Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 01:37:31
avatar
Ухаа, мисля да се кандидатирам за тази работа:


Агент на недвижими имоти на твърда заплата
Ние сме компания с изградено име в сферата на имотите под наем в София.
Ние предлагаме:
- Приятна и комфортна работна среда.
- Свеж и приятелски настроен колектив.
- Служебен телефон и поемане на всички съпътстващи дейността на агента
разноски.
- Твърдо стартово възнаграждение от 600 лв.


P.S. Мисля, че разминаването между това, което аз съм казал и това в НСИ е, че аз говоря за нето, а там вероятно е бруто?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
01-04-2011 - 10:49:36
Апартаментите в центъра на ***** се продават на най-високи стойности. Това показват данните на две местни агенции, до които се допитахме.

По информация на ***** двустайните тухлени жилища в центъра се търгуват средно за 650 евро на кв. метър. Тази информация се потвърждава и от агенция *****. При новото строителство в център обаче нивата падат до 450-550 евро на квадрат.

Високи цени държи и разположеният близо до ***** кв. “*****”. Тухлените жилища там се продават за 550-600 евро на кв. метър. Панелните апартаменти в “*****” струват средно по 350 евро на квадрат. Същият тип имоти в кв. “*****” вървят по 400 евро на кв. метър.

***** - на това място може да стои прозиволен град в условията на свъхпредлагането, на което сме свидетели в момента. Публична тайна е, че стоителството във всяка точка на България излиза почти еднакво скъпо и цените, които виждате гарантират една доста добра печалба.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
01-04-2011 - 13:54:19
Quote
greenbul

***** - на това място може да стои прозиволен град в условията на свъхпредлагането, на което сме свидетели в момента. Публична тайна е, че стоителството във всяка точка на България излиза почти еднакво скъпо и цените, които виждате гарантират една доста добра печалба.

Зимайте и стройте, за кво чакате големия срив. Парцели колкото щеш. Ще изкарате доста добра печалба.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
08-04-2011 - 00:08:45
Quote
PER0
Quote
greenbul

***** - на това място може да стои прозиволен град в условията на свъхпредлагането, на което сме свидетели в момента. Публична тайна е, че стоителството във всяка точка на България излиза почти еднакво скъпо и цените, които виждате гарантират една доста добра печалба.

Зимайте и стройте, за кво чакате големия срив. Парцели колкото щеш. Ще изкарате доста добра печалба.

Е, те това с печалбата не го разбрах. Печалба има само ако успееш да реализираш стоката си по-скъпо то това което си дал за нея*pardon*, а ако не успееш да я реализираш въобще - печалба няма, а загубата ти е сигурна.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 00:10 от Бай Пешо1.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
08-04-2011 - 01:27:51
Quote
Бай Пешо1
Quote
PER0
Quote
greenbul

***** - на това място може да стои прозиволен град в условията на свъхпредлагането, на което сме свидетели в момента. Публична тайна е, че стоителството във всяка точка на България излиза почти еднакво скъпо и цените, които виждате гарантират една доста добра печалба.

Зимайте и стройте, за кво чакате големия срив. Парцели колкото щеш. Ще изкарате доста добра печалба.

Е, те това с печалбата не го разбрах. Печалба има само ако успееш да реализираш стоката си по-скъпо то това което си дал за нея*pardon*, а ако не успееш да я реализираш въобще - печалба няма, а загубата ти е сигурна.

Ами учудвам се при една гарантирана добра печалба според думите на греенбул, той не се възползва от възможността да строи и направи пари, при това в произволен град. Според него това е една много печеливша ниша на пазара и при познанията които има е престъпление да стои със скръстени ръце и да се надява на чудо да смъкне цените наполовина, вместо да се хване и да строи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 01:29 от PER0.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
16-05-2011 - 17:13:55
Да си вдигна любимата тема, за да не вземе да изчезне много назад.

Минаха 6 месеца и сега е момента на равносметка и на евентуално актуализиране на прогнозите.

От двамата с прогнози за ръст (OwnerBG и Сахиб), втория май се предаде.

Аз си поддържам мнението за 10-20% спад.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-16 17:16 от javcho.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
16-05-2011 - 18:13:05
avatar
в края на 2011 (10 декмври) по графиката на имоти нет 450Е
реално и по-малко smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
16-05-2011 - 19:07:11
avatar
Quote
greenbul
Апартаментите в центъра на ***** се продават на най-високи стойности. Това показват данните на две местни агенции, до които се допитахме.

По информация на ***** двустайните тухлени жилища в центъра се търгуват средно за 650 евро на кв. метър. Тази информация се потвърждава и от агенция *****. При новото строителство в център обаче нивата падат до 450-550 евро на квадрат.

Високи цени държи и разположеният близо до ***** кв. “*****”. Тухлените жилища там се продават за 550-600 евро на кв. метър. Панелните апартаменти в “*****” струват средно по 350 евро на квадрат. Същият тип имоти в кв. “*****” вървят по 400 евро на кв. метър.

***** - на това място може да стои прозиволен град в условията на свъхпредлагането, на което сме свидетели в момента. Публична тайна е, че стоителството във всяка точка на България излиза почти еднакво скъпо и цените, които виждате гарантират една доста добра печалба.

Като се гарантира висока печалба, а ти си наясно с нещата, защо ли не си спретнеш едно кокетно блокче, пък да се отделиш най- сетне, пък да припечелиш хубаво, пък да постнеш снимки от блока- еталон, та да изпълниш със съдържание думите в подписа си?smoking smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
16-05-2011 - 20:19:32
Quote
камелия
Quote
greenbul
Апартаментите в центъра на ***** се продават на най-високи стойности. Това показват данните на две местни агенции, до които се допитахме.

По информация на ***** двустайните тухлени жилища в центъра се търгуват средно за 650 евро на кв. метър. Тази информация се потвърждава и от агенция *****. При новото строителство в център обаче нивата падат до 450-550 евро на квадрат.

Високи цени държи и разположеният близо до ***** кв. “*****”. Тухлените жилища там се продават за 550-600 евро на кв. метър. Панелните апартаменти в “*****” струват средно по 350 евро на квадрат. Същият тип имоти в кв. “*****” вървят по 400 евро на кв. метър.

***** - на това място може да стои прозиволен град в условията на свъхпредлагането, на което сме свидетели в момента. Публична тайна е, че стоителството във всяка точка на България излиза почти еднакво скъпо и цените, които виждате гарантират една доста добра печалба.

Като се гарантира висока печалба, а ти си наясно с нещата, защо ли не си спретнеш едно кокетно блокче, пък да се отделиш най- сетне, пък да припечелиш хубаво, пък да постнеш снимки от блока- еталон, та да изпълниш със съдържание думите в подписа си?smoking smiley

Защото нямам нужното образование.
Защото нямам нужния опит.
Защото и представа си нямам от къде да започна.
Защото не знам колко да плащам на доставчиците, така че да мога да предложа конкурентна цена.
Защото не знам колко да плащам на работниците за да постигна конкурентна цена и как да ги подбера, че да си свършат качествено работата.

Проблемът на новото строитество е, че то се направи от хора които са толкова тъпи, че дори не знаят, че не знаят нещата които аз съм изброил. Съответно себестойността им излезе 400-500 евро и като сметнеш лихвите и че клиентите в момента зпочват да говорят едва след 30% отстъпка, положението им никак не е розово.

Аз обаче съм уважаван експерт в друга област и за труда си получавам нормално заплащане. Проблемът ми е, че имам среден интелект и отказвам да компенсирам загубите на тези, които не притежават такъв. Ето защо съм склонен да плащам нормални цени, независимо от некомпетентността на строителния инвеститор, който не е имал достатъчно в канчето, че да реализира конкурентен за пазара проект.

Да са си правили сметката по-добре. Не е казано, че в бизнеса всеки печели. Който умее, печели, който не умее продава на загуба. В момента могат да се намерят предприемчеви българи, които и на 350 евро квадрата да реализрат прилична печалба. Те бяха изместени от всякакви дилетанти поради наличието на чудовищен имотен балон, предполагащ че винаги ще има балъци дето да се пробват за 30 години напред само и само да им гарантират печалба.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
16-05-2011 - 20:48:31
Quote
greenbul
...
Защото нямам нужното образование.
Защото нямам нужния опит.
Защото и представа си нямам от къде да започна.
Защото не знам колко да плащам на доставчиците, така че да мога да предложа конкурентна цена.
Защото не знам колко да плащам на работниците за да постигна конкурентна цена и как да ги подбера, че да си свършат качествено работата.
...

Е, добре де!
Като не ги знаеш всичките тези неща, как направи сметката на строителите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход