Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 20:52:59
Та според мен именно вие трябва да сте тези, които разясняват нещо толкова основно като квадратурата на едно жилище във всичките и форми, които е родил изродения бг пазар. Вие не го правите именно, защото не сте попадали на взискателни и добре подготвени клиенти, каквито са именно в цивилизованите държави.
Ще ми е интересно как би продал имот на германец например , който знае точно какво да те пита. Естествено той никога не би звъннал на бг обява, но това е тотално друга тема.
------------
Пак си неподготвен. Продавал съм на чужденци, неведнъж. "защото не сте попадали на взискателни и добре подготвени клиенти"- ето защо твърдя, че тук е пълно с комплексари, защото от товите думи излиза, че милионите , купили имоти през годините не са взискателни и добре подготвени клиенти, само чужденците са такива, откъде знаеш това, ти какъв си да го твърдиш, колко пъти си посредничил при сделки с имоти, знаеш ли на какви тъпанари чужденци съм попадал ? Вече започвам да мисля, че си ме подвел, мислех, че дискутирам с човек, който ако не разбира от имота, поне е работил с хора, уви....Като отида в друга държава да посреднича при сделки с имоти, ще се съобразя с нивото на клиентите там, тук давам на хората това ,от което имат нужда - на продавача намирам купувач, на купувача - имот. Простичко е.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 20:54:03
Quote
status
Quote
др. Иванов
Другарю, би ли го развил по-подробно. Благодаря предварително.

Развил съм го в поста, а и многократно на други места! Трябва да съм бил най-малкото Хитлер, за да ме накажат да живея сред нищи духом сривльовци! Колко трябва да е окаян някой за да иска да живее в дива мизерия, в най-евтините места по света, сред мръсотия и нещастници като него самия? Аз лично не се виждам в място, където един апартамент струва 30 хил. лв., не съм заслужил с нищо това!

Ех Иванов, пак се наака публично и то в писмен вид. :]
И да те успокоя - няма емпирични данни, базирани на "интелектуалните" ти изяви, които дори да намекват, че си бил нещо повече от животновъд от анадолско.
И не лъжи - вероятно дълги години си живял на село и задникът ти е мръзнал във външния нужник.
После най-вероятно си живял и в панелка по времето, когато струваха 7-8 хил. лева.
Че не произхождаш от стар културен и заможен български род е ясно - те не пускаха/пращаха децата си в "третия свят", какъвто беше Бразилия по времето, когато твърдиш, че си бил там.
Изводите, които се натрапват, указват на силен парвенюшки синдром , гарниран с блудкава "самооценка" за собствен тарикатлък и успешно "далавараджийско включване". Тези изводи логично сочат за невъзможност за правилна интерпретация на понятия като "духовност", "сривльо", "дива мизерия" "мръсотия и нещастници" и корелацията на тези понятия с цените на имотите и мантрите на бивши партийни секретари ...ако изобщо има подобни корелации.*beer*

Quote
greenbul
Quote
др. Иванов
Егати държавата в която апартамент в столицата може да се купи за 30000 лв.!

Прав си Иванов, Егати и държавата егати и столицата егати и гетата мизерни. Темата обаче е размерът. А размерът има заначение. Под 65 квдрата се нарича секс квартира, а не жилище. Жилище е място за живеене, не за временно пребиваване.


Понеже съм видял и преживял повече от "материала" като цяло, ще си позволя да отговоря на двата поста. Наистина размерът има значение, но за който може да си го позволи. За целта пускам снимки от част от апартамента ми в Бразилия с размер по нот.акт от 146,5 м2. Тази част е с размер около 1/3 от общата площ и се нарича "слугинска", защото никой нормален човек не живее в голям аратамент, който трябва да чисти жена му, след като се прибере от работа. Аз лично не бих карал жена ми да прави това, въпреки, че никога не е работила.

Апартамента е в центъра на един от богатите бразилски градове, исторически център на кафето, а в момента на производството на спирт от захарна тръстика и естествено пак на кафе, наричан "Бразилската Калифорния". Под център разбирам на около 70 метра от третия по големина театър в Бразилия, което отговаря на сграда до театър "Иван Вазов". Сградата се нарича Едифисио Банеспа т.е. Сграда на Банката на Сао Паоло, строена за висшето ръководство на клона на банката в града и е с 22 апартамента, с по 2 на етаж и три асансьора, по един за апартаментите и един за обслужващият персонал. На заплата постоянно са 5 човека, Управител, портиери и чистачка. Общите разходи за месеца са около 4500 долара или по 200-210 долара на апартамент на месец. Защото като искаш някой постоянно да чисти, да ти отваря вратата, ако ти изгори крушката или се развали казанчето да ги ти оправят веднага и т.н. трябва да платиш. Чаткате ли сега пиниза? Това дето го гледате по филмите се плаща, то не е от профсъюза.



Входа за прислугата и доставчиците с антре около 5-6 м2:


Вход за кухнята от около 15 м2:


Кухнята:


Част от кухнята с изход към пералното помещение:


Пералното помещение от около 10 м2:


От пералното се влиза в стаята на персонала 8 м2 с гардероби и 2 легла:


До стаята е и банята за персонала, тоалетна и душ:


Изходът от кухнята към хола, на стената се вижда сигналната система с която от стаите или хола може да се извика прислугата:




Така се строи в "дивата" Бразилия, дето някой не пращали децата си, защото била в третия свят. Много е хубаво да искаш голямо жилище, но има три момента - първо трябва да го платиш, след това да му плащаш режийните и накрая да го чистиш и поддържаш.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 20:55:52
avatar
Quote
drakkar
Защо в немските, френските и т.н. сайтове за НИ има всякаква информация - квадратура, снимки ...
Техните купувачи са тъпи според теб, а Дичо ?
Не, досегашните българси купувачи бяха тъпи, щото купуваха боклуци без да питат и мерят. Що не вземете малко от чуждия опит, сигурно няма да се получи като там,ама поне пробвайте.

Ти някога разглеждал ли си сайт за имоти? Ето първата оферта, на която попаднах- разгледай я.
Ето, тук
Не казвам, че няма и куци, но само ако нищо не си видял, можеш да твърдиш небивалиците си.
И тъй като ти сигурно си на " ти" с немския, би ли ми казал, в офертата която обсъждаме, описали ли са квадратурите на помещенията и вида на строителството?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 20:56:12
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Пак се проявяваш като кривогледа. Сега интересно е да разберем кривогледа си наистина или като децата в детската градина събираш очите, за да привлечеш внимание.

Тц, привличането на внимание е твой и на няколко други " специалисти- дялани камъни", патент. Тук се чувствате велики, сипейки хули и квалификации по хора, които не познавате.
Ако имахте малко здрав разум, щяхте да се запитате- какво би станало, ако кажете къде и какво работите, а ние почнем да ви даваме акъл как да го правите.......
Няма да стане, обаче- за това се искат някои по- различни качества, които вие, скритите зад анонимността си, не притежавате.
Така че, дерзай- продължавай да се изживяваш като корифей в област, от която идея нямаш. smoking smiley
......................
Как ще ти каже чистач какво работи? Дори да каже че е хигиенист, всички ще се сетят, че не е химик. Ако каже, че е строителен инженер, бъди сигурна, че е общак по строежите. Ако съобщи, че е машинист, бъди сигурна , че е ватман. Ако рече, че е финансов посредник, бъди сигурна, че се е редил на опашка за новата медна монета в БНБ.
Много показателна анкета имаше за заплатите в един конкурентен форум. Там заплата от 2-3 бона я нямаха за нищо и един участник възкликна- "Тука само директори бре"! Аз с моята заплата от 1200лв. се почувствах ебати мизерника! Изобщо много измислени герои от приказките има в тия форуми. Да не кажа фантастични герои от "Стартрек":}
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 21:32:11
Quote
dicho
Та според мен именно вие трябва да сте тези, които разясняват нещо толкова основно като квадратурата на едно жилище във всичките и форми, които е родил изродения бг пазар. Вие не го правите именно, защото не сте попадали на взискателни и добре подготвени клиенти, каквито са именно в цивилизованите държави.
Ще ми е интересно как би продал имот на германец например , който знае точно какво да те пита. Естествено той никога не би звъннал на бг обява, но това е тотално друга тема.
------------
Пак си неподготвен. Продавал съм на чужденци, неведнъж. "защото не сте попадали на взискателни и добре подготвени клиенти"- ето защо твърдя, че тук е пълно с комплексари, защото от товите думи излиза, че милионите , купили имоти през годините не са взискателни и добре подготвени клиенти, само чужденците са такива, откъде знаеш това, ти какъв си да го твърдиш, колко пъти си посредничил при сделки с имоти, знаеш ли на какви тъпанари чужденци съм попадал ? Вече започвам да мисля, че си ме подвел, мислех, че дискутирам с човек, който ако не разбира от имота, поне е работил с хора, уви....Като отида в друга държава да посреднича при сделки с имоти, ще се съобразя с нивото на клиентите там, тук давам на хората това ,от което имат нужда - на продавача намирам купувач, на купувача - имот. Простичко е.

Според теб от къде знам и си правя изводите smiling smiley. Познавам много такива хора, които са били подведени и не са си направили труда да проучат елементарни неща. Хора, които си тъсят ново жилище, защото купеното с 20-годишен кредит им е станало тясно (изненада), ти също си се срещал с тези хора, повлияни от обявяването на квадратурите в панелките си мисля, че като са купили 100 квадрата, това е много, защото 3-стайната им панелка с отделна кухня е 86 в нот. акт и е супер голяма. Хора, които не знаят, че в квадатурата на нотариалния им акт влизат и стените и терасите, а в тази по обявите и общите части (световен бг прецедент) и като сложат хубава холна гарнитура в хола се чудят, защо така отеснява и няма място за трапезарна маса до кухненското боксче smiling smiley, защото някой хитър архитект, подтикнат от инвеститора е използвал умалени модели на мебели, като е правил примерна скица с обзавеждане. Наясно съм с почти всички възможни трикове, законни и не до там законни неща на тоя пазар и поради тази причина си свърших работа сам, за да остана доволен, но вътре в себе си вярвам, че това не трябва да е така. Това е и причината да се разтоварвам тук във форума, защото ако не друго може някой да прочете, какво съм написал и да се позамисли
Ти не си единствения, който се е срещал с хора купуващи и продаващи или купили и продали имоти, за това не се изживявай като последна инстанция.
А по отношение не това, защо смятам, че някой чужденци, не всички, са по-взискателни клиенти от българите знам именно, защото работя с хора smiling smiley и знам, че това е причината да кажеш "Като отида в друга държава да посреднича при сделки с имоти, ще се съобразя с нивото на клиентите там", защото знаеш, че това което правиш тук далеч не е достатъчно.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 21:35:18
Quote
камелия
Quote
drakkar
Защо в немските, френските и т.н. сайтове за НИ има всякаква информация - квадратура, снимки ...
Техните купувачи са тъпи според теб, а Дичо ?
Не, досегашните българси купувачи бяха тъпи, щото купуваха боклуци без да питат и мерят. Що не вземете малко от чуждия опит, сигурно няма да се получи като там,ама поне пробвайте.

Ти някога разглеждал ли си сайт за имоти? Ето първата оферта, на която попаднах- разгледай я.
Ето, тук
Не казвам, че няма и куци, но само ако нищо не си видял, можеш да твърдиш небивалиците си.
И тъй като ти сигурно си на " ти" с немския, би ли ми казал, в офертата която обсъждаме, описали ли са квадратурите на помещенията и вида на строителството?

Браво, Ками, тук чистосърдечно те поздравявам winking smiley
Въпросът е обаче, защото под 1% от всички обяви изглеждат така.
Остава само да си пожелаем догодина да са много повече и малко по малко да се доближим до добрите практики на тоя пазар.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 21:35:48
avatar
Quote
brotarius
Ками, защото днес е Коледа и се случват чудеса, ще ти споделя, че аз професионално се занимавам образно да осигурявам достъп на такива като теб да словоблудстват по форуми, да си четат пощите, да пускат обяви и реклами и други дейности от този род.
За това, което правя се изисква квалификация и както се вижда, явно аз или някой мой колега добре си вършим работата, защото ти продължаваш да словоблудстваш smiling smiley

О, да! Толкова добре си я вършите, че додко 2 пита защо ми се е наложило да напиша втори път поста си. Сега ще знам на кого да благодаря за безупречната работа.:] Или ще кажеш, че нарочно си квалифицирал поста ми като спам.........
И да- трябва квалификация, за да работиш тази работа. Трябва квалификация, за да работиш която и да е работа. Но, за специалистите по всичко- дялани камъни, тази истина не важи.confused smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 21:40:23
avatar
Ками, напук на всички форумни тролове, ще те попитам ти би ли ми посредничала в следваща сделка с недвижимости, щото усещам, че този момент наближава?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 21:43:38
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Ками, напук на всички форумни тролове, ще те попитам ти би ли ми посредничала в следваща сделка с недвижимости, щото усещам, че този момент наближава?

Ще ПРОДАВАШ панелката, НАЛИ ???:]
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
25-12-2010 - 21:49:37
avatar
Ако я продаде, къде ще живее?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход