Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 10:13:32
Quote
Imotko

ПП. Да се оплача - нови книги не си харесвам; телевизия не гледам - мачове няма; никой не ме покани на гости, да не съм луд аз да ги каня; не ми се пие сам, и затова се забавлявам с форума.
Надраве на всички, ще преразгледам последната точка преди лягане.

you FAIL at life
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 13:06:18
Егати глупостите!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 14:32:05
avatar
Quote
др. Иванов
Егати глупостите!

За София за 6 месеца броят на обявите е нарастнал:
- в imoti.net - с 60%
- в imоt.bg - с 20%

От 01.01.2010 (14 месеца) обявите са нарастнали съответно:
- в imoti.net - с 150%
- в imоt.bg - с 43%

Ето и за другите градове, увеличение за последните 6 месеца на обявите в imоt.bg:
- Варна - с 35%
- Бургас - с 16%
- Пловдив - с 48%

:]
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 14:49:23
Това, а и много други неща прочетох на диагонал и ги охарактеризирах с "Егати глупостите"!

През 2008 г. съм дал минимални цени на масовото ново строителство - между 700 и 800Е/м2, а в момента са

Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Град: София
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент
Средна цена на имотите в извадката 76585.39 евро
Средна цена на кв.м: 835.1 евро

Какви ще са цените в края на годината? Кои цени? Цените на съдия изпълнителите, които винаги са били много по-ниски от пазарните, на новото строителство, на изпадналите панелки, където ти трябват 150-180Е/м2 за да го направиш като новото или на кое? Защото цените по принцип никой не интересуват, и за 50Е/м2 да ми дават в Столипино няма да купя, а има места в София където и 2000 да даваш ще ти се смеят.
От доста време почти всеки ден имам работа със съдия изпълнители и това, което виждам е, че окачените при тях обяви рязко намаляха в рамките на 5-6 месеца. Може при други да са се увеличили, но това ми прави впечатление.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 15:33:45
avatar
Quote
др. Иванов
Това, а и много други неща прочетох на диагонал и ги охарактеризирах с "Егати глупостите"!

През 2008 г. съм дал минимални цени на масовото ново строителство - между 700 и 800Е/м2, а в момента са

Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Град: София
Тип имот: Едностаен апартамент, Двустаен апартамент, Тристаен апартамент
Средна цена на имотите в извадката 76585.39 евро
Средна цена на кв.м: 835.1 евро

Какви ще са цените в края на годината? Кои цени? Цените на съдия изпълнителите, които винаги са били много по-ниски от пазарните, на новото строителство, на изпадналите панелки, където ти трябват 150-180Е/м2 за да го направиш като новото или на кое? Защото цените по принцип никой не интересуват, и за 50Е/м2 да ми дават в Столипино няма да купя, а има места в София където и 2000 да даваш ще ти се смеят.
От доста време почти всеки ден имам работа със съдия изпълнители и това, което виждам е, че окачените при тях обяви рязко намаляха в рамките на 5-6 месеца. Може при други да са се увеличили, но това ми прави впечатление.

това обяснява много неща...
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 15:38:56
avatar
Че какво общо имат "минимални цени на масовото ново строителство - между 700 и 800Е/м2". Егати глупостите.

Първо не са толкова и второ и 7000 евро/м2 да са сега, ако бай Стамат си продава панеляка в Люлин, хич не го интересува тази цена и ще продаде за колкото си реши. А пък когато бай Гошо иска да си купи "на София", ще търси изгодно предложение и също няма да опре до твоите 7000 евро/м и ще купи от бай Стамат. А когато броят на продавачите расте, както се вижда по-горе, така и цените падат. Те така. И ще трябва да търсиш някой балама за твоите 7000 евро/м2, доста трудно занимание. Но твоите мераци да станеш най-сетне строителен предприемач с малка постройка в Триъгълника, по никакъв начин няма да променят масовата тенденция.

P.S. Окачените обяви при ЧСИ също растат, провери дали не си гледал към тавана - вероятно са решили да не лепят и там, въпреки, че стените им вече не стигат за всички обяви.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 17:03:15
Нямам никакъв мерак да ставам строителен предприемач, кагото съм работил съм печелил повече от тях, но от много време не работя, защото смятам това за правилно.Това с бай ти Гошо, Стамат, 7000Е и панелка не го схванах. Към тавана не съм гледал, защото имам няколко поръчки ако излезнат евтини апартаменти да информирам хората. Преди 6 месеца три табла бяха покрити с обяви, а от последните листове висяха нови надолу закачети с карфици, сега и на трите табла има празни места.
Говорите за неща при които никога не сте били вътре, а много отстрани. Казал съм 700-800Е/м2 преди 3 години, когато според вас щяха да са по 250, е сега са 845Е/м2, ако ще ви успокои - и аз не съм познал.

А по съдии по изпълнението ходя, защото събирам дългове, криза е! Та ако някой има нещо да се обади, ако купува такива пак да се обади.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 17:28:09
Quote
Imotko
...Има много професии и бизнеси, с които тук се печели добре, и няма никаква нужда, а също и възможност, да ги отнесеш в чужбина...

Дай само два три примера, става ли?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 20:48:55
добър адвокат, нотариус, любимите ЧСИ, най-добрите лекари, АНИ-големите, строителство, предприемачество, храни, и много други, практически във всяка област има хора, които печелят много. А че ги няма тук ...............
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
28-03-2011 - 15:06:23
Quote
Imotko
добър адвокат, нотариус, любимите ЧСИ, най-добрите лекари, АНИ-големите, строителство, предприемачество, храни, и много други, практически във всяка област има хора, които печелят много. А че ги няма тук ...............
...се дължи на факта, че няма нищо изолирано на този свят. Каквито са ни тротоарите, такива са ни и адвокатите, нотариусите, ЧСИ-тата, лекарите, строителите…………
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход