Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 22:29:15
Quote
bah
Quote
dodo2
Просто беше пример за другия край и като се поразсъждава, излиза че само кукувци купуват (както евтиното, така и скъпото).
В единия случай (евтиното) - по-добре да се живее под наем, а в другия случай (скъпото) - по-добре да си го построи сам човек.

Времето си лети, децата растат. Под наем с големи деца - кеф!
Не мога да проумея, вярно ли е, че има кешовици, които не си търсят имот, защото наема е по-изгоден.
Ако имаш основен дом - да, може да отложиш "втори дом".
Има и друг сценарий майна!..... "Времето си лети, децата растат...Още не съм изплатил ипотеката....Цените паднаха с 80% .......боже, какво направих, ако стане нещо с мен, децата ще връщат дълговете ми, а и да продам пак ще остане част от дълга......" А възможно ли е човек с добри доходи да живее под наем в лукс апартамент и да му е два пъти по-евтино отколкото в собствен купен с кредит ? При сгромолясващ се пазар категорично да!!! А пазара е като умиращ в реанимацията - малко преди да ритне камбаната има подобрение и всички си мислят, че се оправя. Само кретен може тъпо като магаре да повтаря розовите си мечти за пазара на имоти. Но финала е още далече точно поради магарешката упоритост на "офертаджиите " които всеки ден горди като оФце в пламъци щракат на "оня" калкулатор и той им казва "точната" цена на техния имот, най-често приличащ на WC ! Няма лошо! Агонията ще е дълга! Имотко, най-много имам от черната боя майна!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-24 22:31 от darkside.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 22:50:49
Много благодаря за усилието и вниманието. Позяпах малко къщи по Драгалевци и Бояна, интересно беше.
А по конкретните оферти мога да кажа само няколко неща:
По Рибарица-липсва коня. Липсва и смисъл. И мисъл.
По Костинброд-стъкло от "Мурано" се пише с "у". И островът е хубав, Мурано, не Костинброд. И в тая картинка нещо ми се губи, ааа, да - липсва циганина.
По селото-красотичка, ама не е предвидено място за домати, краставици и кокошки. Но ще си най-големия баровец наоколо.

И по трите - криза било, пари нямали, а?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 23:04:54
avatar
Гледката от прозорците в Костинброд е...

smiling smiley

Обаче в този сайт се вижда това за което писах - наем на 100 квадрата - 500 евро, обзаведени с всичко. До президенството, в Лозенец и т.н.

Нещо, за което вноската по кредит би била 1500-2000 евро. Къде е логиката да се купува, не знам.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 23:07:59
За първо собствено жилище категорично не си прав, не е до пари. Ако ги имаш де, с кредит е безумство. За дечицата-задължително под наем.
Логика може и да няма, има кеф. Кеф цена няма. Пък и за какво друго са ти тия пари.

ПП. Да се оплача - нови книги не си харесвам; телевизия не гледам - мачове няма; никой не ме покани на гости, да не съм луд аз да ги каня; не ми се пие сам, и затова се забавлявам с форума.
Надраве на всички, ще преразгледам последната точка преди лягане.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-24 23:11 от Imotko.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 23:25:34
avatar
Да продължа значи с вариантите - ако някой има парите за ново жилище, а няма друго има два варианта:
а) получил ги е наготово (наследство, продажба на друго жилище или от тотото) - в този случай наистина по-добре да си купи жилище, иначе ще ги похарчи за глупости;
б) спестил ги е - това предполага, че не му е куха главата. В този случай събира куфарите и отива в някоя бяла държава докато е време, нищо не би трябвало да го спира.

Т.е. съгласен съм единствено за случая - някой без собствен умствен потенциал получава парите ей така от небето - да купува жилище колкото се може по-бързо.

*drink1*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 23:34:54
Стига фантазии, не ти прилича. Има много професии и бизнеси, с които тук се печели добре, и няма никаква нужда, а също и възможност, да ги отнесеш в чужбина. Там щото размитат за тебе.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
24-03-2011 - 23:46:28
avatar
Сега да, но децата, това онова, като се замисли човек каква е перспективата след 20 години тука бай Мангал, пенсионери, високи данъци за издръжката на всичко това, порутени още повече градове... дано е само черногледство и да се случи нещо хубаво дотогава. Я златни залежи, я нефт в Черно море smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 00:02:49
А дано, а дано. Лека.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 00:46:25
149 ewro na kwadrat top location?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
25-03-2011 - 02:22:34
Quote
kuku987
149 ewro na kwadrat top location?

149E е съвсем реална цена. На квадратен фут.
ПС: 1м2 = 11 квадратни фута
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход