Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!

Публикувано от magic 
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
28-12-2010 - 16:10:02
avatar
Не грешни са ти сметките. Сори! Пробвай пак winking smiley Мисля че си заслужава - поне 3ма човека ж целият свят чакат това от тебе с нетърпение :]

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
28-12-2010 - 21:06:12
avatar
Додки, явно намери цаката си, т.е. по-голям математик от теб. Не че аз не мога да смятам, но го считам за досадно като видя тенденцията и се отказвам, щото губя интерес. Светльо обаче е копой и ти гони гарез. За зла кучка - зъл прът. Намери си майстора моето зайче-байче. А аз те мислех за незаменим сривльо.:]
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 01:42:36
avatar
Средно Случайно избуши скалата, ето защо тази седмица ни показват само Средно Нагласено (преди поне във вторник за малко виждахме цените без скритите на агенциите, които разбрахме как манипулират графиката на imoti.net)



P.S. Това червеното е Средно Случайно (това, което imoti.net показва отвреме навреме на първа страница). Светло синьото най-отгоре е истинското средно аритметично (днес със 67 евро повече).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 01:44 от dodo2.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 02:13:53
Според мен пък, тази графика въобще, ама ВЪОБЩЕ няма нищо общо с реалните цени.
Разбирам желанието на администратора и модераторите да са харесвани от хора с очаквания за падащи цени(сривльовци, наречени преди време от имоти.нет), но нещата определено не стоят по начин графично изобразен на челната страница.

Заради горното желание за "харесване", все по-малко агенции разчитат на публикации в този сайт. В този сайт (и форума му) "брокер" се отъждествява с нещо нечистоплътно и алчно, всяка мисъл за тренд нагоре бива анатемосвана и мацана с вулгарни епитети.
Погледни си сайта, Маджик ! Смачкахте пространството за идеи и мисли, за прогнози и анализи и го заменихте с посредственост и хули...
Кой ли се нуждае от това ?! Рекламодателите? Едва ли, скоро ще разберат...
Идва Новата Година.
Време за промяна...
Това Ви пожелавам на imoti.net !
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 02:31:38
avatar
Това зеленкото е в imоt.bg - там да не мислиш, че растат?

По-скоро брокерите не искате да повярвате, че офертните цени падат.

В imoti.net за 336 дни средно аритметичното (истинското) е паднало с 10.5%, а в imоt.bg - с 8.1%.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 02:37:23
Quote
dodo2
Това зеленкото е в imоt.bg - там да не мислиш, че растат?

По-скоро брокерите не искате да повярвате, че офертните цени падат.

В imoti.net за 336 дни средно аритметичното (истинското) е паднало с 10.5%, а в imоt.bg - с 8.1%.
На мен ли го казваш?

Изкарай новото строителство-дето 1 кв.м е 0.60 кв.м и ще видим какво ще се случи.

И в интерес на истината, въобще не съм брокер !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 02:39 от Naskata.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 02:50:14
avatar
Ново строителство е имало и сред обявите през 2008ма.

Смятането не средна цена е на обявите в сайта, такива каквито са. Търсещите имот виждат точно тези обяви с цена на Български Квадратен Метър. Че това е величина с неизвестна стойност е отделен проблем. smiling smiley

Когато задължат агенциите и частните лица да публикуват точна стойност на ЧЖП без терасите с точност до 1 м2, иначе да ги глобяват 5 цифрена сума за подвеждаща реклама, може и да узнаем истинската цена на м2.

За целта просто сайтовете за обяви трябва да имат едно допълнително задължително поле ЧЖП и проблемът е решен.

П.С. Извинявай, че те помислих за брокер. Но примерно dicho би казал в такъв случай - "ти нищо не знаеш за реалните цени, щом не си брокер, само аз, dicho, знам, защото имам по 5 сделки на месец!" smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 02:54 от dodo2.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 03:01:40
Да -така е!
Но се създват нереални представи на субектите в пазара на недвижими имоти от подобни графики. Те се заблуждават, например, че могат да си купят двустайно жилище от 76 кв.м. примерно на бул Скобелев за 760 евро, но когато отидат на място и остават разочаровани.
Или да си купят в кв Витоша 120 кв.м за същата цена, но в действителност-апартамента е със светла площ не повече от 70 кв.м. (другото е далавера на строителя).

Точно за това НСИ направи най-простото-изхвърли офертите за ново строителство в анализите си.

За това тази графика на челната страница е малко измислена и общо взето на никому ненужна.
Не налагам моето мнение никому !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-30 04:19 от Naskata.
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 08:34:08
avatar
Quote
dodo2
Ново строителство е имало и сред обявите през 2008ма.

Смятането не средна цена е на обявите в сайта, такива каквито са. Търсещите имот виждат точно тези обяви с цена на Български Квадратен Метър. Че това е величина с неизвестна стойност е отделен проблем. smiling smiley

Когато задължат агенциите и частните лица да публикуват точна стойност на ЧЖП без терасите с точност до 1 м2, иначе да ги глобяват 5 цифрена сума за подвеждаща реклама, може и да узнаем истинската цена на м2.

За целта просто сайтовете за обяви трябва да имат едно допълнително задължително поле ЧЖП и проблемът е решен.

П.С. Извинявай, че те помислих за брокер. Но примерно dicho би казал в такъв случай - "ти нищо не знаеш за реалните цени, щом не си брокер, само аз, dicho, знам, защото имам по 5 сделки на месец!" smiling smiley

Кои да задължат..? Ти нотариален акт виждал ли си?! Да задължат да указват някаква стойност различна от тази която ИЗРИЧНО е вписана в НА ? Че чак иглоби!! Ти се скъсваш от глупости тези дни. Имаш ли идея в НА сумата описана за квадратите каква е и какво включва? И после вече дай идея кой кого ще задължи да рекламира сума различна от тази :]

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: Нова тема за графиката средни цени и промените тази седмица!
30-12-2010 - 09:58:27
avatar
Какво пише в НА няма никакво значение. Важното е колко е площта, която може да се обитава, защото има мерна единица, която трябва да е еднаква за всички и да може да се сравнява. Мерните единици затова са измислени. Когато един имот се рекламира с мерна единица, обявата не трябва да е подвеждаща, защото това е незаконно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход