Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*

Публикувано от valsodar 
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:45:20
Още малко и ще се върнете до турско време.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:48:28
Добре де, но каква е била себестойността на тази къща
Къща Керека 2007- 94000 евро

същата къща
39000 евро

и пак същата къща

29900 евро

И такива като тази аз поне съм проследила не една и две, не и десет, а доста повече в района Търново и Габрово. Просто не ми се играе да вадя всички линкове, а и не всички са активни.

Все пак нима е възможно такава къща да струва 94000 евро smiling smileysmiling smileysmiling smiley аз поне не си представям как. Пък и не виждам как ще стигне тази цена отново. И не се заяждам, просто си гледам. И се чудя на продавачите, защо са искали такива пари и дали очакват такива пак да дойдат.
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 11:59:39
avatar
Quote
Кандидат селянка
Добре де, но каква е била себестойността на тази къща - Къща Керека 2007- 94.000 евро .......... и пак същата къща - 29.900 евро

Локациона е кофти. След поляните за вилни селища, тези къщи го поеха най-много.
Агенцията също може да е напомпила уеко първата цена.

Мой имот (парцел 20 дка) го скифнах в една "фирмена оферта" напомпен с 200,000 (двеста хиляди) евро.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 12:08:28
Quote
Кандидат селянка
Добре де, но каква е била себестойността на тази къща
Къща Керека 2007- 94000 евро

същата къща
39000 евро

и пак същата къща

29900 евро

И такива като тази аз поне съм проследила не една и две, не и десет, а доста повече в района Търново и Габрово. Просто не ми се играе да вадя всички линкове, а и не всички са активни.

Все пак нима е възможно такава къща да струва 94000 евро smiling smileysmiling smileysmiling smiley аз поне не си представям как. Пък и не виждам как ще стигне тази цена отново. И не се заяждам, просто си гледам. И се чудя на продавачите, защо са искали такива пари и дали очакват такива пак да дойдат.

Ами защото то марсианци ли не бяха, англичани ли не бяха, руснаци ли не бяха и всички си мислеха че ще им изкупят имотите със кюлчета злато smiling smiley
2006 гледах парцели, без ток наблизо (на 100-200 м 20 kV), без вода (ей зад онзи баир има изворче) и ми искаха 70-80 EUR. Предложих им по 6 EUR. Не се съгласиха. Сега същите тези вече гледам са обявени на по 5-6 BGN!!! Но ще ги изчакам и тази зима да мине, току виж им уврат кратуните smiling smiley

А фирмите за недвижими имоти също имат определена вина. Идва дядото и казва 10 000 BGN и след кратко заседание на "брокерите" решават чe 10 000 BGN "някак си не са европейска цена" smiling smiley и го забиват на 20 000 EUR. Е дядото и досега чака да си продаде имотчето но сега вече е ОБЯВЕНО на 7 500 BGN. А пропуснатите години? Така че и "брокерите" имат дял в такива цени.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 12:12:16
Има такива случаи, нищо ново или толкова фрапиращо. Това са били порутеняци, които чужденци са купили ей така да имат или да се наинвестират. Цената им е скочила толкова защото и релно толкова са се набутали предимно по майстори и строители. С кризата когато и те вазират, гледат да отвържат все някакъв кеш. Защото няма кой да им подържа този имот. Няма как да го отдадът под наем или друго което да ги накара да го задържат. Това не може да се случи в градските зони, там хората работят и живеят.
Но пък мерси за линка все пак - точно подобно търся и ще го поразчовъркам малко smiling smiley
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 12:20:03
Ставаме свидетели как реалния пазар измества виртуалните оферти. За съжаление това е бавен процес вследствие на тоталната заблуда и липса на критерии за цени качество локация лукс и мизерия!
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 12:24:11
И банките са виновни. Не само брокерите.
Ето тази например Намалена от 95000 евро на 45000 евро е ипотекирана от банка за 40000 евро. И на снимките е показана с обзавеждане, а се продава без - напълно празна. Защо банката е дала такъв кредит, а сега когато аз ида да попитам за заем за селска къща ми обясняват, че не давали и лев....... Защо не са нормални нещата? Защо навремето са се разпищолвали така, а сега видиш ли, колко били загрижени за вложителите си и не можели такива рискови кредити да дават? А защо станаха рискови тези кредити?????



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 12:25 от Кандидат селянка.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 12:48:24
avatar
Quote
bah
Индъстри Уоч: Жилищата в София отново поскъпват
Въпреки че на национално равнище цените на жилищата все още падат, през периода юли-септември в София за първи път от две години е налице поскъпване на жилищните имоти – с над 2% спрямо второто тримесечие на 2010 г. Това се посочва в новия доклад на Индъстри Уотч. Сбъдна се прогнозата, че през втората половина на 2010 г. ще наблюдаваме известно раздвижване на пазара на жилища, отчитат от там. Според икономистите от компанията възходящата тенденция по отношение на цените на жилищата в столицата вероятно ще продължи с умерени темпове и през следващите тримесечия.

"Покачване" 2%, при положение, че статистическата грешка е 7.5% е много забавно твърдение.
Анонимен потребител
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 13:17:50
Quote
palamud
ако говориш за счетоводни връкти ще ти припомня колко бос се оказа при ДДС и да не спорим повече! smiling smiley

Би ли ми го припомнил, че не си спомням да съм коментирал нещо свързано с ДДС.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 13:20:10
Quote
bah
Индъстри Уоч: Жилищата в София отново поскъпват
Въпреки че на национално равнище цените на жилищата все още падат, през периода юли-септември в София за първи път от две години е налице поскъпване на жилищните имоти – с над 2% спрямо второто тримесечие на 2010 г. Това се посочва в новия доклад на Индъстри Уотч. Сбъдна се прогнозата, че през втората половина на 2010 г. ще наблюдаваме известно раздвижване на пазара на жилища, отчитат от там. Според икономистите от компанията възходящата тенденция по отношение на цените на жилищата в столицата вероятно ще продължи с умерени темпове и през следващите тримесечия.
Виждаш ми се разумен човек! Вярваш ли в дядо Коледа? По- добре вярвай в него отколкото на подобни "спасителни" новини!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход