Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 18:11:34
avatar
Една голяма част от янките не са тези, които виждаме по филмите в Ню Йорк, Лос Анжелис и Лас вегас!

Гледай примерно този филм:

Winter's Bone / Зимен дар (2010)

за да видиш живота на голяма част от хората там - по-мизерно и от нашите села.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 18:24:11
Браво бе Додо, Ню Йорк не е Америка, точно така. Само тогава не разбирам защо се изживяваш като ултрасривльо, като не гледаш просто средностатистическите български жилища по села и паланки дето са направо без пари, ами луксозни палати по най-скъпите локации в София и Варна и искаш те да са ти без пари? Нали не си мислиш, че милионери има само в Манхатън?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-29 18:25 от Boby.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 18:37:54
avatar
Защото:
1. цените падат и това се вижда от всички
2. цените са твърде високи за доходите на масите
3. кредитната експанзия беше най-голямата простотия, толерирана от тройната коалиция, която сега се връща като бумеранг

Не съм сривльо, просто говоря за фактите. Аз никога не съм казвал, че хубавите имоти ще са по 149 евро/м2. Но няма как да не кажа, че София е станала една презастроена и грозна "европейска столица" и има още да поевтинява.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 18:56:34
Quote
bah
Quote
Seira
В Америка има хиляди такива жилища, понеже там има закон за фалита на физически лица. Пример:
Купуваш апартамент за 150000 със заем 100000. Не можеш да плащаш и банката ти го взема. Тя го продава за 60000, защото това е пазарната цена в момента. Пред теб има два варианта - или да останеш в жилището под наем за 800 на месец или да отидеш под наем другаде, но пак за 800, защото си фалирал и никои няма да ти даде и 1 цент жилищен кредит в следващите 6 години. Лихвата в САЩ по ипотеки е около 5%. Месечната вноска на заем от 60000 за 20 години е 400/месец.

Ей това са важни цифри и %.
Не мога да проумея, тия тъпи янки защо не могат да погасяват 400$ при техните заплати?
Тук, на горките ипотекари им смъкват по девет кожи от гърба за жилище и търпят.
Ах, тези банкери, ах .................... !

Щото това дето сега струва $60 000 преди е струвало $240 000, а $1 600 на месец някак си не е гот при условие, че можеш да спреш да плащаш и банката да се оправя как може с имота.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 19:03:57
Quote
Seira
Quote
dragula
Логично е и никога, и никъде да няма такова жилище. Освен при продажба при суперспешни обстоятелства.

В Америка има хиляди такива жилища, понеже там има закон за фалита на физически лица smiling smiley. Пример:

Купуваш апартамент за 150000 със заем 100000. Не можеш да плащаш и банката ти го взема. Тя го продава за 60000, защото това е пазарната цена в момента. Пред теб има два варианта - или да останеш в жилището под наем за 800 на месец или да отидеш под наем другаде, но пак за 800, защото си фалирал и никои няма да ти даде и 1 цент жилищен кредит в следващите 6 години. Лихвата в САЩ по ипотеки е около 5%. Месечната вноска на заем от 60000 за 20 години е 400/месец.

Това, първо - не е масово по целите щати, и второ, по-важно, това състояние на пазара ще трае две-три години, после нещата ще си дойдат на мястото. Такива флуктоации на пазара ги е имало, и ще ги има, подобно на миналия вече бум. И при бум, и при спад ще има спечелили и загубили.
bah
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 19:04:36
avatar
Но във Флорида има къщи за 20.000$, които се продават "от банки".
Дори и да е била върховата им цена 50.000$ - пак е нищо за тях.
Извинявай, ама защо живееш в САЩ, ако тези суми са проблем.

Додо, тегля филма да го гледам.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 20:32:43
Quote
dodo2
Защото:
1. цените падат и това се вижда от всички
2. цените са твърде високи за доходите на масите
3. кредитната експанзия беше най-голямата простотия, толерирана от тройната коалиция, която сега се връща като бумеранг

Не съм сривльо, просто говоря за фактите. Аз никога не съм казвал, че хубавите имоти ще са по 149 евро/м2. Но няма как да не кажа, че София е станала една презастроена и грозна "европейска столица" и има още да поевтинява.

Фактите са си такива каквито са - масовите доходи си отговарят на масовото жилище което по статистика е двустайна панелка. В София масовите доходи са 1000 лв, а двустайните панелки по кварталите - 35-40К евра. Сега ако ти смяташ това за кимизарник и искаш къща 400 м2 с двор 1000 м2 до околовръстното, нали разбираш че няма как да стане с масови доходи?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 20:50:08
Quote
dodo2
Защото:
1. цените падат и това се вижда от всички
2. цените са твърде високи за доходите на масите
3. кредитната експанзия беше най-голямата простотия, толерирана от тройната коалиция, която сега се връща като бумеранг

Не съм сривльо, просто говоря за фактите. Аз никога не съм казвал, че хубавите имоти ще са по 149 евро/м2. Но няма как да не кажа, че София е станала една презастроена и грозна "европейска столица" и има още да поевтинява.
*huh*
Освен изброените 3 фактора, съществуват /и са споменавани многократно в други теми на форума/ поне още 10. Няма друга алтернатива - цените ще продържат обективния си ход към дъното!
Средна цена в края на 2011 - 15% под сегашните нива*write*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 21:43:14
Quote
Imotko
Това, първо - не е масово по целите щати, и второ, по-важно, това състояние на пазара ще трае две-три години, после нещата ще си дойдат на мястото.

[money.cnn.com]

"She doesn't expect Naples, for example, to come all the way back until the late 2030s. Other Florida metro areas with a 20-year wait or longer include Punta Gorda, Palm Bay and North Port."


*ok*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 22:00:06
Quote
Бай Пешо1
Quote
dodo2
Защото:
1. цените падат и това се вижда от всички
2. цените са твърде високи за доходите на масите
3. кредитната експанзия беше най-голямата простотия, толерирана от тройната коалиция, която сега се връща като бумеранг

Не съм сривльо, просто говоря за фактите. Аз никога не съм казвал, че хубавите имоти ще са по 149 евро/м2. Но няма как да не кажа, че София е станала една презастроена и грозна "европейска столица" и има още да поевтинява.
*huh*
Освен изброените 3 фактора, съществуват /и са споменавани многократно в други теми на форума/ поне още 10. Няма друга алтернатива - цените ще продържат обективния си ход към дъното!
Средна цена в края на 2011 - 15% под сегашните нива*write*

Пешо, като гледам, не си достатъчно отдавна във форума, ама това сигурно го повтаряш под други никове от 2008г. насам.
Не четат хората обаче, така че си го повтаряй колкото щеш, даже от съседната тема може да си отпечаташ една картинка с графика, на която е нарисуван срив на цените, да я закачиш на стената и да й се молиш по пет пъти на ден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход