Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокери vs ЧСИ *drink1*

Публикувано от okorosent 
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 08:39:01
Ако си постигнал наистина този %, за който говориш, то в твой интерес е едно подобно предложение, защото автоматично няма да могат да ти крадат обявите и съответно няма как някоя друга агенция да цъфне с клиент за НИ, с чийто собственик ти имаш договорни отношения.
---------------------
Позна. Почти. Случва се някоя АНИ да копира моя обява, с цел набиране на клиенти - купувачи, които когато им се обадят, те звънят на мен и си искат оглед.
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 08:43:41
avatar
Quote
Imotko
Quote
bah
dicho, познавам малко АНИ (с четири оферти) и месечни разходи 2.000 лв.

Тези 2000 лева за фризьор и маникюр ли отиват? А иначе това на двете дами явно им е хоби, защото за изкарване на пари и дума не може да става.

Запознахме се на маса, ......... както се казва в една реклама.
Разходи (според тях): осигуровки, офис под наем, СОТ, ток, сайт (домейн, хост), телефони, интернет, бензин, консумативи, реклама, счетоводство, ..... Едната стояла в офиса на телефон, другата търчала по огледи, на другия ден се сменяли. Оглеждали и проверявали всеки ден по един до два имота, но я документите не били таман, я продавачите били много, а те не можели да разговарят с всички. Търчали много, ама на празни обороти, ........... само проблеми. Не им е хоби, но "пълни права" имат на четири оферти.
Я се чудя, как ще забогатеят с четири оферти.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 08:52:34
Явно и те като някои хора тук си мислят, че това е фасулска работа и могат лесно да заработят ефективно. Кой знае, може пък да им потръгне. Понякога в тази работа късмета играе важна роля.
bah
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 09:59:09
avatar
Quote
dicho
Ако си постигнал наистина този %, за който говориш,...........
---------------------
Позна. Почти.

dicho, я лятото може да купувам боксониерка / гарсониерка в Софията.
Цена, възможно най-тънката (20-22.000), без първи и последен етаж.
Ако се обърна към теб, но ти нямаш такава оферта в твоят "%" , кво правим?
Да разбирам ли, че ме губиш като клиент?
Дали твоят стил на работа не е гъвкав?
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 11:30:16
Quote
фло
Агентите за посредничество с НИ по принцип трябва да се забранят със закон в България,ако не са регистрирани в адвокатска колегия! Имотите предмет на продажба трябва да се обявяват в общински информационен регистър,а сделките да се извършват само с посредничество на адвокат. Просто е и ефективно,честно и почтено! Ако продаваш недвижим имот и са ти платени данъците за него и няма тежести общината го вкарва в регистъра за продажби със описание и скица! Ако търсиш имот в дадена община посещаваш интернет страницата на регистъра и си избираш по обявените характеристики имот и се свързваш директно с продавача на дадения адрес за кореспонденция или упълномощаваш адвокат да свърши тази работа! Това е изхода от батака създаден от хилядите знайни и незнайни тарикати,наричани кой знае защо брокери! Така и ще се отвори пазара на НИ!
Разберете хора,че покупко -продажбата на недвижим имот трябва да се извършва от професионалисти и това са адвокатите! За целта трябва само едно изречение в Закона за адвокатурата да се добави,даже по-скоро няколко думи!

Мине, не мине, па изцепиш някоя простотия. И като си обявиш имота в общинката, после направо минаваш сделката по реална цена и се регистрираш по ДДС, да не забравиш.:] Това за адвокатите въобще няма да го коментирам, толкова е безсмислено.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 11:30 от Imotko.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 12:04:46
bah, да ми зададеш такива въпроси и да не знаеш отговорът ми, за мен е обидно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 12:09 от dicho.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 12:09:01
avatar
Quote
bah
Quote
brotarius
защо не сте съгласни с предложението ми, рекламирането на имот без изричното писмено съгласие на собственика му да подлежи на санкции, така както никой няма право да застрахова НИ, освен собственикът му.

Я продавам един имот и нямам нищо против която и да е агенция да ми докара купувач.
Я си сакам моите кинти, нека и тя си вземе неиното.
Сделка става когато сичките страни са доволни - нъл се подписваме я.
Дори си виждам имотът в разни сайтчета, ама я не се противя.
Важно е да дойде човекът с кинтити и да каже: кво правим ся оттук нататък.

Ей най-накрая нещо смислено ...
... естествено е, че няма значение дали Собственика на Имота ще си го продаде сам или
АНИ ще му доведе Купувач. Да не ползваш услугите на Агенции ОЗНАЧАВА само едно ---
да ограничиш собствените си шансове за продажба на имота. Защото не е тайна, че понякога
Агенциите идват с 'готови' клиенти, а също така не е тайна, че едба част от Купувачите
НЕ купуват без Агенции --- даже и да е 'директно от строителя'. Просто защото за тях АНИ
са гарант за почтена сделка. Ама Вие Уважаеми брокерофоби откъде ще го знаете това.
Нали на Вас цел в живота ви е да си продадете/купите сами или ако така не става да скокнете
брокера-тъпак ... ама то и това е до време ... щото днеска сте ура, а утре сте фани ме за к**а.
И за да не изляза брокерофил ще ви споделя нещо ... ней-много мразя прости, неграмотни и
некомпетентни брокери ... просто не мога да ги дишам ... затова и ги поставям на мястото им, а
именно на сергията за чушки и домати ... smiling smiley
Но просто се водя от житейската максима, че някой свърши ли ти работа, то трябва да си пълен
олигофрен или скот да не му платиш дължимото. Всеки работи за пари, на Вас хубаво ли ще Ви е
да Ви платят?

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 13:13:40
Quote
Imotko

Мине, не мине, па изцепиш някоя простотия. И като си обявиш имота в общинката, после направо минаваш сделката по реална цена и се регистрираш по ДДС, да не забравиш.:] Това за адвокатите въобще няма да го коментирам, толкова е безсмислено.

Imotko,не ми се вярва да не вдяваш в какво се състои предложението,затова ми се струва,че се правиш на мотика от меркантилност,щот се търкаш покрай някоя АНИ,която по дефиниция е сбор от мошеници!
Брокерите лъжат-мажат само и само да докарат момента за взимане на комисиона на предварителен договор! После страните изпадат най-често в амок,щото кухите лейки не са направили необходимите справки,например кадастър,задължения към енергоразпределителни дружества,В и К,задължения по наемни отношения,съпружеско състояние и редица други неща,да не ги споменавам и да отварям неделно училище за бели птици. При сделки с имоти ползвайте адвокат драги колеги! Не си губете времето и парите с брокери!

Колкото до общинския регистър на обявените за продажба жилища,то там цената не може да бъде друга освен стойността на данъчната оценка,а пазарната цена се договаря,като е ясно,че не може да бъде под стойността на данъчната оценка.Какъв ти е проблема при този случай?
Imotko,бях те определил като половин юрист,сега те позиционирам на 1/4 юристspinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 13:28 от фло.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 13:25:13
avatar
Quote
фло
Quote
Imotko

Мине, не мине, па изцепиш някоя простотия. И като си обявиш имота в общинката, после направо минаваш сделката по реална цена и се регистрираш по ДДС, да не забравиш.:] Това за адвокатите въобще няма да го коментирам, толкова е безсмислено.

Imotko,не ми се вярва да не вдяваш в какво се състои предложението,затова ми се струва,че се правиш на мотика от меркантилност,щот се търкаш покрай някоя АНИ,която по дефиниция е сбор от мошеници!
Брокерите лъжат-мажат само и само да докарат момента за взимане на комисиона на предварителен договор! После страните изпадат най-често в амок,щото кухите лейки не са направили необходимите справки,например кадастър,задължения към енергоразпределителни дружества,В и К,задължения по наемни отношения,съпружеско състояние и редица други неща,да не ги споменавам и да отварям неделно училище за бели птици. При сделки с имоти ползвайте адвокат драги колеги! Не си губете времето и парите с брокери!

Как да ползват Адвокат?!?
Адвоката ли ще им търси/предлага оферти?
Адвоката ли ще им рекламира имота?
Адвоката ли ще ги заведе на оглед?
Адвоката ли ще им дига телефона и ще им дава 24/7 инфо за имоти при това БЕЗПЛАТНО.
Адвоката ли ще им дава инфо за състоянието на пазара в даден темпорален отрязък ПРИ ТОВА БЕЗПЛАТНО?
Адвоката ли ще им прави пазарни оценки и ще им урежда кредити, ремонтно-строителни и довършителни дейности
при това БЕЗПЛАТНО?
Да изброявам ли още?


Адвоката ли ще прави всичко това ПИТАМ АЗ!

И последно Адвокатът идва, когато сте го забатачили съвсем да ви води имотните дела и да ви прибере
остатъка от париците. Айде със здраве smiling smiley*drink2*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Брокери vs ЧСИ *drink1*
19-03-2011 - 13:27:11
фло, ама ти настина ли си толкова ограничен ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход