Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къде отидоха парите на емигрантите

Публикувано от PER0 
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 12:03:32
"... ако някой по веригата не ги забие в банка. "

Тъй-тъй, и както са в банка какво? Тогава излизат от там под формата на кредити и пак се въртят. Във връзка с това, тези които гледат натрупаната сума по депозити и се облизват - хубаво е да имат пред вид че има-няма половината пари са на хора с единия крак навън. И това са хора, които знаят цената на тези пари - работили и рискували са за тях, и също така правят разлика между хубаво и лошо и няма да платят и цент за боклуци.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 12:21:13
avatar
Quote
ppetrov


И това са хора, които знаят цената на тези пари - работили и рискували са за тях, и също така правят разлика между хубаво и лошо и няма да платят и цент за боклуци.

Малко си противоречиш- та нали същите тези хора купуваха боклуците, наречени " ново строителство".
Нали пак те пращат тук пари, за да купуват боклуци роднините им.
Пак ще ти кажа- изхранваш собствените си роднини- даром никой от останалите в страната, не получава нищо.
Високомерието ти почва да ми става забавно.....
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 12:29:51
Камелия плаче за някакви чешмички...
А съм убеден, че един път не е премела пред дома си...
Ей така, по своя инициатива за да и е чистичко.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 12:40:42
avatar
Quote
hubb
Камелия плаче за някакви чешмички...
А съм убеден, че един път не е премела пред дома си...
Ей така, по своя инициатива за да и е чистичко.

А аз се убедих, че си дребна душица.
По държанието ти във форума.
По тъпите коментари на селска клюкарка.
Всъщност, тя е поне няколко степени над теб, защото оплюва минаващите покрай нея, а ти- хора които не познаваш.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 15:38:46
Още един пример искам да дам за "НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КЛИЕНТЪТ", защото виждам, че тук в БГ още се кара по социалистически (не навсякъде, но го има). Айде господине, ще купувате или не, че следващия чака.

Случаят е следния: Отивам в наша известна верига аптеки (подчертавам, верига, не някаква мини аптека). Подавам рецептата, но пропускам да отбележа, че едно от лекарствата не го искам. То е хапчета, не е с поръчка за приготвяне. Аптекарката изпълнява рецептата, и точно вече съм платил, се усещам, че това лекарство не ми трябва, при което веднага помолвам жената да го върне. Аз не съм го и пипнал, тъй като лекарствата са все още в торбичка зад щанда. Аптекарката отказва да го върне с мотива, че вече е чукнато в касата, при което аз отново я помолвам да канселира транзакцията. Имам известни познания в тази област, и знам, че това е технически възможно. Аптекарката отново отказва, след което аз си тръгвам раздразнен, въпреки че технически вината е моя. НО аз не съм "НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КЛИЕНТЪТ"

Какво би се получило ако съм в чужбина, защото съм бил, и ми се е случвало. Същата ситуация, аптекарката би канселирала транзакцията, би ми се ИЗВИНИЛА, за това че не ме е питала дали да изпълни цялата рецепта, и аз щях да съм "НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КЛИЕНТЪТ"

В първия случай излизам от аптеката напрегнат и раздразнен, във втория случай съм съвсем спокоен, и знам че когато ми се наложи да ида отново в аптеката няма да имам никакви колебания. Защото знам, че даже и да объркам нещо, нещата ще се оправят.

Разбираш ли Камелия, ако в БГ нещата си вървят по старому, емигрантите ще изтеглят не само парите си, но и родители. И тогава няма да имат и една причина да стъпят отново в БГ. Защото ако някой им каже: Вървете си откъдето сте дошли, ще го направят с чиста съвест. И тогава няма да има кой да ви вдига цените, както ти се изрази ( но си коригира поста) ПРОСТО НЯМА ДА ИМА НИЩО ПО МАГАЗИНИТЕ!!! Ако така ти харесва, моля......................................
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 15:57:21
avatar
Quote
PER0

Разбираш ли Камелия, ако в БГ нещата си вървят по старому, емигрантите ще изтеглят не само парите си, но и родители. И тогава няма да имат и една причина да стъпят отново в БГ. Защото ако някой им каже: Вървете си откъдето сте дошли, ще го направят с чиста съвест. И тогава няма да има кой да ви вдига цените, както ти се изрази ( но си коригира поста) ПРОСТО НЯМА ДА ИМА НИЩО ПО МАГАЗИНИТЕ!!! Ако така ти харесва, моля......................................

Ето тук ти е грешката!
Няма незаменими хора.
Природата вакум не търпи.
Никой не ги е гонил от тук, което не им е попречило да заминат.
Така че, отговорността дали да се върнат и решението, са пак само техни.
Вече питах, ще го направя пак- ако наистина парите, които вкарват тук, оказват толкова голямо влияние върху икономиката, как ще си обясниш факта- през 2010г. са пратили най- много пари, а потреблението е най- свито, цените най- високи?
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 16:29:19
Quote
камелия
Quote
PER0

Разбираш ли Камелия, ако в БГ нещата си вървят по старому, емигрантите ще изтеглят не само парите си, но и родители. И тогава няма да имат и една причина да стъпят отново в БГ. Защото ако някой им каже: Вървете си откъдето сте дошли, ще го направят с чиста съвест. И тогава няма да има кой да ви вдига цените, както ти се изрази ( но си коригира поста) ПРОСТО НЯМА ДА ИМА НИЩО ПО МАГАЗИНИТЕ!!! Ако така ти харесва, моля......................................

Ето тук ти е грешката!
Няма незаменими хора.
Природата вакум не търпи.
Никой не ги е гонил от тук, което не им е попречило да заминат.
Така че, отговорността дали да се върнат и решението, са пак само техни.
Вече питах, ще го направя пак- ако наистина парите, които вкарват тук, оказват толкова голямо влияние върху икономиката, как ще си обясниш факта- през 2010г. са пратили най- много пари, а потреблението е най- свито, цените най- високи?

Парите заминават за скъпоценните ипотеки.Работят извън страната за да платят дъ прешъс/безценото/ на банаката ,която от своя страна същите тези пари ги изкарва пак зад граница. А на нас ще ни останат купчина тухли и бетон, без да сме се възползували от кредитния бум за създаването на поне малко експортно ориентирано производство.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 16:33:41
Quote
камелия

Ето тук ти е грешката!
Няма незаменими хора.
Природата вакум не търпи.
E тука си много права. Аз даже знам какво ще запълни вакуума за който говориш. Едни мургави наши сънародци дето разграбиха един изоставен завод в Казанлък за часове, а преди малко повече време в Ямбол бяха започнали да свалят арматурата от блока в който живееха за да я предават за вторични суровини. :]
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 16:41:44
avatar
Quote
steppenwolf

E тука си много права. Аз даже знам какво ще запълни вакуума за който говориш. Едни мургави наши сънародци дето разграбиха един изоставен завод в Казанлък за часове, а преди малко повече време в Ямбол бяха започнали да свалят арматурата от блока в който живееха за да я предават за вторични суровини. :]

На какво толкова се радваш, не знам?
Ако ти стиска, ще останеш, че да не се случи.
Ако нямаш куража, ще хванеш по света. Сега поне, това не е проблем- границите са отворени.
Re: Къде отидоха парите на емигрантите
16-02-2011 - 16:49:00
Здравейте,

Ама защо темата е с такова заглавие? Да не би емигрантите да са спрели да пращат пари? Ако това е така много бих се радвал, но уви емигрантите все още носят 1/2 от българите на гърба си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход