Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените падат......

Публикувано от AlximikA 
Цените падат......
22-09-2008 - 12:59:49
ФАКТ!

Аз лично вече съм свалил цените на няколко апартамента в София със средно 10%+ и все още не мога да ги продам.... преди 3 месеца щяха да се продадът на първи оглед!

Загледах средните офертни цени в имоти.нет сега и преди 2 месеца и се вижда спад с около 5% - което означава че реалните цени на които има седлки са още по ниски!

Мои клиенти решиха да живеят под наем за 1400Е/месец вместо да купят 4-стаен за 200000Е!

Нямам сделка от 1.5 месеца sad smiley при положение че от 2005г. до преди 2 месеца имам средно поне по 2 сделки на месец!

Една от средно голямите агенции в София е пред фалит (мои приятел каза че 10 брокера имат 2 сделки за 2 месеца). Нямат пари за заплати и наем.


И това е само началото............................................. :!: :!: :!:
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:09:41
ще се сетиш ...
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:12:38
Добро утро!
Това отдавна се очакваше да се случи.
Нека кажат продавачите на строителни материали как вървят продажбите....
Нека кажат и производителите и вносителите на строителни материали какво се случва.
Лошото започна ...
А зимата предстои...
Какво ще стане с безработните като наближи коледа??


На първа страниця на сайта има една статия - щели ли да паднат цените на имотите.
А въпроса от няколко месеца е - колко ще паднат цените на имотите?
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:14:32
Нещо този пост на Алхимика виси във въздуха...

Не винаги желанията се сбъдват толкова бързо колкото на някого се иска, а понякога и никога... winking smiley
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:17:37
Алмика казва истината.
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:18:35
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------
> Алмика казва истината.


да бе...
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:23:33
На всеки пазар може да се получи презасищане.Случвало се е и друг път.Свръхконкурениця.От нея има два изхода...или конкурентите сядат,разбират се помежду си и вдигат цените-така,че да има за всички,или...последния оцелял прибира всичко.

В тая връзка спирането на работата на 3,4 или 10 агенции за мен поне нищо не значи.

Много по-точния показател са цените на строителните материали.Ако там има спад...значи нещата наистина отиват на зле.Да не ме разберете погрешно...просто брокерите стоя на финала на един процес,който каквото и да си говорим-започва от бетоновия възел и склада за арматура.
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:25:22
Ооо аз знам... няма какво да се сещам! Просто констатирам ФАКТИТЕ winking smiley
Реално ако някои иска да продаде бързо и изгодно СЕГА трябва да свали офертната цена с 20% и след няколко месеца ще пляска и ще вика ура че е продал на висока цена!

Уви клиентите не ми вярват....

Странното е че и няколкото инвеститора които строят не ми вярват и търсят да купят парцели.......... а ако сега купят земя на тези цени ще са фалирали до 1 година защото няма как да продават на печалба.....

Пример:
Парцел в Овча купел
Цена на парцела в РЗП на сградата - 300Е
(тоест: парцел на които може да се построи блок с 3000рзп струва 900000Е)
Цена на строителство - 400Е на кв.м.
(колкото и да не варвате толкова излиза 1 кв.м. ново строителство като себестоиност)
Обща цена на сградата - 700Е/кв.м.

Аиде сега някои да ми каже ,че след няколко месеца ще може да продава НА ЗЕЛЕНО в Овча купел на 800Е кв.м. (слагам само 100Е/кв. печалба)
Аз лично не варвам smoking smiley
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:33:15
Като намалее строителството ще паднат и производствените цени на квадрат.
По-малко работа за майсторите и по-малка консумация на строителни материали ще доведе до по-висока конкуренция в а от там и корекция на цените им....
Re: Цените падат......
22-09-2008 - 13:33:27
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещо този пост на Алхимика виси във въздуха...
>
> Не винаги желанията се сбъдват толкова бързо
> колкото на някого се иска, а понякога и никога...


Пич аз нямам нито желание нито интерес цените да падат.... защото цените падат когато няма кои да купува.... щом няма кои да купува аз оставам без работа! eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход