Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...

Публикувано от dmb 
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 11:11:23
Добре, със заплатите добре. Обаче кво ще правим с тия дето са си държали 10 години парите на влог и са си удвоили парите? Те ко земат да купуват кво ще правим?
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 11:12:42
avatar
Quote
PER0
Добре, със заплатите добре. Обаче кво ще правим с тия дето са си държали 10 години парите на влог и са си удвоили парите? Те ко земат да купуват кво ще правим?
- Ясно е какво ще правиш - вдигаш цените, докато ги откажеш напълно! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 11:17:18
Ми те и без това са се отказали. За какво да ги лъжем ората да сваляме цените и после пак да ги дигаме?
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 11:27:33
Quote
batko
Quote
Imotko
Всъщност сте прави само за две неща, които обобщено са: че цените бяха неоправдано високи и че не бива човек да взема кредит, без да мисли.

За циганите, миганите, срива, ЧСИ-тата, продажбите под себестойност, за чаканите имоти без пари зад ъгъла, за себестойности от рода на 150 евро с довършителни работи и още много други глупости ще ме извините, ама няма грам истина или мисъл в подобни изказвания. Има само мечти /от всички/ и злоба /от определени другари/.
Имотко айде поспри се с простотиите.Какви 150 евро.Аз давам 100000 евро за апартамент 110-130квадрата или 910- 770евро на кв. метър.И насреща само боклуци.И тарикати.За колегите ти брокери какво да кажа.Никакъв професионализъм.Абе аланколу направи една обява в сайта скица разпределение квадратури карта на района възможен наем данък такса смет разходи за посредничество и придибиване.И голям мързел.Качил ми пет снимки като снимал килима печката и кенефа.Пълна трагедия.И не само брокерите и купувачите и продавачите въобще всички българи.Този мързел и тарикатлък тази цигания бавно ни разсипват.Просто съм отчаян от народа.Тези пари може би ще отидат в Австрия Германия Швейцария или САЩ.За съжаление.


А, ако питаш мене, големите пари са в Швейцария. Точно там ти е мястото.

Мерси Тинки, прав си.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-23 13:06 от Imotko.
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 11:50:04
От доста време за сефте пишеш нещо смислено - поздравления.

Значи всичко зависи според мен от това кога за голяма част от хората нивата ще станат задоволителни. Когато това стане един вид останалите ще си останат "незадоволени". Задоволителни нива за определена група значи нива отговарящи на доходите им. Аз затова все казвам, че доходите от 2000 година до сега са се вдигнали 3 пъти. Т.е. може да очакваш, че при нива 3 * цените от 2000 година ще имаш доста хора, за които нивата ще са задоволителни.

Относно плавния спад и т.н.
Предлагам ти да погледнеш следната графика на barbaron
[forum.imoti.net]
Там ако забелязваш след първо тримесечие на 2010 нещата тръгват нагоре.
Дали да вярваш в това или не оставям на теб да прецениш, но интересна е формата на графиката, която за съжаление е отрязана на линка.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 12:27:57
avatar
Да не забравяме, че освен позволимост на една стока, трябва да има и потребност от придобиването й.
Когато двата фактора са налице, тогава вече е налице търсенето й от потребителят й.
Пример: Мога да си позволя дамска самобръсначка, но не изпитвам потребност да се бръсна с нея - следователно съм извън групата на потребителите на тази стока.
Аналогично стоят и нещата с имотите.
За да има някакъв опит за преценка на пазара трябва да е ясно първо, за каква част от населението цените им са в сферата на позволимост и второ, от тази част, колко имат реална нужда от придобиване на имоти.
Графиката на Барбарона си я следя отдавна, изразявал съм на място несъгласията си и забележките по нея.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 14:22:36
Що в:-[се на дамски работи те избива, не знам.
А по темата: не си познал, има големи потребности, нали знаеш. Малко с възможностите сме зле, ама нещата се наместват. За съжаление ваше се наместват далеч от 149 евро квадрата. Айде бягайте да броите лошите кредити за телевизори.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 14:29:54
avatar
Имотке, ако този форум имаше опция "игнорирай потребител" с най-голямо удоволствие бих те сложил първи в нея, заради безсмислените ти напъни да блеснеш в него. Няма тема, която да не си осрал.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 14:43:54
И ти. Айде малко почивка до довечера.
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
23-11-2010 - 15:04:00
Имотко какви големи пари те гонят незнам.Дали не сънуваш буден или от глад вече изперка.Или може би интернета ти е нелегален и очакваш всеки момент да те гепят
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход