Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 22:00:59
Quote
Seira
Quote
Imotko
Това, първо - не е масово по целите щати, и второ, по-важно, това състояние на пазара ще трае две-три години, после нещата ще си дойдат на мястото.

[money.cnn.com]

"She doesn't expect Naples, for example, to come all the way back until the late 2030s. Other Florida metro areas with a 20-year wait or longer include Punta Gorda, Palm Bay and North Port."


*ok*

Форумчето е българско, умнико. Не съм сривльо, че да знам английски.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
29-03-2011 - 22:43:26
avatar
Quote
Boby
Фактите са си такива каквито са - масовите доходи си отговарят на масовото жилище което по статистика е двустайна панелка. В София масовите доходи са 1000 лв, а двустайните панелки по кварталите - 35-40К евра. Сега ако ти смяташ това за кимизарник и искаш къща 400 м2 с двор 1000 м2 до околовръстното, нали разбираш че няма как да стане с масови доходи?

Ама Boby ти ме конкурираш по манипулации, бе smiling smiley

Едното си завишил, другото си намалил.

Според мен средната заплата е по-ниска от 1000 лева с поне 30% = 700 лева.

За цените, виж какво избрах в imоt.bg за да съм максимално до 1000 обяви:

Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: 2-СТАЕН,
Местоположение: град София
Под райони: ЛЮЛИН 8, ЛЮЛИН 9, ЛЮЛИН 10, ЛЮЛИН 7, ЛЮЛИН - ЦЕНТЪР, МЛАДОСТ 1, МЛАДОСТ 1А, МЛАДОСТ 2, МЛАДОСТ 3, КРАСНО СЕЛО,

и се получи:

1 - 40 от общо 957 обяви - Продава
Средна цена на имотите в извадката: 59283 euro

Така, според мен имаме 700 лева заплата и 59283 евро цена. Ако сметнем едно семейство с 1400 лева доход ме съмнява да има изобщо някакви спестявания, та това средно семейство ще трябва да прибегне до кредит. Като си извади не знам колко разходи на месец за живот, не се връзват сметките и задачата няма рационално решение. А имагинерни кредити още не дават smiling smiley

Има да падат още цените и то точно на тези масовите неща. На къщите 400 квадрата няма причина да падат, поне не много и за дълго.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 00:25:51
Според НСИ средната заплата в София е малко над 800 лв, мисля 830 лв някъде. Защо да я смятаме 700 лв, като всички знаем че една част от заплатите реално са по-високи от официално обявеното и декларирано в НОИ, съответно НСИ?
Сега, не знам какви са тия извадки, наистина изглеждат странно, не съм гледал какво има в десетките страници нататъка, но в първите двустайните панелки, стандартно изпълнение за Люлин 8 например са си тъкмо 35-40 000 евра. Ново строителство, обзавеждане, големи квадратури и т.н. могат много да променят нещата, но масовката още живее в панелки, нали така? И най-масовото жилище пак по НСИ е именно двустайното.
Не виждам никакви манипулации. Имаш претенции, плащаш си. Аз моята къща сам си я построих и знам за какво става дума.Нищо общо няма като финанси и време с един средностатистически апартамент и честно казано не разбирам какво те вълнуват масовите апартаменти дали са 30К или 100К. За къща с тия параметри в София вадиш 500 000 за готова или 150 000 за парцел и строиш сам за 200 000. Устройва ли те?
Колкото и да рисуваш графики и бултрапове, тухли за 20 стотинки, цимент за 3 лв 50кг торба, майстори за 20 лв надница на ден и желязо на 45 ст. килограма няма да намериш, нито ще дочакаш. Тия цени минаха преди 15 години (по спомен). И бензина беше 80 ст.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 00:30:32
avatar
Защо да я смятаме 700 лв, като всички знаем че една част от заплатите реално са по-високи от официално обявеното и декларирано в НОИ, съответно НСИ?

Тая песен вече е изпята - никой не иска да го осигуряват на минимална, след като промениха обещетенията при безработица на 60% от заплатата на която са осигурявани преди това за последните 8 месеца.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 00:37:18
Абе пич... наистина ли мислиш че всички са като тебе и твоя работодател? Не всички ги питат какво искат - ако не щеш, други чакат. А тези които са над максималния осигурителен доход, какво печелят? Дали ще са 3000 или 10 000, обезщетението си е все 1200 лв. Има много вариации. Единственото сигурно е че никой няма да декларира доход над реалния smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 00:53:37
avatar
Казваш го така убедено, сякаш разполагаш с неопровержими източници на информация по въпроса.
Посочи поне един от тях поне. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 01:09:11
avatar
Интересно ми е ако търся работа в jobs.bg примерно, нещо обикновено, например продавач в магазин, каква ли заплата ще ми предложат? Защото чух случайно някакви две (продавачки) да се взаимооплакват в един мол относно заплатите си и не повярвах на това което чух... А предполагам, че не са скочили на първата работа, а са търсили преди това, така че и другите предложения са подобни. Не виждам тогава как средната заплата ще е 1000 лева, значи един огромен брой народ взима по 1700 чисто ли? То направо е рай за работната ръка.

Ще взема наистина да се опитам да започна работа някъде като каквото падне за един месец, че да имам данни от извора като спорим, хем ще ми е един доста забавен месец от живота smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 01:21:39
Следващия път подслушай две чистачки. Още не си ми обяснил защо трябва да приема 700 лв за средна заплата в София, при 830 лв официално обявена пред НСИ?
И не виждам какво му е райското на 1700 лв заплата в София.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 01:23:09
Валсодаре, ако използваше 10% от енергията която хабиш по форуми, щеше да изкарваш достатъчно за да не те вълнуват цените. Не е толкова сложно.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
30-03-2011 - 01:29:23
avatar
Форума си го следя паралелно с другите прозорци в нета които съм отворил и по които си работя, така че не се кахъри за моето благосъстояние winking smiley
Все пак, благодаря за загриженоста - да ти се връща! smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход