Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!

Публикувано от magic 
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 10:50:25
avatar
P.S. На imoti.net пак ли в неделя вечер им е гръмнал сървърът, че не се обновява графиката или ги е страх да я публикуват? Днешния понеделник има пореден минимум, да видим ще го покажат ли или пак ще извъртят нагоре частта "с Елементи на Нагласяне" към Средно Случайно.
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 11:04:33
Това дето ти му викаш "средно случайно" явно дава по-добра представа за пазара от това дето ти смяташ smiling smiley
Иначе вярвай си, че спада е 20% за година и 2 месеца, но не бъркай желаното с действителността.
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 11:05:30
Че кой отрича че има минимум - 782 е/м2 по понеделнишката скала.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 11:18:27
Тинки,
Вчера дадох номера на един учебник по статистика. Прочети го и ти. И вероятно ще добиеш представа за това какво е средна величина, била тя аритметична, хармонична и каквито там бяха. Не мога да разбера дебилският ти инат да отричаш нещо, което можеш да го видиш написано в кой да е учебник по статистика. Пък и с мааалко познания по математика, ако са налични де, пак можеш да стигнеш до същия извод.
Quote
Това дето ти му викаш "средно случайно"
е всичко друго, но не и средноаритметична стойност.
Додо, откажи се. Само подхранваш амбицията на дебилския му инат. Който може да разбере, вече е разбрал.
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 11:24:07
Първо: какво отричам?

Втрор: къде съм твърдял, че средна стойност на имоти.нет е средно аритметично на обявите?
Винаги съм казвал, че е средно аритметично по квартали.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 11:36:46
avatar
Quote
Тинки Уинки
Това дето ти му викаш "средно случайно" явно дава по-добра представа за пазара от това дето ти смяташ smiling smiley
Иначе вярвай си, че спада е 20% за година и 2 месеца, но не бъркай желаното с действителността.

Мислиш, че имам грешка в сметите на средно аритметично ли? Много ми е любопитно на какви факти се базира предположението ти. Аз разполагам с точните подробни данни от сайта, докато ти нямаш нищо, само някакво погазено самочувствие, но сам се излагаш още повече с всяко ново мнение.

Със същия успех и някое африканче може да взима отношение - колкото то знае какви са били обявите в сайта преди година и два месеца, толкова и ти. За разлика от двама ви, аз знам - и мога да правя разни сметки с тях, най-лесната от които е средно аритметично на всички обяви. То е било 1075, докато в графиката на средно случайно сайтът е показвал 925. 16% разминаване.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 13:42:06
Ааааа, не! Вие все още се мъчите над тази тема.

Додо, направо се дзверя на ентусиазма ти! Спри се бе пич. Няма смисъл да се опитваш да убедиш някого в нещо, което той много добрте осъзнава. Просто трябва да се бори за да отстоява интерес на собственика на сайта!

Впрочем, спомням си все още как наричахме подобни графики създадено от колеги(колежки) с доста слаби познания в дадената материя - стъкмистика.

Та и графиките на имоти.не са просто една "Стъкмистика". За жалост, явно никои не е в състояние да обясни на собственика на сайта, че "най-голям" и "уважаван" са все по-малко относими към техния сайт.

Поздрави
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 13:44:39
Не бе, идеята ми е, че средно аритметичното, което ти правиш по всички обяви може да не отразява толкова точно поведението на пазара както средно аритметичното по квартали.

Аз, както писах, съм за средно аритметично по квартали с тегла равни на броя на жилищата в съответния квартал, а не по брой обяви в квартал, последното от които е точно средно по обяви.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 14:04:13
avatar
Всички смятат средно аритметично, затова (освен че е тотално без смисъл, заради по-големите тегла на квартали с единични обяви) смятането на нещо друго, а не точно средно аритметично в един отделен сайт, води до заблуда.

А каква би била ползата ако imoti.net показваше истинското средно аритметично - хората щяха да могат да сравнят данните от оферните цени с данните от НСИ и да добият ясна представа за разминаването между офертни и пазарни цени. А сега такова не могат да направят, защото графиката на imoti.net е лъжлива.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
06-12-2010 - 14:37:26
Svetlio, гледай клипа.

Наблегни на нещата след 4:30 и провизирането.

[dnes.dir.bg]

Намирам ти вече втора банка клиент, на която можеш да спестиш милиони с твойте идей и съответно да си вземеш %.

На следващите ще искам и аз % от твоя %. spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-06 14:38 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход