Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*

Публикувано от valsodar 
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 13:34:48
avatar
Quote
paio
Quote
bah
Индъстри Уоч: Жилищата в София отново поскъпват
Въпреки че на национално равнище цените на жилищата все още падат, през периода юли-септември в София за първи път от две години е налице поскъпване на жилищните имоти – с над 2% спрямо второто тримесечие на 2010 г. Според икономистите от компанията възходящата тенденция по отношение на цените на жилищата в столицата вероятно ще продължи с умерени темпове и през следващите тримесечия.
Вярваш ли в дядо Коледа? По- добре вярвай в него отколкото на подобни "спасителни" новини!

Когато "икономистите от компанията" констатират някакъв изминал тренд и прогнозират посоката занапред, то те явно стъпват на някакви здрави стойности. В противен случай, след две три "некоректни" публикации, биха загубили от имиджа си, а името на една фирма трябва да се пази.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 13:40:30
Ами рискови са защото не се търсят селските имоти за това.. какво ненормално виждаш? А цените в момента в градските зони точно доказват, че търсене има, нищо че е силно намаляло. Кредити тоже се отпускат, което пак ви показва, че търсене има. Няма естествено за тези които имат мъгла пред очите. Тва е положението, нищо, че винаги ще има хора на които не им харесва. И аз да съм си бутнал или да са ми бутнали бизнеса по-точно и аз няма да харесвам нито бутналите го, нито всичко свързано с тях. Айде стига с тая злобична българска. И няма виртуални оферти - докажи ми че къщата от линка на селянката и всичко по нея е струвало на собственика под 90К... Това ли е виртуална оферта в тотална заблуда хаха За мен лично термина в случая е по скоро "тотално отмъщение" въпреки, че добре знаем това е невъзможно... Само си хабите и силите и нервите.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 13:51:27
Quote
Кандидат селянка
Добре де, но каква е била себестойността на тази къща
Къща Керека 2007- 94000 евро

същата къща
39000 евро

и пак същата къща

29900 евро

И такива като тази аз поне съм проследила не една и две, не и десет, а доста повече в района Търново и Габрово. Просто не ми се играе да вадя всички линкове, а и не всички са активни.

Все пак нима е възможно такава къща да струва 94000 евро smiling smileysmiling smileysmiling smiley аз поне не си представям как. Пък и не виждам как ще стигне тази цена отново. И не се заяждам, просто си гледам. И се чудя на продавачите, защо са искали такива пари и дали очакват такива пак да дойдат.


Госпожо, живеем в условия на свободен пазар. Преведено - всяко нещо струва толкова, колкото клиентите са готови да платят за него. Равновесие на търсене и предлагане.
Фактът, че въпросната къща не се е продала на търсените от продавача цени е красноречив: тя явно струва по-малко от исканото. При това, поради динамичния характер на цените, през 2007-8, продавачът вероятно би я реализирал с лекота за 55-60 000, но се е полакомил, а сега търси вече 30 000, но пак не се сеща, че атрактивното ценово равнище е по-ниско.....Ако бе проявил капчица здрав разум преди три години, щеше да има в ръцете си два пъти по-голяма сума, от тази, на която би продал към днешна дата. Е, не се е усетил и пасивите са изцяло за негова сметка.
Така стоят нещата на този пазар. Спирайте чуденето winking smiley
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 13:52:10
Quote
Svetlio
Ами рискови са защото не се търсят селските имоти за това.. какво ненормално виждаш? .

Аз само питам как преди не бяха рискови, а не казвам, че не са такива. Има разлика, нали?
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 14:03:54
Quote
Кандидат селянка
Quote
Svetlio
Ами рискови са защото не се търсят селските имоти за това.. какво ненормално виждаш? .

Аз само питам как преди не бяха рискови, а не казвам, че не са такива. Има разлика, нали?

Госпожо, оценката на риска, която банките правят, се основава на множество фактори, главните от които в областта на НИ са свързани с тренда на цените и ликвидността в сегмента. През 2007-8 и двата фактора във въпросния сегмент бяха "нагоре", поради което и кредитите се оценяваха като такива със слаб риск. Днес е обратното.
Това е.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 14:11:48
Да smiling smiley Или по-просто казано, тогава селските имоти се търсеха и следователно и за банките са били по-малко рискови..
Избегаха англичаните и всички други харесали си бг за почивка - естествено и селските имоти замират. И вие нищо не правите по въпроса, напротив! - Точно пр-ите ни навън (да визирам ли барбарон, тортко, шлокер и прочие) усилено продължават да ни сриват авторитета.. е какво очаквате. За това съм си ги определил като "сривьовци" (знае се какво включвам в понятието) и за това съм казвал, че "сами си го пожелаваме" - прост народ, злобари и завистници.. кажете нещо по точно от това в случая?
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 14:14:42
avatar
Quote
bah
Quote
paio
Quote
bah
Индъстри Уоч: Жилищата в София отново поскъпват
Въпреки че на национално равнище цените на жилищата все още падат, през периода юли-септември в София за първи път от две години е налице поскъпване на жилищните имоти – с над 2% спрямо второто тримесечие на 2010 г. Според икономистите от компанията възходящата тенденция по отношение на цените на жилищата в столицата вероятно ще продължи с умерени темпове и през следващите тримесечия.
Вярваш ли в дядо Коледа? По- добре вярвай в него отколкото на подобни "спасителни" новини!

Когато "икономистите от компанията" констатират някакъв изминал тренд и прогнозират посоката занапред, то те явно стъпват на някакви здрави стойности. В противен случай, след две три "некоректни" публикации, биха загубили от имиджа си, а името на една фирма трябва да се пази.

Еее, щом "икономистите от компанията" го констатират, Значи е така. Остава само Тихомир Тошев да го потвърди и всичко е ОК. *ok*
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 15:04:36
:] има и по евтини, точно като за Валсодар
Къща 75м2 за 3500лв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 15:05 от Пламен Николов.
bah
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 15:11:15
avatar
Quote
Пламен Николов
има и по евтини Къща 75м2 за 3500лв.

При това с перфектно описание: Намира се на 41 км. от Видин и 28 км. от Лом. Има следните сгради(дължина/ширина) :- кошара - 9, 70 м. на 6, 40 м.- курник - 6, 30 м. на 3, 10м.- лятна кухня - 8, 30 м. на 3, 60 м.(вкл. 2 стаи)- къща - 9, 60 м. на 8, 10 м.(вкл. 4 стаи и коридор)- мазе - 5 метра на 3 метра- сушина- гараж за каруца- гараж за кола- тоалетна- кочина- баня- във всяка стая има печка- ръчно изработени бурета в мазето- легла, шевна машина, скрин, маси, гардероб, хладилници- има водопровод- има река за риба и плаж в селото- чист въздух- дворно място 1700 кв.метра(вкл. 80% обработваема земя - лозови насаждения, плодни дръвчета, зеленчукова градина)- в селото има магазин, кръчма - има кладенец с питейна вода. Има още 22 некачени снимки на къщите отвътре и мазето отвътре !!!

Нека някои брокери се поучат, как трябва да се опише един имот.
Re: Продажби под себестойност - е, има ги вече *angel*
16-12-2010 - 16:04:00
Ооооо, Радомир - българския Лас Вегас,оооо Перник - българския Маями!!! Купувай, пич, това ще е сделката на живота ти!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход