Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*

Публикувано от valsodar 
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 10:08:32
Бахчо не говоря за имоти а за железобетонни простотии с които е осрана София.това не са имоти.Как може да сравняваш тези кошари със замъци и стари къщи и изобщо с къщи.И най схлупената къщурка е по добро място за живеене отколкото в колективна сграда.Не желая да имам нищо общо с пияници лелки клюкарки бачкери и тем подобни обитатели на колективни сгради
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 10:18:43
avatar
Quote
Тинки Уинки
амортизация ще сложим ли?

каква амортизация бе тинки?
нали имотите бяха сигурна инвестиция?!!

На депозита амортизация слагашли ве тъпан?

за имота има раходи за поддръжка - не амортизация! и ако не се правят цената спада! Просто и ясно!
това в УНСС не се учи smiling smiley

ако говориш за счетоводни връкти ще ти припомня колко бос се оказа при ДДС и да не спорим повече! smiling smiley

офлудихте форума с глупостите си. Ей срама нямате!

имотите се сринаха с 50% и пак говорите същите идиодщини - късен соц идеализъм ....
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 10:20:41
Батко, е то има ли непрецакан българин по онова време освен ако не е бил "нашо момче"? Редеха си ни как си могат - това не е най-голяма прецакня с имот във фамилията, има и много по-фрапиращ случай. А пък на един френд (по дръпнат) съвсем му го туриха тогава - отиде на почивка и като се върна... нямаше нищо.. равен терен..сметай за какво говорим. Но кажи каква връзка има с цените на днешните имоти и защо тези фактори трябва да продават днешните по 149.. аз не мога да схвана и намеря връзката. Пак говорим за реални цени в реален пазар. Когато говорим за себестойността по комунизма - да, тогава тя може да е зависима от подобни положения. Но сега! Погледни в съседната тема, където си говорят за днешната себестойност - себестойността при новото строителство и тогава пак ела тук да го доизбистрим smiling smiley
Не можете да разберете, че бедността и икономическото положение в бг няма как да направи себестойността по вашите критерии - просто няма как! Искате тя да се нагоди според вашите дерзания, вместо вие да гоните обективните фактори които я предизвикват, тоест да си вдигнете стандарта. Все едно "планината да отиде при моаметчо" ... А пък изобщо да не говорим за влиянието което биха оказали едни такива цени на новите имоти (че и старите) от порядъка на 200-300% под фактическата им стойност.. върху целото кеч в бг - и социално и икономическо. Дори, зарежи себестойността, самите цени в връщането 20 години в стандарта. Тогава верно спомените от виденовата зима ще ви топлят като през някой слънчев юли. Точно за това смятам всички надяващи се това да се случи за предатели, мародери, провокатори и тн.. което съм обединил като: "сривьо" - да не си помислихте, че ви скачам ей така за кеф или че мразя хорицата в бг и вас специално... нема такива работи - объркалисте се, или са ви объркали smiling smiley
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 10:22:45
avatar
Quote
dicho
Моите родители си купиха преди много , много години /1960г./ за 6500 лв . 60 кв м в Оборище, миналата година го продадох за 84 000 евро, спечелих , или загубих ? Въпросът ми е към тъпата част от пишешите - валси и дъвката.

пак глупости!

ти знаеш ли как се купуваше през 60-те в Оборище?

да не казвам женската част от семейството през колко легла е минала за тази цел smiling smiley

Справка филма „Маргарит и Маргарита“
и това е софт варианта smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 10:24 от palamud.
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 10:46:20
avatar
Quote
batko
не говоря за имоти а за железобетонни простотии с които е осрана София. това не са имоти.

При железобетонните простотии формулата е търсене - предлагане.
Ето пример с моито дяте, ако влезе във ВИАС през лятото на 2011, то аз, ще купя една гарсониера по-близо до даскалото.
След 5 години, ако то остане във вашия град, да си има керемидка над главата. Ако се върне във Варна - продавам.
Какво значение има какво е струвала гарсониерата на сегашните собственици.
Важното е мен да ме устройва за определен период. Животът е динамичен.
PMP
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 10:51:35
Quote
ivorad
Quote
bota156

Да приемем, че това е себестойността.

На какво основание да "приемем"?
Изобщо казано - какъв е този небивал ентусиазъм у хора, очевидно без икономическо образование, да определят себестойности, цени, съотношения?......
eye popping smiley

А на какво основание да "приемем", че хора с икономическо унсс образУвание могат да определят себестойности, цени, съотношения?
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:15:49
avatar
Quote
palamud

пак глупости!

ти знаеш ли как се купуваше през 60-те в Оборище?

да не казвам женската част от семейството през колко легла е минала за тази цел smiling smiley

Справка филма „Маргарит и Маргарита“
и това е софт варианта smiling smiley

Е, де, по- полека. През 60-те се застрояваха комплексите- "Хиподрума", "Изток", частите на Оборище.........да не изброявам всичките. Така че, остави женската част от семействата на мира. Важни бяха активните борци, с тях направи справка. А филмите показват отделни случаи, засилени и уплътнени в името на по- яркото възприятие.:]
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:37:56
Рибок, отправих въпрос към тъпата част , щом се броиш за един от тях, няма да ти преча. Ти пак показа , че не си нищо друго, освен едно плямпало. Ти, тъпако , искаш да кажеш, че майка ми е минала през разни легла ли, а , нещастно копеле ?! Аз ли не знам как се купуваха през 60-те ?! Говоря за покупка от МОИТЕ РОДИТЕЛИ, ЗА НАШИЯ АПАРТАМЕНТ, дадоха им го от завода, където работеше баща ми, купиха го хората с кредит от ДСК, понеже не знаеш, да ти кажа аз - в тези години само така се купуваха жилища, хората ги изплащаха 20-25 години . За разлика от теб аз имам непосредствени впечатления от тези години, не от филмите, та недей да пишеш простотии.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:38:17
Quote
ivorad
Quote
bota156

Да приемем, че това е себестойността.

На какво основание да "приемем"?
Изобщо казано - какъв е този небивал ентусиазъм у хора, очевидно без икономическо образование, да определят себестойности, цени, съотношения?......
eye popping smiley

Искаш да си мерим дипломите ли? (аз има 3 различни размера, нали съм си тъп, на едната пише неразбираемо - май на чужд език)
"Да приемем" - щото има 5-6 метра висока купчина разхищение на материали + незнайно колко кражби. Това сега един инвеститор едва ли си го позволява.
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:42:21
avatar
Индъстри Уоч: Жилищата в София отново поскъпват
Въпреки че на национално равнище цените на жилищата все още падат, през периода юли-септември в София за първи път от две години е налице поскъпване на жилищните имоти – с над 2% спрямо второто тримесечие на 2010 г. Това се посочва в новия доклад на Индъстри Уотч. Сбъдна се прогнозата, че през втората половина на 2010 г. ще наблюдаваме известно раздвижване на пазара на жилища, отчитат от там. Според икономистите от компанията възходящата тенденция по отношение на цените на жилищата в столицата вероятно ще продължи с умерени темпове и през следващите тримесечия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 11:49 от bah.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход