Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*

Публикувано от valsodar 
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 16:15:15
А бе вие още ли е чавкате дали ще има или няма да има по себестойност. Естествено, че ще има. Тия бльокерски мантри бяха от времето когато инвестирам=печеля. Ама то така не става. Ако си си направил обре сметката ще печелиш, ако си давал по 1000 лева на общи работници и Кайена ти е фирмен разход ще рупаш дръвцето. Ако инвестициите винаги бяха печеливши и никой не продаваше на загуба, то всички щяхме да станем едни инвеститори и България щеше да е най-богатата страна в ЕС, не най-бедната.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 16:15:29
Quote
bah
Quote
paio
Quote
bah
Индъстри Уоч: Жилищата в София отново поскъпват
Въпреки че на национално равнище цените на жилищата все още падат, през периода юли-септември в София за първи път от две години е налице поскъпване на жилищните имоти – с над 2% спрямо второто тримесечие на 2010 г. Според икономистите от компанията възходящата тенденция по отношение на цените на жилищата в столицата вероятно ще продължи с умерени темпове и през следващите тримесечия.
Вярваш ли в дядо Коледа? По- добре вярвай в него отколкото на подобни "спасителни" новини!

Когато "икономистите от компанията" констатират някакъв изминал тренд и прогнозират посоката занапред, то те явно стъпват на някакви здрави стойности. В противен случай, след две три "некоректни" публикации, биха загубили от имиджа си, а името на една фирма трябва да се пази.
"Икономистите от компанията " стъпват единствено върху пари когато пишат подобни (удобни) "фентъзи " прогнози! И изобщо не им пука кой какво си мисли за тях!
Анонимен потребител
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 16:26:10
така е - не може всички да печелят, някой трябва да плати сметката.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 16:29:11
Quote
Пламен Николов
:] има и по евтини, точно като за Валсодар
Къща 75м2 за 3500лв.

Не е смешно......
Защото този имот е наистина под всякакви представи за себестойност - трудът на цял един живот, прекрасен парцел в чудесно ситуирано село, един от най-плодородните райони на страната, близост до голямата река, пътища, ЖП линия.
Но: почти обезлюдено, малкото останали жители са жертви на ежедневни цигански мародерства, всичко се превръща в пустош, никакво бъдеще......
Тъжна, много тъжна картина. Единствен шанса за тези умиращи селища би била една мощна държавна програма за изкупуване на запустелите къщи и предоставянето им в режим на безлихвено кредитиране на български заселници от Бесарабия!Само така райони, като този биха се съживили!
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 17:01:20
Quote
Svetlio
Батко, е то има ли непрецакан българин по онова време освен ако не е бил "нашо момче"? Редеха си ни как си могат - това не е най-голяма прецакня с имот във фамилията, има и много по-фрапиращ случай. А пък на един френд (по дръпнат) съвсем му го туриха тогава - отиде на почивка и като се върна... нямаше нищо.. равен терен..сметай за какво говорим. Но кажи каква връзка има с цените на днешните имоти и защо тези фактори трябва да продават днешните по 149.. аз не мога да схвана и намеря връзката. Пак говорим за реални цени в реален пазар. Когато говорим за себестойността по комунизма - да, тогава тя може да е зависима от подобни положения. Но сега! Погледни в съседната тема, където си говорят за днешната себестойност - себестойността при новото строителство и тогава пак ела тук да го доизбистрим smiling smiley
Не можете да разберете, че бедността и икономическото положение в бг няма как да направи себестойността по вашите критерии - просто няма как! Искате тя да се нагоди според вашите дерзания, вместо вие да гоните обективните фактори които я предизвикват, тоест да си вдигнете стандарта. Все едно "планината да отиде при моаметчо" ... А пък изобщо да не говорим за влиянието което биха оказали едни такива цени на новите имоти (че и старите) от порядъка на 200-300% под фактическата им стойност.. върху целото кеч в бг - и социално и икономическо. Дори, зарежи себестойността, самите цени в връщането 20 години в стандарта. Тогава верно спомените от виденовата зима ще ви топлят като през някой слънчев юли. Точно за това смятам всички надяващи се това да се случи за предатели, мародери, провокатори и тн.. което съм обединил като: "сривьо" - да не си помислихте, че ви скачам ей така за кеф или че мразя хорицата в бг и вас специално... нема такива работи - объркалисте се, или са ви объркали smiling smiley
Ламби вдигането на стандарта не е лесно нещо и не зависи само от отделния човек а и от правителство парламент общини.Никога не съм казвал че всички имоти трябва да са евтини.Лошото на нашата страна е че няма райониране да се знае кой квартал за какви хора е щото не може всички в една държава да са богати.Кво като аз имам по голям стандарт като имам две къщи нали и аз газя същата кал същите дупки вися в задръствания.Казал съм и продължавам да казвам че цените трябва да съобразени с реалността.Не може панелка в Младост Люлин и разкапващ се блок в центъра от 1930г да ми струват 1000-1500евро квадрата.Не може да се включват в квадратурата балкони мазета тавани гаражи и поляни пред блока.Когато в София или около нея се построи изцяло нов квартал с истинска инфраструктура вода канал ток интернет с хубави и широки улици къщи без огради с хубави зелени площи и когато всичко това започне да се подържа тогава ще се искат високи цени и то само в този квартал.Връзката между днешните цени и вчерашните имоти е че това са имоти строени от другарите за хора дошли от цялата страна да бачкат в София.Това са жилища за бачкери тъкачки металурзи шофьори шлосери продавачки които от доячи земеделци и животновъди бяха прекфалифицирани.Та неможе жилища за такива хора да струват толкова щото те нямат такива доходи.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 17:11:31
Дъмпи, да си видял аз нещо друго да твърдя...Вместо да си търсиш събеседник ми разгледай менията и тогава опитай пак. Аз тоя филм със сестрите съм го гледал бая преди теб, така че не се пробвай да ми преписваш чужди мирогледи winking smiley
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 17:20:12
avatar
Quote
ivorad
Quote
Пламен Николов
Къща 75м2 за 3500лв.

Не е смешно...... Защото този имот е наистина под всякакви представи за себестойност - трудът на цял един живот, прекрасен парцел в чудесно ситуирано село, един от най-плодородните райони на страната, близост до голямата река, пътища, ЖП линия. Но: почти обезлюдено, малкото останали жители са жертви на ежедневни цигански мародерства, всичко се превръща в пустош, никакво бъдеще...... Тъжна, много тъжна картина. Единствен шанса за тези умиращи селища би била една мощна държавна програма за изкупуване на запустелите къщи и предоставянето им в режим на безлихвено кредитиране на български заселници от Бесарабия! Само така райони, като този биха се съживили!

Абсолютно вярно, това е трудът и животът на цяла една фамилия, а сега е трагично.
Градено с годините, купувано с жълтици. Живот е кипял в този имот, а сега е на цената на една стара кола.
CR
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 21:08:42
Quote
ivorad
Quote
Пламен Николов
:] има и по евтини, точно като за Валсодар
Къща 75м2 за 3500лв.

Не е смешно......
Защото този имот е наистина под всякакви представи за себестойност - трудът на цял един живот, прекрасен парцел в чудесно ситуирано село, един от най-плодородните райони на страната, близост до голямата река, пътища, ЖП линия.
Но: почти обезлюдено, малкото останали жители са жертви на ежедневни цигански мародерства, всичко се превръща в пустош, никакво бъдеще......
Тъжна, много тъжна картина. Единствен шанса за тези умиращи селища би била една мощна държавна програма за изкупуване на запустелите къщи и предоставянето им в режим на безлихвено кредитиране на български заселници от Бесарабия!Само така райони, като този биха се съживили!

срамота е!
жалко за човечеца с тия наследници дето си продават корените за 3 000 лева.

виновни са тея дето махнаха жителството.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
21-12-2010 - 14:45:05
Темата засяга понятията "себестойност" и "печалба".
Няма да е излишно да се чуят и мненията н а двама вътрешни за бранша човека.

Разговор с президента на Бокар

Разговор с президента на Ремакс



[www.jobs.bg]


[www.jobs.bg]
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
21-12-2010 - 20:52:30
avatar
Себестойността е толкова по-малка съществена част от стойността, колкото по-добра е локацията. При добрите локации въобще не би трябвало да се обсъжда себестойността. Е, естествено това би трябвало да го брига само строителя, ако строи в райони като Радомир в които е на кантар дали ще прехвърли себестойността. Клошарите-сривльовци обаче понеже повечето са със селски манталитет, ще се ориентират в близки дестинации до София какъвто е Радомир. Затова мисля, че Радомир има бъдеще.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход