съмнява да е имал досег с подобни изкушения.

Но мисля, че с помоща на google ще се справи. spinning smiley sticking its tongue out



НАЗДРАВЕ

[media.snimka.bg]

Хе хееееееее, веселякоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, това ли ти беше трапезата на Великден???!!!
Коняци съм пил сигурен съм, когато си бил седял на бордюра и си си клател краката. Хенеси, Курвоазие и Реми мартин Луи ХІІІ са ми били ежедневие още преди 18 години. Френски и италиянски мастики бол- Рикар, Самбука, каквито сигурен съм не си и сънувал и даже не знаеш как се пият. :}:}:}

П.П. Понеже си ми го посветил, чакам да ми го пратиш в колет. Само да не се окаже чай, налят в празна бутилка от Хенеси, докато си разчиствал масите в заведението:}

Pics or it didnt happen.

Снимка, защото всеки може да пише каквото си иска.

100% бях сигурен, че това ще кажеш и това ми беше целта всъщност.

Сега да те видим как ще представиш доказателство.

Чакам си снимката пиши отдолу imoti.net.

Айде сега да те видим колко си сериозен и дали не лъжеш за всичко.

javcho
България, 30 Ноември, 1999г. Явно съм си кореспондирал с 12 годишно момче. Срам ме хвана!:-[

:}

Ти вече съвсем полудя.

Къде ги четеш тези неща.

84ти набор съм.

Дай линк.

И къде се бави снимката на отворен Луи 13.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 13:27 от javcho.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 13:35:54
Quote
javcho
Quote
petrovbg
Като обърнахте темата на инвестиране да се включа и аз като макар и лаик в тази област.Точно за това не търгувам с деривати (опции, фючърси и др.), а съм вложил около 30% от финансовите си активи в акции.Какви акции избирам-на практика съм откраднал част от основния портфейл на Бъркшир Хатауей-като гледам портретчето на преждепишещия знае какво е това, както предполагам и всеки уважаващ себе си инвеститор-пък бил той и лаик smiling smiley.Така че съм дълъг в така наречените дивидент-аристократи -(Coca Cola-KO),(Johnson&Johnson- JNJ),(Procter&Gamble-PG).Практически това са компании които е невъзможно да фалират.Добавил съм още 4 компании.Това са Macdonalds (MCD), Emerson Electric (EMR), ATT (T) i Reynolds American (RAI).Последните 4 ми донесоха доста сериозна доходност последната година, средно над 20%, без дивидентите.MCD i EMR също са дивидент аристократи.Преди години никога не съм имал депозити.Например Глаксосмитклайн (GSK) даваха 5.5%-6.5 доходност при 5 годишни облигации.Това е фармацевтичен гигант който също на практика няма как да фалира.След кризата заради огромния кеш който генерират и спирането на инвестиции много от тези компании пак издават облигации , но при много ниска доходност около 3.5-4.5%.Даже облигациите на Procter&Gamble (PG) в един момент бяха с по-ниска доходност от правителствените облигации на САЩ и Германия.Та останалия си кеш влагах основно в облигации на големи европейски компании, но след като открих че БГ-банки дават 7-8% лихва по депозит за мен е по-добре да ги държа на депозит с почти двойно по-голяма доходност.Когато това отмине ще започна лека-полека да се местя към облигации, но само в европейски компании, за да има разделяне на активите долар-евро.В други теми съм писал че е хубаво да се влага и в имот.Аз също съм го направил-имам и имот в България, който като част от активите ми не надхвърля 25%, броя го за инвестиционен, тъй като е нещо като втори дом, а имам и друг налседствен имот и като съвкупност повече от 40% не желея да имам в имоти.


п.п Аз съм инженер и си работя по специалността, в държавата която работих дълги години, е нормално хората с високи доходи да са и финансово грамотни за да си управляват парите, или ако са ги поверили на финансов брокер да знаят какво става, тъй като брокерските съвети много често не са най-добрите.

Като за хоби инвеститор е добре.

JJ и PG са прекалено еднакви. Можеш да си избереш само една, ще спестиш разходи.

Пропуснал си петрола и суровините, беше очевидно, че ще растат и като гледам колко си консервативен, не знам как не си влязъл там. Например Shell дават добър дивидент. Но вече е късно за съжаление.

Щом си инжинер погледни Intel дивидента е добър или CISCO. Но по-дългосрочно.

И отделно имай едно наум, че вече цените на всичко са височки и аз лично не виждам още много ръст, а паднето може да е сериозно. Долара е супер нисък вече, а почне ли да качва сериозно, маркета ще консолидира или ще е надолу. Ако качат лихвите, което е все по-вероятно, също надолу. Петрола наближи ли 150, също лошо.

Вярно е че съм доста консервативен.Да ти кажа честно PG ми е първата покупка на акции въобще още от 2002 съм там.Един доста дълъг период реинвестирах дивидента и акциите ми станаха доста.Това ми е най-добрата инвестиция от всичко което съм правил и като си правех наскоро ретроспекция открих че да си лонг в такъв силен блу чип е много печалившо.Просто се иска търпение.JNJ ми е любима акция защото съм там от края на 2008, хванах дъно и съм с добра възвращаемост.Иначе за петрола си прав и ужасно съжелявам, защото преди година и нещо ме съветваха да купя Chevron на 72$.Уникална компания с може би най-добрия баланс сред петролните компании.Общата им кредитна задлъжнялост е наполовина на 1-годишната им печалба, много добре диверсифицирана, добър мениджмънт, растящ висок дивидент и т.н.Сега обаче акцията е на 110$ и съм изпуснал влака.Говори се и за сплит, което още ще вдигне акцията.Ама няма да си пробвам късмета защото така без да искам налучках миналата година RAI и 1-2 месеца след като купих обявиха сплит и акцията изхвърча.Това ми е най-рисковия актив, но нарочно съм там е не във Филип Морис инт.,при който няма риск от дела.Иначе специалността ми е телекомуникации и за това съм в АТТ smiling smiley, но тук се прецеках защото Verizon също ще предлагат айфони и акцията им полетя и скочи доста повече от Т.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 13:39:56
Quote
sid 40
Quote
javcho
Quote
sid 40
Quote
palamud
ей пак офлудихте темата, ама модераторите трият избирателно нали...
това че някоя истина ще бъде офудена или изтрита тук, не означва, че не е истина smiling smiley
даже напротив означава, че още по-бързо ще стигне до повече хора ...

Коя истина точно, че парите на влог от две години за първи път се обезценяват по-бързо от инфлацията ли? И при това положение, кой е този луд, дето ще си продаде имота за да сложи обезценяващи се пари на депозит?

Сахибе, лихвата на взетата през последните години ЛИХВА, покрива с много разликата до инфлацията. winking smiley

Пример със занижени(не оптимални) показатели:

50 000лв х 8%= 4 000лв годишно

4 000 х 3(години) = 12 000лв за 3г

12 000лв х 8% = 960лв - само лихва на печалбата(лихвата) за 3те години

50 000лв х 2% = 1000лв

Ако си държал последните 3 години сума на депозит. В момента само капитализирането лихва ти носи 2% отгоре. И реално процента ти е 10.

Стига с тия 8%. В момента средната лихва е двойно по-ниска. Освен това аз не говоря за последните 3 години , а за сегашния момент в който депозита вече не само че не е никаква инвестиция, ами е покрит изцяло от инфлацията и тя го задминава. Така, че да говориш за доход от депозит, това не е никакъв доход, докато текущия доход от отдаване под наем си е напълно реален.

Какво точно означава "средна лихва". Това звучи меко казано глупаво! Всеки си избира банката и лихвите! Не ме интересуват лихвите на другите банки, ако Корпоративна търговска банка ми дава 8,5%. А май това е доста над нивата на инфлация! *beer*
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 14:09:01
Наш Сахиб разполага с МАЩАБНИ имоти и прибира цели 220 лв на МЕСЕЦ, ако е успял да го спазари.

Сахибе, само бутилката от снимката струва повече отколкото взимаш от наем за твоя имот за цял МЕСЕЦ.

Няма да си дочакам снимката май.

Давам магазин под наем в кв."Овча Купел"2 - 10кв. метра, до бл.32, в търговски център. 220 лв. dargamer@abv.bg



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-25 14:10 от javcho.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
25-04-2011 - 14:35:24
avatar
Не съм педофил, не контактувам с малолетни.
[webcache.googleusercontent.com]

Това твоите снимки ли бяха мойто момче?
Виж сега версията на която си промени рожденната дата преди половин час:
[javcho.snimka.bg]#

Като порастнеш през 2017г. ще си контактувам с теб живот и здраве. Дотогава може и да почнеш да употребяваш алкохол. Сега не бива. Снимай самоsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход