Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери vs ЧСИ *drink1*

Публикувано от okorosent 
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 18:37:50
avatar
Разбира се... то има една поговорка за лъжица лайно и каца мед, в случая с брокерите обемите са разменени. smiling smiley
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 21:06:03
преписана от някой наричащ себе си брокер, той от своя страна да се обади на брокера, от който я е преписал, а последния да се свърже със собственика, с който няма договор и съответно не си е договорил никакво възнаграждение предварително. Цялата тази схема натоварва цената, защото всеки по линията си гони възнаграждението и потърпевш в крайна сметка е единствено купувача, но ти това много добре го знаеш.
-----------------
Що така тези сложни схеми са ми непонятни, нещо много ти работи въображението ?! На всичкото отгоре "убиване на пазара", "какафония", "хаос", куп още определения, които нямат нищо, ама нищо общо с действителността, пазара си го има, върви си, всички участници в него си ги има, хората купуват и продават, брокерите си работят, кой добре, кой - не, вие тук непрекъснато си измисляте проблеми и естествено като видни разбирачи веднага сте готови да предложите решения, защо е всичко това ? Аз имам отговор, ама той хич не се харесва, затова ще го спестя.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 21:30:57
Извинявай, но вие българските брокери от някакво раздвоение на личноста ли страдате?
Нали всички сте против краденето на обяви и смятате, че е некоректна практика и както се вижда от една друга тема наричате такива АНИ 'помияри'?
Защо тогава не подкрепяте едно подобно предложение, да има санкции за подобно поведение?!
Ако може да ми кажеш нещо агрументирано по въпроса, иначе репертуара с нищо неразбирането и вървенето на пазара по мед и масло го знам smiling smiley
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 22:07:52
Извинявай, а вие, дето не сте брокери, от мания за величие ли страдате ? Помияри има, имало е и ще има и какво от това ? Ти си мислиш, че с някакъв закон ще промениш някой от помияр да стане непомияр ? Стига ревахте на чужд гроб, ето аз съм в този пазар от много, много време, видял съм какво ли не, когато се работи с хора освен, че е интересно, е и понякога гадно. А ти ако смяташ , че можеш да промениш човешката природа, пробвай, аз знам, че не мога.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 22:09 от dicho.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 22:30:12
Аз от мания за величие не страдам winking smiley, но ти пак не отговори на въпроса, затова ще ти го задам директно:
Ти против краденето на обяви ли си?
Смяташ ли, че то от самосебе си няма как да спре, освен ако не бъдат предвидени санкции в законова рамка?
В случай, че ти не го правиш има ли изобщо значение за теб дали има такава законова рамка?
Мислиш ли, че в държавите, където това е уредено са го направили, защото няма какво друго да правят?

Нашия пазар на НИ е доста млад в сравнение с този в други цивилизовани държави. За това ще се повторя за пореден път. Това, че сега се работи по някакъв начин и нещата се случват не прави този начин на работа перфектен, за да съществуват законови рамки във всички нормално развити държати, то значи има нужда от тях. Ти сам може да си направиш изводите защо и е въпрос на личен избор дали ще продължиш да се правиш на неразбиращ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 09:28:34
avatar
Дичо, кажи, ти против краденето на обявли си или не си?
Не е ли нормално да се уреди законово и да не ти крадат обявите, след като си на над 90% договори?
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 09:42:42
avatar
Баба Пена от Младост 4 продава боксониера. Тя е с остарели разбирания и пуска обяви във местен вестник и вестници за пенсионери. Няма нет, страхува се от подписване на договор/и с АНИ за съдействие. Аз съм купувач за подобен имот като неиния. Не ви познавам града и искам да си купя имот с АНИ, те да си свършат работата. Не чета местния ви вестник, нито пък пенсионерските подобни. "Брокер", има инфо за имота на бабата (взето по телефона, огледано на място, проверени документи), но няма договор с нея. Аз се изтипосвам в АНИ-то на "брокера" с питане за подобен имот. Поради липсата на договор с бабата трябва ли аз да бъда необслужен. Бабата продължава по старо му, аз си тръгвам без имот (от това АНИ). Така отивам в пет - шест АНИ-та и навсякъде среден пръст. С какво софийските АНИ-та ще ми помогнат да си купя имота, който го има на пазара, но някакви пикливи договори ми пречат да купя имота. Така губя аз, губи бабата, губи и "брокера". Само не ми казвайте: боксониерки в София хиляди, като не ти предложат тази на бабата, ще ти предложат десет други подобни.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-20 10:07 от bah.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 09:54:04
Естествено, че съм против краденето на обяви, не смятам обаче, че това може да се спре със закон. Като се спре преминаването на червено, тогава ще спре и това.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 10:02:17
bah, заповядай в офиса с телефона бабата и ще те обгрижим, ще купиш точно този имот.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
20-03-2011 - 10:30:58
Quote
bah
Баба Пена от Младост 4 продава боксониера. Тя е с остарели разбирания и пуска обяви във местен вестник и вестници за пенсионери. Няма нет, страхува се от подписване на договор/и с АНИ за съдействие. Аз съм купувач за подобен имот като неиния. Не ви познавам града и искам да си купя имот с АНИ, те да си свършат работата. Не чета местния ви вестник, нито пък пенсионерските подобни. "Брокер", има инфо за имота на бабата (взето по телефона, огледано на място, проверени документи), но няма договор с нея. Аз се изтипосвам в АНИ-то на "брокера" с питане за подобен имот. Поради липсата на договор с бабата трябва ли аз да бъда необслужен. Бабата продължава по старо му, аз си тръгвам без имот (от това АНИ). Така отивам в пет - шест АНИ-та и навсякъде среден пръст. С какво софийските АНИ-та ще ми помогнат да си купя имота, който го има на пазара, но някакви пикливи договори ми пречат да купя имота. Така губя аз, губи бабата, губи и "брокера". Само не ми казвайте: боксониерки в София хиляди, като не ти предложат тази на бабата, ще ти предложат десет други подобни.

Малей-мале! Какво да ти кажа за този слаб сценарий?! Бабата е "пич" и съзнателно или по вътрешен усет е изритала съвсем справедливо натрапниците -паразити АНИ-тата!
На бабата въобще не и трябва интернет за да си продаде успешно имота.
След като си е пуснала обява и ти си я видял,какъв ти е проблема да се свържеш лично или да пратиш Тъпото да свърши тая работа. Ако Тъпото /Сашето/ като агент държи да има договор за услугата от теб и от бабата разбира се,че няма да има сделка и ще го духа! Така тъпчовците -паразити блокират имотния пазар,защото са решили да цицат и от двете страни и обикновено засмукват две педи по-долу от "periferia mami" .:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход