Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!

Публикувано от magic 
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 14:18:39
avatar
Svetlio, като не ти харесва моя пример, не прочете ли вече за N-ти път пиша конкретно за реалните данни в този сайт - преди година разминаването по двата метода е 150 евро! Това осъзнаваш ли го? Разминаване 16% - сайтът показва средно случайно 925, а то е било реално средно аритметично 1075! В момента разминаването е 8.5% - средно случайно е 792, средно аритметично - 859. Понеже открихме, че всъщно не е само средно случайно, а Средно Случайно с Елементи на Нагласяне - те го вдигат малко, но пак не е 859, колкото трябва да бъде.

Да, определно не си кон с капаци (те поне виждат напред) - ти си направо сляп кон.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 14:19:06
Айде поредния философ след Камелия и др. Иванов.

Иванов изгоря най-смешно заради онази магистрала. Гледам, че не се мярка много, което е напредък, имал е малко срам все пак.

Камелия и тя по математика се изложи приди години, но гледам, че напоследък се мярка, което е интересно. Изглажда мисли, че хората ще забравят мнинието и за панелите в Люлин.

Искайте му примери, а не му обяснявайте много и му гледайте сеира. spinning smiley sticking its tongue out

Това и е хубаво на математиката 1+1=2, а не на 2,01.

Самия факт, че твърди че близки резултати са еднакви е показателен. Още като спорехме за банките на мен ми стана ясен.

Ето сега му давам да се докаже.

http://forum.imoti.net/read.php?6,305511

Svetlio, защо тези банкери не искат да правят твойте "врътки" за скриване на лошите кредити и тази година няма да има коледни бонуси?

Само моля те не казвай, че е защото не знаят как. :}
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 14:21:02
Quote
PMP
УНСС - непоправимо е smiling smiley

Даже и там не е учил според мен. Все пак и там все нещо се учи и изисква някакви усилия.
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 14:53:37
Айде пак, какво средно случайно те подгони?
Има методология - по нея се получават числата, които виждаш.
Какво случайно има тука?
Какво се наглася?
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 15:04:51
avatar
Ама и ти ли се буташ в групата на слепите коне? За пореден път - случайният елемент е този, че отношението на броя на обявите между кварталите не е константа а варира на случаен принцип (днес по един начин, утре по друг). Най-случайният елемент е, че ту се появяват, ту изчеват единични обяви в някои квартали (Гевгелийски, Централна гара, Малашевци и т.н.), които от своя страна пък са с най-голямо тегло (500 пъти по-голямо от Център) и по този начин влияят най-много на Средно Случайно. Затова графиката на imoti.net е като гребен. И затова преди година разминаването е било 150 евро, а днес е само 67 евро (т.е. за една година грешката се е променила с 83 евро или 10%, т.е. графиката на imoti.net води свой собствен случаен живот).

Накратко - графиката на imoti.net е доста под истинското средно аритметично. Освен това показва спад с 10% по-малък за 1 година (това го пиша, за да не се изтропаш пак, че тенденцията била важна - както се вижда и това не се показва правилно, трябваше да е с още 10% надолу, за да отразява истинската тендеция или трябваше да показва 712 евро днес).
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 15:18:47
За една година спада който се показва е от 10% (по днешната картинка най-отгоре е 881, а най отдолу 803), което е спад от 8.8% за година.
За същия период НСИ дава спад от 5%.

Ти какви + още 10% на 8.8% сънуваш не знам.
Недей да бъркаш мечтаното с действителността.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 15:44:20
avatar
Говоря за истинския спад на офертните цени в този сайт изчислен като средно аритметично, а не средно случайно. Не съм аз този който пуска обяви тук.

Ако нещо не си разбрал от написаното две мнения по-нагоре - го напиши, но да се правиш на клоун не те прави по-малко смешен от Svetlio. При това клоун, звършил ФМИ, ти поне трябва да можеш да събираш и делиш.

Не намесвай НСИ, защото то е умряло куче - със данни за 120 сделки на тримесечие (40 на месец) статистика не се прави! RIP!
Анонимен потребител
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 18:23:51
Явно целта ти е да отречеш всичко, което не си правил ти.
Лоша работа е това манията за величие smiling smiley

Истината е, че сайта по методологията си дава величина съизмерима с НСИ, а ти че вадиш някаква друга, която има нереален спад - това си е твой проблем.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 19:33:23
Додо, кво стана, сметна ли ги? Или и ти нямаш време като куку от писане на глупости?
Това, че не можеш да ми отговориш на въпросите го разбирам напълно, просто имаш мъгла пред очите за всичко не-написано от тебе, естествено последствие от особена форма на грандомания, която при теб съм сигурен е че е последсвие от факта, че някъде не си дооценен smiling smiley
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
05-12-2010 - 22:19:11
avatar
Svetlio, мисля, че ти сметнах всичко, ама по-голям тъпигьоз от теб и Тинки не бях срещал в живота си... Даже Камелия е едно ниво над вас, тя поне си признава грешките.

Кое не разбра от написаното по-горе?

Цитирам трите примера с твоята таблица:

1.
За да се убедиш, отвори си табличката и изтрий произволни 15 обяви от квартал 1 и кажи какво се е получило. Пак ли са еднакви?

2.
Или друго - сложи в квартал 2 на ред 3 вместо 690 напиши 69000. (Квартал 2 ти е единствения с по-малко обяви от другите - 27 - и съответно е с най-големи тегла; малко по-големи, но по-големи).

Та като направиш това, ще получиш:
- за средно аритметично от средно аритметичните = 1005.91
- за средно аритметично общо = 993.57

3.
За да видиш в твоята таблица реално този модел (б.а.: тук става въпрос разпределението на imoti.net) - изтрий всички обяви за квартал 1, остави само една и я направи 500 евро/м2, да видиш какво се казва разлика:
- ще ти се получи средно аритметично общо = 746.75
- средно аритметично от средно аритметични = 722.72
разлика 3.32%.

А представи си какво ще стане ако имаше в един квартал 500, а в друг само 1 (б.а.: в imoti.net е така).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход