Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*

Публикувано от valsodar 
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 11:30:29
avatar
Quote
valsodar
Интересно ми е, колко ли е струвал строежа на това? Перник, Изток, тристаен 41 300 BGN 635 BGN/м2
или на това? едностаен гр.Радомир, 10 800 BGN 240 BGN/м2
Та, кой каза, че няма да има продажби под себестойност?

Според мен двата примери, не са много удачни, понеже в глухата провинция не е правилно да се говори за себестойност при старо строителство. Дори по време на бума на цените в определени градчета цената на кв.м. така и не мина 500 лв. Нека разглеждаме София, Варна и Пловдив, така по-точно, ще се очертае тенденцията. Тя, пак не е нагоре, но въпреки това в София и най-смотания коптор не се предлага за 240 лв./кв.м.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 11:30:43
avatar
Quote
dicho
валси, тъпо злобно парче, та ти и това ли не знаеш, че хората масово продаваха имоти в провинцията, за да купят в София ? Сега също го правят, макар и не толкова често. Колкото да продажната цена , тя може да бъде и под себестойност, ама ти не можеш да се сетиш как става това, затова ще ти обясня - ако построилия сградата е продал достатъчно имоти с 200 - 300 % над себестойността, какъв е проблема останалите да ги подари ако иска ? Понеже си изключително тъпо парче ,се налага да ти се обясняват елементарни неща /не, че ти ще схванеш нещо!/, които могат да бъдат полезни на други четящи.

dicho,

Понеже си лайняно пльокерче пак ще ти задам въпросите които постави Валсодар.
колко ли е струвал строежа на това?

Перник, Изток,
тристаен
41 300 BGN
635 BGN/м2

или на това?

едностаен
гр.Радомир,
10 800 BGN
240 BGN/м2

Та, кой каза, че няма да има продажби под себестойност?


Валсодаре с тази си тема не очаквай форумните пльокерчета да ти отговорят конкретно и по въпроса. Ще те замерват с лайна и ще ти разказват колко си безпаричен.
Анонимен потребител
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 11:35:31
Какъв отговор очакваш?

Интересно ми е, колко ли е струвало това?

Mercedes C200
Цена 3 200 лв.
Дата на производство януари 1996 г.
Тип двигател Бензинов
Мощност 136 к.с.

Та, кой каза, че няма да има продажби под себестойност?
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 11:38:03
avatar
Quote
valsodar
Интересно ми е, колко ли е струвал строежа на това?

Перник, Изток,
тристаен
41 300 BGN
635 BGN/м2

или на това?

едностаен
гр.Радомир,
10 800 BGN
240 BGN/м2

Та, кой каза, че няма да има продажби под себестойност?

Първото не е под себестойност. Навремето когато е строено средната заплата е била към 240-250лв, а се знае, че нормалната пазарна цена е около 1 работна заплата. пазарната цена > себестойността

За да се разбере себестойността си има начин. Изнамираш колко е бил $ според левчето тогава, обръщаш полученото в сегашни лв и ще разбереш дали е под себестойност.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 11:49:12
Quote
valsodar
Интересно ми е, колко ли е струвал строежа на това?

Перник, Изток,
тристаен
41 300 BGN
635 BGN/м2

или на това?

едностаен
гр.Радомир,
10 800 BGN
240 BGN/м2

Та, кой каза, че няма да има продажби под себестойност?


Не разбрах - твърдите, че тези продажби са под себестойност, или питате дали са....
Освен това - дали фактът, че някои очевидно притеснени материално хора продават под себестойност би трябвало да е повод за толкова искрена радост?
Анонимен потребител
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 11:54:13
амортизация ще сложим ли?
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 12:04:32
Quote
Шльокер и 3/4
. Навремето когато е строено средната заплата е била към 240-250лв, а се знае, че нормалната пазарна цена е около 1 работна заплата. пазарната цена > себестойността

За да се разбере себестойността си има начин. Изнамираш колко е бил $ според левчето тогава, обръщаш полученото в сегашни лв и ще разбереш дали е под себестойност.


Ако смея да попитам - а кога е строен апартаментът в Перник?
И да не забравя - поздравления за алгоритъма за пренос на цени и себестойност. Като инструмент не струва, но пък като виц - цена няма, смея се благодарственоsmiling smiley
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 12:08:21
Какви нормални въпроси в край сметка може да зададе един бездарен и куц кон с еииии такива огромни капаци?!
Почна със старите си изтъркани номера да се рови в нета и да вади тук в нова, отделна тема всяка обява която му пасва на детският мозък... А изисква и отговори от сериозните хора тук? Неговото си е чиста провокация и нищо друго. Когато му отговорите всъщност ще получите и подобна реакция, както ей сега след моят отговор..нз що ли трябва да му отговарям въобще на детишняра

Това са панеляци, строени и дотирани от държавата през комунизма (колко пъти съм писал за това) и тяхната себестойност съвсем спокойно може да бъде и 50лв на метър.
Това задоволява ли те бре незадоволена интернет бръмчалко?
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 12:57:01
avatar
бахти как са храните...

ши ми падне културния левъл...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
15-12-2010 - 15:24:46
В Радомир си е на себестойност. а този в Перник е много нагоре.
На нашите тухла 80-86г кооперация - 106кв ЧИСТО - 18 000лв.
Да приемем, че това е себестойността. По количествена сметка беше близо 20к, разхищението беше пословично - купчината от строителни отпадаци стигаше до 3-ти етаж и въпреки това имаше повече от 10% спестяване и ни върнаха 2200 88-9г. като ни казаха сами да се оправяме за акт 16. (така и си седи с акт 15 блока)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход