Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените

Публикувано от greenbul 
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 14:40:47
еми изводът е юруш на кредитите че не остана smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 14:44:32
Quote
Пламен Николов
Quote
greenbul
Представители на световните централни банки и органите по банков надзор съгласуваха на среща в Базел правила по увеличаване на валутните резерви. Новият договор е крайъгълен камък в банковата реформа. Увелиаването на валутните резерви води до съкращаване на кредитирането и помага на банките да се справят с бъдещи ситуации на масово въвличане в лоши кредити.
ЦИЕ може спокойно да приемат, че кранчето на кредитите в следващите години ще бъде врътнто окончателно. Ха сега да видим колко струват имотите, когато се плащат с истинки пари, които хората са заработили, а не както до сега всеки да плаща колкото му поиска продавача, за сметка на има-няма 20-30 години заробване.

Интересно какво ще правиш ако не ти достигат 10-ина хиляди евро за да си купиш жилището, което желаеш. Ако банката не ти даде ще се принудиш да отидеш при едни момченца с дебели вратленца и огава ще видиш какво значи заробване. Другата ти алтернатива е да бачкаш още поне пет години за да си събереш кеша. И току виж животът ти минал по квартири.
Ама стига съм ти развалял кефа, и аз си мисля, че свят без банки би бил един по-хубав свят. То както си го написал точно това означава - банките спират да дават кредити, като същевременно се ангажират да ти пазят парите и да ти дават по 10% лихва за удоволствието ти.

Топло Николов, топло... Само дето на мен ако не ми достигат 10 000 евро то на останалите претенденти няма да им достигат 30 - 40 000 евро, така че мога да почна пазарлъка на тази база и накрая като разделим разликата да получа 20 000 отстъпка. В щатите така правят. Всичко е въпрос на пазарене. Тук не знам защо толкова свенливо се подхожда към пазаренето, все едно е обидно или ще направиш лошо впечатление. Всичко е въпрос на прегвори. Това продавачът да определя цената може да го има само при свръхпредлагане на кредити. Няма ли кредити, нещата ще си дойдат по местата. Едно е да харчиш пари, които имаш, друго е да плащаш с пари, които нямаш и едва ли някога ще изкараш. Кредити винаги ще има, но за хора със стабилни доходи и за период от 1-2, максимум 3 или 4 години. Дори в тази криза при всяко влизане в банката ми предлагат да ми дадат кредит и ме убеждавт колко били изгодно да се купува сега, пък аз им викам "па-па-па...".
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 15:01:52
Банките са "КРЕДИТНИ " институции...разберете го някак.Това е целта на банките-те печелят от разликата между лихвите по влоговете и тези по кредитите,плюс такси,плюс някои други неща,но основните им дейности си остават кредитирането и влогонабирането.Това няма да се промени в рамките на този ни живот.Кредити за жилища винаги ще има.Дори и с балоните,ипотечният кредит е най-сигурно обезпеченият.Дори наполовина да се обезцени актива,пак струва нещо...почти никое друго обезпечение няма тази сигурност,с изключение на металите примерно.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 15:14:25
Quote
salvador
Това няма да се промени в рамките на този ни живот.Кредити за жилища винаги ще има.


Що ми звучи толкова познато тоа лозунг.

А, сетих се, щото и от живелите по времето на комунизма никой не е вярвал, че СССР и Варшавския Договор и СИВ ще се разпаднат....

Та като говорим за Исторически Промени, внимавай с такива изцепки*beer*
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 15:14:31
Значи банките ще станат корави кат........ - Язък, дет чeкахме големия срив/крах толкоз време и ручахме жабетата
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 15:48:39
Quote
salvador
Банките са "КРЕДИТНИ " институции...разберете го някак.Това е целта на банките-те печелят от разликата между лихвите по влоговете и тези по кредитите,плюс такси,плюс някои други неща,но основните им дейности си остават кредитирането и влогонабирането.Това няма да се промени в рамките на този ни живот.Кредити за жилища винаги ще има.Дори и с балоните,ипотечният кредит е най-сигурно обезпеченият.Дори наполовина да се обезцени актива,пак струва нещо...почти никое друго обезпечение няма тази сигурност,с изключение на металите примерно.

Всичко в червено е грешно.

Откъде печелят банките: fractional reserve banking

Защо нещата ще се променят в значително приз следващите 50 години, а много вероятно и до 20: exponential growth problem, който се наблюдава при ресурси, население и пари

Кои са сигурните от гледна точка на банката кредити: self-liquidating debt срещу non-self-liquidating debt

Основните дейности на банките изобщо не са тези. Това че ти не ползваш повечето операции предлагани от една банка не значи, че не съществуват други.

Ако разгледаш, какво може да служи за обезпечение, ще разбереш, че имота изобщо не е от сигурените обезпечения. За обезпечение могат да служат и пари по сметка, валута, злато, облигации, ДЦК... и списъка е безкраен. Банката почти не я бърка, колко сигурно е обезпечението, ако има кой да и застрахова този риск.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-13 15:56 от javcho.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 15:57:03
Quote
salvador
Банките са "КРЕДИТНИ " институции...разберете го някак.Това е целта на банките-те печелят от разликата между лихвите по влоговете и тези по кредитите,плюс такси,плюс някои други неща,но основните им дейности си остават кредитирането и влогонабирането.

Ако не ме лъже паметта последния пък като ти казах, че с инекомпетентен по въпросите от какво печелят банките, ти се обиди. Тогава ти го казвах за втори път, а сега ще ти го кажа за 3-ти, банките не печелят от това, че вземат пари от едни хора на ниска лихва и ги дават на други при висока. Банките печелят от това, че прозвеждат пари. За твое добро - ако смяташ, че парите това са едни банкноти, който се печатат от държавата, внасят се отдни хора в банка и същите тези банкнотки се теглят от други при по-висока лихва, то мога да те насоча към подходяща литература, която да прочетеш. Парите в държавата се правят от банките, влез да му зе не знае в страницата на БНБ и хвърли едно около на баланса на управление Емисионно, данните са напълно публични. Ако едно по едно започнеш да си изясняваш понятията от икономиката, най-вероятно тотално ще промениш позицията си. Иначе от гледна точка на икономическото невежество, теориите ти са съвсем консистентни.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 15:57:36
avatar
Ручането на жапчета тепърва започва! Ще видите едни кредити едни пари. Ще бачкате за жълти стотинки и бирени капачки. Няма вече кредити за Кера, Мара и камшик Тодора. Стойноста на парите ще ви се изясни брилянтно. Производителноста ви ще трябва да се повиши с 500% за да изкарате за насъщния. Къде го дават 1 апартамент да се боядисва 1 седмица, ограда 100 метра цяло лято? При 40% безработица 30% частично и сезоно заети маи нещата неса много розови. Като сложиш днес матеряли за 10 лева толкова и ще получиш каде го дават за 20 плочки 200 лева А?

Ни копува ни продава
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 16:00:21
Quote
greenbul
Топло Николов, топло... Само дето на мен ако не ми достигат 10 000 евро то на останалите претенденти няма да им достигат 30 - 40 000 евро, така че мога да почна пазарлъка на тази база и накрая като разделим разликата да получа 20 000 отстъпка. В щатите така правят. Всичко е въпрос на пазарене. Тук не знам защо толкова свенливо се подхожда към пазаренето, все едно е обидно или ще направиш лошо впечатление. Всичко е въпрос на прегвори. Това продавачът да определя цената може да го има само при свръхпредлагане на кредити. Няма ли кредити, нещата ще си дойдат по местата. Едно е да харчиш пари, които имаш, друго е да плащаш с пари, които нямаш и едва ли някога ще изкараш. Кредити винаги ще има, но за хора със стабилни доходи и за период от 1-2, максимум 3 или 4 години. Дори в тази криза при всяко влизане в банката ми предлагат да ми дадат кредит и ме убеждавт колко били изгодно да се купува сега, пък аз им викам "па-па-па...".

Не виждам какво ти пречи и сега да се пазариш и ей така да смъкваш по 20 000Евро от цената. Вероятно в щатите правят така (не съм сигурен дали не бъркаш с Капалъ чарши).
Предлагам ти също да си пуснеш и обява:
"Добър търговец - осигурява ви поне 20 000Е отстъпка от цената срещу скромно заплащане. Носи на много бой"
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
13-09-2010 - 16:06:52
Quote
ТОРТКО
Ручането на жапчета тепърва започва! Ще видите едни кредити едни пари. Ще бачкате за жълти стотинки и бирени капачки. Няма вече кредити за Кера, Мара и камшик Тодора. Стойноста на парите ще ви се изясни брилянтно. Производителноста ви ще трябва да се повиши с 500% за да изкарате за насъщния. Къде го дават 1 апартамент да се боядисва 1 седмица, ограда 100 метра цяло лято? При 40% безработица 30% частично и сезоно заети маи нещата неса много розови. Като сложиш днес матеряли за 10 лева толкова и ще получиш каде го дават за 20 плочки 200 лева А?

Прав си Тортко - ние нищо няма да видим и заплатите си ги получаваме в бирени капачки. Производителността ни е ниска, твоята е поне 1500% над тая на Кера, Мара и компания, един апртамент го боядисваш за 15 мин. и лепиш по 200м2 плочки на ден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход