Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
22-10-2011 - 22:58:04
Quote
ivorad
Quote
PHD
Оставете "ипотекарите" на мира за момент. Казус: през 2008 имате 100 000 евро. Дали да ги дадете за маломерен тристаен? Отказвате се, и ги влагате в депозит. И при най-непретенциозния план сега имате 120 000 евро. Междувременно сте похарчили 8-9000 за наем (ако ви се е наложило). Пак междувременно същия или подобен маломерен тристаен в момента е 60 000 евро.

Нека оставим този казус.
Ето ви друг, още по-ясен: имате 3 лева. Два шанса. Първият - купувате си пластмасова двулитровка бира и си я изпивате с кеф. Или - отивате в тотопункта, купувате си фиш, познавате печелившите числа и печелите джакпот от 2 млн.
Разсъждавайки по начина , демонстриран в горния цитат, със ЗАДНА дата следва да обявим всички, предпочели бирата, за глупаци, защото не са грабнали печалбата. Само дето има една малка подробност: в момента на покупката и на бирата, и на фиша, никой не е знаел печелившите числа.....
Подобна е и ситуацията с недвижимостите през 2008-а. Ако някой тогава е можел да знае как ще се развие пазарът на НИ за три години напред - решението е очевидно. Ама това знание не е било налично тогава.....
Апропо - да попитам хората тук, които смело корят глупостта на купилите жилища през 2008-а, те какво направиха на борсовите пазари през периода? В последните 12 месеца се изигра един много печеливш кадрил с цената на златото - спецовете дали успяха да поспечелят от това? Или ще изчакат калкулациите за периода, за да попитат победоносно "Видяхте ли как се прекарахте?!???". Със задна дата, разбира се!
winking smiley
Koй ти е казал на теб че през 2008г не сме знаели накъде отива пазара????Ти ако не си знаел това си е твой проблем.Това показва че брокер от теб не става.Щото претенциите ти са големи.Много хора тук предупреждавахме ама вие ни заличавахте от форума.Това ми е пети ник.Много пъти съм писал и за качеството на строителството и за това че цените ще паднат че много хора ще останат хем без жилища хем с кредит.Сега пиша че гледаме все още само първата серия на филма а тя е цените падат.Втората ще бъде фалит и окрупняване на банки а третата ще бъде 6.00 по Рихтер.Да не кажеш после че никой не е знаел?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
22-10-2011 - 23:50:39
Quote
PHD
Много "съществена" корекция на цифрите, но щом се чувстваш по-спокоен, нека да е така. Все пак не е толкова трудно да се види броят на новопостроените жилища от имот.бг след февруари и строящи се такива в момента. Няма нужда от образованост - просто събиране.

Корекцията е "съществена" само за хора, за които 43 000 жилища са нищо работа. 140 000 - също. Някакви си 5-6 милиарда, голяма работа!
Е, аз като по-обикновен човек, оценявам подобни активи като съществени. Без кавички. Просто не съм баровец, уви......Не съм и достатъчно природноинтелигентен, та затова живея в заблудата, че за да се оценяват статистически данни е необходима и известна квалификация, образование....Очевидна моя грешка!
winking smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
22-10-2011 - 23:52:47
Quote
batko

Koй ти е казал на теб че през 2008г не сме знаели накъде отива пазара????Това ми е пети ник.

Извинявай, ама това "не сме знаелИ" за петте ти ника ли се отнася или и до някой друг?
Впечатлен съм от единодушието на никовете ти! *bow*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 00:48:12
И след дългите тиради на Иворада да направим крайната сметка:
1270000 души / 607000 жилища = 2.1 души на жилище.
Според мен могат да се построят още. По едно жилище на човек ми се струва добра цел. *angel*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 03:04:15
по -добре по 2 едното да го дава под наем*ok*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 06:25:51
Quote
ivorad
Quote
batko

Koй ти е казал на теб че през 2008г не сме знаели накъде отива пазара????Това ми е пети ник.

Извинявай, ама това "не сме знаелИ" за петте ти ника ли се отнася или и до някой друг?
Впечатлен съм от единодушието на никовете ти! *bow*
Незнам от какво се впечатляваш щото аз съм питал и следните други неща
1.Защо няма закон за брокерската дейност в сферата на недвижимите имоти и закон който да урежда отношенията наемател наемодател
2.Защо в ЗУТ не са указани минимални площи за отделните помещения и какво е едностаен двустаен и т.н
3.Какви данъци плащат брокерите.
И сега да не вземеш да се разпищиш.Става дума за собственици на брокерските агенции и тези които сами си работят.Не става дума за обикновените наемни работници които по цял ден кръстосват София.Има много добри сред тях но шефа казва друго.И понеже си упорит в простотията си ще ти напиша с главни букви и да четеш бавно щото явно ти е трудно да възприемаш.
ТОВА НЕ СМЕ ЗНАЕЛИ СЕ ОТНАСЯ ЗА ТЕБ КАМЕЛИЯ И ОЩЕ НЯКОЛКО ИНДИВИДА.СЕГА ЗНАЕШ
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 10:12:52
1. Защото законите ги пишат на едно друго място едни други хора, апропо и сега има закон по който работим, ама трябва да се прочете.
Отношенията наемател - наемодател са разписани в ЗЗД, ама трябва да се прочете.
2 . Указани са, ама трябва да се прочете.
3. Брокерите плащат точно толкова и такива данъци , колкото ти и всички останали работещи хора.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 10:46:20
avatar
Quote
batko

ТОВА НЕ СМЕ ЗНАЕЛИ СЕ ОТНАСЯ ЗА ТЕБ КАМЕЛИЯ И ОЩЕ НЯКОЛКО ИНДИВИДА.СЕГА ЗНАЕШ

За сведения на Селяндура- винаги сме знаели, но тъпанари като теб, не се интересуват какво знаем и не искат нищо да научат, а ще пукнат от завист, че сме си печелели добре и без да кОпаме на къра.
Ето ти нормативите за квадратурите- съществуват, разбира се.........

Минимални изисквания към жилищата

"Помещенията в жилищните сгради също трябва да бъдат проектирани съгласно залегналите в наредбата минимални изисквания за големина. Така например, дневната стая (или холът) в едно жилище не може да бъде по-малка от 15 кв. м, спалното помещение в зависимост от това дали е предназначено за един или двама обитатели трябва да бъде съответно от 7.5 и от 12.5 кв. м, а кухнята трябва да бъде най-малко 7 кв. м. Според текст от наредбата в жилищата “по правило се проектират самостоятелни баня и тоалетна”, като за апартаментите, които са с над три стаи, се препоръчва да бъде предвиден втори санитарен възел. Санитарно помещение не може да се изгражда над жилищно помещение, кухня или килер, освен ако не е към жилището, което обслужва. Проектантите ще трябва вече задължително да предвиждат комини в дневната и кухнята на всяко жилище, спалните помещения не бива да граничат с асансьорни шахти и други източници на шум. Сградите занапред ще трябва да се проектират така, че жилищата да не бъдат изложени изцяло на североизток, северозапад или север, жилищните помещения да бъдат ориентирани към “най-благоприятните по отношение на слънчевото огряване посоки”


Хайде да видим, Селчо, дали ще успееш да намериш нормативния акт, в който са разписани тези и още куп правила?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
1.9
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 13:10:21
Мдааа, щом дори Иворад го тресат нервите (при положение, че той показваше що-годе разум) е показателно. Лелката преминава във фалцет,а идиотко започва да глъхне. Не се плашете деца! Каквата има да става, ще стане!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
23-10-2011 - 13:12:07
avatar
Quote
1.9
Мдааа, щом дори Иворад го тресат нервите (при положение, че той показваше що-годе разум) е показателно. Лелката преминава във фалцет,а идиотко започва да глъхне. Не се плашете деца! Каквата има да става, ще стане!

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход