Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 17:05:22
Quote
камелия

Ето тук ти е грешката!
Няма незаменими хора.
Природата вакум не търпи.
Никой не ги е гонил от тук, което не им е попречило да заминат.
Така че, отговорността дали да се върнат и решението, са пак само техни.
Вече питах, ще го направя пак- ако наистина парите, които вкарват тук, оказват толкова голямо влияние върху икономиката, как ще си обясниш факта- през 2010г. са пратили най- много пари, а потреблението е най- свито, цените най- високи?

Няма незаменими хора, така е. НО кой ще ги замени Камелия? Никой не ги е гонил, но подгони ли те глада оставяш патриотичните лозунги и си готов на всичко, не забравяй това. За пратените пари тук пише:

Емигрантите изпращат все по малко пари - 2010

и тук:

За 2009г емигрантските пари са намалели с 15% спрямо 2008

Хубаво прочети статията Камелия, пише и за качеството на предлаганите услуги, което непрекъснато пада:

Основните фактори за напускането на България са ниските доходи и лошото качество на публичните услуги. По данни на Евростат средната заплата у нас е 14 пъти по-ниска спрямо тази в страните от Западна Европа, отбеляза изпълнителният директор на "Отворено общество" Георги Стойчев


В края на миналата седмица от Инситута за пазарна икономика съобщиха, че българските емигранти са превели 700 млн. евро от средата на 2009 г. до средата на 2010 г., което е 30 на сто по-малко спрямо година по-рано.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 17:07 от PER0.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 17:16:25
Дали не очакваш, че ако се изтеглят парите от БГ, ще настъпи чудо, и БГ ще си бъде както едно време с развита тежка и лека промишленост? Това време вече отмина Камелия, няма го. Сега в БГ влизат (по малко или повече) пари отвън, срещу тях се внася съответната стока отвън за консумация, и се постига някакво равновесие. Спрат ли парите отвън, спира и вноса на стока. Ама вече няма какво да се пусне насреща, няма хладилници Мраз, няма телевизори Велико Търново. А каквото има случайно останало да се произвежда ще заминава навън, и пак ще стане както едно време що сърбите ни изкупуват сиренето, пък за нас няма.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 17:17:18
На маймуна ме направиха пак тези дни, този път от данъчното.

Пращат ми информацията за дължимите местни данъци на някакъв стар адрес. За да оправя проблема трябваше да отида на крака, и да попълня нова декларация за имота си - 2 часа загубих! А там операторката провери в базата и се оказа, че адресът всъщност е верен. На личната ми карта също е актуален.

По телефона се всвързах с тази която е компетентна и трябваше да чуя: "Какво ще стане ако всеки почне да се обажда да си оправяме грешките!?"

Как да ги накарам да си вършат работата? И после тази същата ще се обърне и ще ми каже да се изнасям като не ми харесва!
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 17:37:26
avatar
Quote
PER0

Няма незаменими хора, така е. НО кой ще ги замени Камелия? Никой не ги е гонил, но подгони ли те глада оставяш патриотичните лозунги и си готов на всичко, не забравяй това. За пратените пари тук пише:

Емигрантите изпращат все по малко пари - 2010

и тук:

За 2009г емигрантските пари са намалели с 15% спрямо 2008

Хубаво прочети статията Камелия, пише и за качеството на предлаганите услуги, което непрекъснато пада:

Основните фактори за напускането на България са ниските доходи и лошото качество на публичните услуги. По данни на Евростат средната заплата у нас е 14 пъти по-ниска спрямо тази в страните от Западна Европа, отбеляза изпълнителният директор на "Отворено общество" Георги Стойчев


В края на миналата седмица от Инситута за пазарна икономика съобщиха, че българските емигранти са превели 700 млн. евро от средата на 2009 г. до средата на 2010 г., което е 30 на сто по-малко спрямо година по-рано.
Биха били патриотични лозунги, ако не живеех тук и децата ми не бяха тук.
Питам се, дали не искаш в нещо да убедиш сам себе си?
Защото
- условията за всички бяха гадни.
- условията и сега за всички са тежки / не слагам в сметката ония 10%............/
- качеството на услугите не е било високо, не е по- ниско днес.
- доходите през 1996г. бяха по- ниски от дневната надница на западняците.

Виж в съседната тема, или в началото на тази, където се твърди точно обратното на това, което сега твърдиш-
че емигрантските пари са най- много през 2010г.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 17:50:22
Емиграцията е отлагане решаването на определени проблеми за друг път.Тези хора не могат да се справят с определени проблеми пред които ги е изправил живота и са решили че като избягат ще ги решат.Не няма да стане където и да отидеш проблемите ще си стоят докато не се научиш как да ги решиш
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 18:15:55
Ех, знаех си аз, че съм куражлийка. На първо време, ще съм спокойна. Перо, ще праща пари на близките си, с тях, ще идват при мен, да си купят туй-онуй. После с тез пари и аз ша си купя нещо друго, туй-онуй... Алъш-вериша ша въри. Ех, малко, но от сърце.

Ама, кат' ги прибере и тях... Ко' толкоз. Чай-шукарие, чатла-патла, ний сме. Ама не си мислете, че Айшето ще остане. Кой ша я рани, бе? И тя подир Перо. И оная, служителката, хаптекарката... да съ опраят, не мога и тях да мисля. Най-ногу, Перо и Петер, пак на тях да налетят там... :]

Пък ние тук с гайдите... абе я туристи ще се завъртят, я боб ша съ научим да фъргаме, ша им омайвами главити, и да харчааат, харчаааат. Ша съ обаждът да им пращат още пари за харчалък.

Сетиух съ ощи нящо. Ще прайм жарава и нестинарски танци по нея. Ония си мислят, чи ногу трудно, ма не е хич... На стъпка - 5 евро. Кат'кажат - много бе... да съ пробват, ако им стиска... :]

Пък дан' говорим, че тъй ша съ прочуйми, чи по тернета ша ни търсят, международно - да им казваме ко да праят - цените на имотити къде ша ходят - надолу ли, нагоре ли... Да чакат ли, да купуват ли...
Малеее, ша ги сбръчкаме, ви казвам... :]

И кат' е тъй, с тоз тернет, за ко да съ врем из хапартаментити. Ша работим по негу... Я, една фъзрожденска къща. Автентична -150 годишна. Само един тернет скорострелен, ни требе и... ша пичелим, пичелим... И природа, и въздух... чудо...
Демографския процес ли беши, как беши... следват, ма що не следват и тернета и имотите, ни знам... *huh*

Ша ги водим из пущиняците и ша им пускаме "Return to innocence"





Бе, ша опрайми и баланса, и фътрешния продукт ощи повичи... Тигърът на Балканити, не ами на цяла Европа... :]

moody smiley*pardon**bow**rose**drink1*
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 19:39:11
Quote
batko
Емиграцията е отлагане решаването на определени проблеми за друг път.Тези хора не могат да се справят с определени проблеми пред които ги е изправил живота и са решили че като избягат ще ги решат.Не няма да стане където и да отидеш проблемите ще си стоят докато не се научиш как да ги решиш

По-скоро е прехвърляне на горещия картоф от едни ръце в други. В края на краищата аз не съм длъжен да изплащам дълговете направен от Т.Ж. Луканов, Велчев, Станишев и прочее .... Да ги изплащат тези, които са си ги избирали.
В края на краищата - който е направил БГ такава каквато му се полага да я оправи - карма!
За това - оставете прасетата в кочината да се самоизядат, защото в противен случай сте заплашени от окаляне.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 19:41:21
avatar
Quote
PER0
Дали не очакваш, че ако се изтеглят парите от БГ, ще настъпи чудо, и БГ ще си бъде както едно време с развита тежка и лека промишленост? Това време вече отмина Камелия, няма го. Сега в БГ влизат (по малко или повече) пари отвън, срещу тях се внася съответната стока отвън за консумация, и се постига някакво равновесие. Спрат ли парите отвън, спира и вноса на стока. Ама вече няма какво да се пусне насреща, няма хладилници Мраз, няма телевизори Велико Търново. А каквото има случайно останало да се произвежда ще заминава навън, и пак ще стане както едно време що сърбите ни изкупуват сиренето, пък за нас няма.

Чудеса няма.
А равновесието не се постига, ако нищо не се произвежда. Видяхме го вече- толкова години продължаваме да стоим на последно място и по производства, и по заплати, заети само с внос, пазаруване и пак внос....
Само че, няма как да разбереш, защото ти вече си се предал. И си се уловил като удавник за сламка за парите на емигрантите. Не искаш да разбереш, че те са за техните близки- да си пазаруват за ежедневието.
За всички останали, парите идват от това, което сами изработят. И ако някой, въпреки трудностите, успее да вдигне производството на каквото и да е, пак ще бъде тукашен.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 20:22:02
Браво хъб, добре го каза оставете прасетата да се самоизядат. Пък след 30-тина години, Месембрия, Тракия и Македония да бъдат върнати на Еллада. Окаляните наследници на мръсните вложки бугари и на мазните лигави славяни ще отстъпят земите на законните им наследници - гърците.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 20:22:37
Тука ми се струва,че се бърка понятието емигрант и гурбетчия,това са две коренно различни групи хора.
1.Емигранта тръгва с една единствена цел да остане в избраната от него държава ,да се интегрира ,да плаща данъците си, и харчи заплатата си в държавата в която се намира.Той иска да има някакъв нормален живот,да работи и издържа семейството си и даде бъдеще на децата си.Със скромна за момента заплата от 1400-1500 евро няма как да стане хем да се храниш хем да остават пари за бг.
2.Гурбетчията е човек който отива някъде,живее скотски и събира стотиките.Имам познат който е избрал този начин на живот,човека дели квартира с мароканци,индийци, и всевъзможни маймуни,само и само да си купи АПАРТАМЕНТ в бг.И кво като имаш апартамент бе пич,като се лишаваш от всичко и живееш по зле от колкото аз едно време когато бях в бг moody smiley
Хора всякакви по света,всеки се бори за независимост и те така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход